Skocz do zawartości
Equisetum

Co się dzieje z kartami graficznymi?

Polecane posty

Ja się obawiam, że Vega będzie (podobnie jak Fury) bardzo dobra do kopania walut, i jeśli wszystko utrzyma się tak jak jest obecnie to po pierwsze o kartach poczytamy tylko w internecie, bo w sklepach kart nie będzie, do tego cenę sugerowaną przez AMD będzie można włożyć między bajki. Dopóki nie załamie się dramatycznie kurs kryptowalut jesteśmy skazani na płacenie ogromnych marż za karty w sklepach lub ograniczenie się do tego co kopie słabo i nie ma na to zbytu zbytu.

Kolega wyżej pisze o ESC.pl, podlinkowana karta jest dość kiepskim budżetowym wariantem 1060 a i tak ma 400 zł przebitki w porównaniu do tego co było wcześniej. Taki MSI Gaming X stał u nich za 2000 zł i wszystkie 30 sztuk jakie mieli poszło w ciągu 24 godzin, także nie ma tu większych różnic w porównaniu do morele czy x-kom o ile w ogóle karty są dostępne. Proline jest za to liderem w wyścigu cebul. Ludzie nawet dzwonili i pytali czy im się czasem z tymi cenami w głowach nie poprzewracało a sklep informuje, że ceny są jak najbardziej O.K. nie ma żadnego błędu i tyle trzeba zapłacić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po weekendzie jest jeszcze gorzej niż było.

Caseking wywindował ceny GTX 1060 do 399-439 euro, z Mindfactory wybyły w ogóle wszystkie egzemplarzy - nowy zamówienia będą realizowane oficjalnie od 5 lipca (realnie po 10 lipca) w trochę normalniejszych cenach, aczkolwiek Mindfactory jest jednym ze sklepów, które wprowadziło ograniczenia ilościowe w liczbie zamawianych egzemplarzy (maks. 3).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gtx 1060 w zależności od wersji chodzą na allegro od 1400 do 2000. Ostatnio kumpel sprzedał używanego 1060 od MSI za 1600 więc raczej spokojnie kwota do uzyskania. Na marginesie, w Anglii kupiłem właśnie rx 580+ 8gb od MSI i dostałem info od sklepu że karta zostanie dostarczona na podany adres w Londynie za tydzień.  Czyli karty są.  1300 zl koszt karty, około 170 zł wysyłka do Polski. A u nas 2500-3000 zł i nigdzie nie ma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nasze sklepy są wściekłe bo ich omija cały kawałek tortu, bo jak to w Polsce bywa dystrybutorzy sprzedają bezpośrednio a do sklepów trafiają resztki. W Niemczech było lepiej bo sklepy towar dostawały, ale niestety sprzedaż szła w takim tempie, że już zabrakło, a że ceny mieli w miarę ludzkie to większość kart trafiła do Polski i na Ukrainę. Żeby się bronić podnieśli cenę zaporowo. Niemiec może kupi, Polak już raczej nie. Wszelkie opcje w tym momencie już są nieaktualne. Można próbować na Amazonie.uk ale trzeba mieć kogoś na miejscu, kto kartę kupi i podeśle do PL. Kalkulowałem, też opcję kupna w USA, ale koszt transportu i akcyza powodują, że jest to bez sensu. Innych alternatyw brak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo głównym problemem w Polsce jest fakt, że rynek nie jest zbyt duży i jest przeraźliwie rozdrobniony - rzadko któremu sklepowi udaje się nawet najbardziej popularną kartę sprzedać w ilościach, które zainteresowałyby producentów kart, żeby pominąć etap hurtowników (1000 sztuk+).

To rozdrobnienie ma dla klienta czasami dobre strony (niskie marże wymuszają zdecydowanie niższe ceny większości podzespołów niż w większości krajów unijnych poza Holandią i Niemcami), ale czasami też bardzo złe strony (upiornie drogie produkty niszowe, czy odrobinę droższe karty graficzne).

40 minut temu, Equisetum napisał:

Kalkulowałem, też opcję kupna w USA, ale koszt transportu i akcyza powodują, że jest to bez sensu.

Na części komputerowe (poza specyficznymi produktami służącymi do przechwytywania dźwięku/obrazu) nie ma akcyzy, ani cła. Jest po prostu +23% VAT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Irenez napisał:

Na części komputerowe (poza specyficznymi produktami służącymi do przechwytywania dźwięku/obrazu) nie ma akcyzy, ani cła. Jest po prostu +23% VAT.

Faktycznie teraz doczytałem. Tak czy inaczej koszty transportu, czas oczekiwania i brak gwarancji w Europie powodują, że jest to opcja dla desperatów. Jako ciekawostkę dodam, że jak kolega był w Afganistanie na misji, to USA traktowało ten kraj jako swoje terytorium i koszty wysyłki dla żołnierzy np. elektroniki wynosiły tyle co w USA. Niesamowicie tanio nasi żołnierze mogli kupić i przywieźć do kraju sprzęt, tyle że po pół roku, no i oczywiście pod warunkiem, że w ogóle wrócą ;)

Edytowano przez Equisetum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Equisetum napisał:

Gtx 1060 w zależności od wersji chodzą na allegro od 1400 do 2000. Ostatnio kumpel sprzedał używanego 1060 od MSI za 1600 więc raczej spokojnie kwota do uzyskania. Na marginesie, w Anglii kupiłem właśnie rx 580+ 8gb od MSI i dostałem info od sklepu że karta zostanie dostarczona na podany adres w Londynie za tydzień.  Czyli karty są.  1300 zl koszt karty, około 170 zł wysyłka do Polski. A u nas 2500-3000 zł i nigdzie nie ma. 

GTX 1060 Gaming X 6GB jest w komputroniku za 1679zł, czyli kto by miał kupić używkę niewiele taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie komputronik miał dostawę i ceny o dziwo nawet nie są patologiczne jak na obecne warunki. Jeszcze parę dni temu ESC.pl sprzedało na allegro 20 sztuk tej karty po 2000 zł za sztukę, więc 1600 za używkę wyglądało nieźle. Może w końcu rynek górniczy się powoli nasyca. Choć z drugiej strony jak spojrzysz na Allegro to jedna oferta jest obecnie za 1700 zł reszta ciągle za 2000 i sporo mają sprzedanych sztuk. Obstawiam, że długo tych kart w komputroniku nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mnie przeraża bo miałem sobie złożyć kompa. Wkurza mnie tylko, że przez bandę, która chce sobie dorobić nie ma kart graficznych a 1050ti nie wezmę do grafiki 3D i gier. Ja nie mówię, że ludzie mają nie zarabiać, ale wkurza mnie, że blokują innych. Ciekawe ilu z nich coś z tego będzie miała, a ile obejdzie się smakiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to https://www.x-kom.pl/p/366600-karta-graficzna-pci-e-asus-geforce-gtx-1080-oc-8gb-gddr5x.html

strix 11 gpbs 08G za 2899zł to tak stało miech może więcej temu przed brakiem kart wiec da się trafić w miarę dobra ofertę jak na dzisiejszy dzień ...

update:

o ile można sie tym sugerować to mocno idzie w dół to chyba dobrze?

https://coinmarketcap.com/currencies/zcash/

https://coinmarketcap.com/currencies/ethereum/

Edytowano przez wests2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba czekać :) Ważne żeby nie za długo. Wiecie czekanie rok i więcej bo ludzie kombinują też nie jest dobrym pomysłem. Jeśli nie uda mi się dorwać przynajmniej gtx 1060 to wezmę gtx 1050 ti

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MLodyy napisał:

Czy w tym momencie. W aktualnej sytuacji na rynku jestem w stanie sprzedać swojego msi gaming rx 480 4gb z jakimś zyskiem jesli karte kupiłem za 1100zł? Czy coś powyżej tej ceny jestem w stanie realnie dostać?

Ja swojego rx 470 4Gb sprzedałem za 1500. Patrząc po cenach na allegro masz szansę go pchnąć między 1500 a 1700 zł. Zrób ładne zdjęcia, napisz ile karta ma gwarancji i raczej długo nie poczekasz. Wciąż trzeba pamiętać że Radeony są znacznie bardziej pożądanym towarem niż jakikolwiek GTX i osiągają znacznie wyższe ceny, np. RX 580 chodził niedawno w granicach 2200 zł a GTX 1060 dało się kupić koło 1600 zł (mowa o kartach używanych). Mnie się wydaje, że delikatny spadek cen kart wynika z ustabilizowania ich wartości na rynku. Niedawno miały maksymalny skok ceny, gdzie pojawiały się oferty po 3000 zł za rx-a, teraz zarówno klienci, jak i sprzedawcy znaleźli obecny "złoty środek" między marżami, popytem i podażą. Rozmawiałem z gościem który siedzi mocno na giełdzie i między innymi zajmuje się kupnem i sprzedażą walut (również kryptowalut) i twierdzi, że przewidywania dla internetowych walut na kolejne miesiące są  dobre i generalnie kupuje się je kosztem np. dolara. Twierdzi, że w najbliższej przewidywalnej przyszłości jest to dobra inwestycja a co za tym idzie kopanie nie przestanie się opłacać. Mnie to przerasta i już nawet nie próbuję zrozumieć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Equisetum napisał:

Mnie to przerasta i już nawet nie próbuję zrozumieć :)

Mnie też przerasta. A tak skoro już mowa o grafikach to czy powiedzmy ten gtx 1050ti wystarczy chociaż żeby przez najbliższe 2-3 lata pograć w nowości??? Oczywiscie do tego procek i7 7700

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie i7 7700 z GTX 1050 Ti wręcz razi w oczy i koli w serce :) Na chwilę obecną 1050 Ti pozwala na zagranie we wszystko na detalach średnio-wysokich w FHD, ale za rok już raczej nie będzie to takie oczywiste (raczej będzie się bujał na nisko/średnich). Najlepsze rozwiązanie to wzięcie 1050 Ti i traktowanie jej jako kartę na przeczekanie i szybka podmianka jak sytuacja znormalnieje (ja obstawiam okolice jesienne).

Edytowano przez Equisetum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie biorąc pod uwagę ceny ~900 zł za 1050 ti jest to gówniana opcja bo w życiu tych pieniędzy nie odzyskasz. Można by kupić w niemczech https://www.mindfactory.de/product_info.php/4GB-Gigabyte-GeForce-GTX-1050-Ti-OC-4G-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1125757.html

690 zł + 80 zł wysyłka do Polski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...