Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Harom

Dobór płyty głównej procesora oraz RAM'u.

Polecane posty

Otóż niedawno ducha wyzionęła moja stara karta graficzna, zdecydowałem się na nową ale chciałem też podkręcić inne rzeczy.Wcześniej sie tym nie przejmowałem bo głównie gram w MMO bez super wymagań ale widze że nawet i te mmo zaczynają podkręcać swoje widoczki więc potrzebuje lepszej płyty głównej, procka oraz ramu.Aktualnie mam tylko 4gb ramu (ddr3) a stara płyta główna nie pozwala na ddr4 więc i tą pewnie by było trzeba zmienić.Mój budżet to około 1200zł na te 3 części.Jeżeli macie jeszcze lepsze propozycje co do GPU to na nią mam do wydania około 700 zł.

Dzięki wszystkim z góry za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1200 zł to sobie nie poszalejesz - średnio to wystarczy nawet na bardzo budżetowy wariant z porządnymi 4 rdzeniami - i5-7400, H110M Pro-D/H110M DVS i 1x8GB 2400/CL15.

Mógłbyś się jeszcze pochwalić modelem płyty głównej (a może i procesora), marką i modelem zasilacza, a także jakimiś szczegółami odnośnie monitora (przynajmniej wyposażenie w złącza)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodziłoby dołożenie do i5-7500/7600 i wzięcie jakiejś porządniejszej płyty (B250M Pro-VDH, czy chwilowo przeceniony Mortar), co daje dodatkowe 200-300 zł, choć mnie bardziej przekonywałoby dołożenie do Ryzena 5 1600 i przyzwoitej płyty (np B350M Pro4) - 6 rdzeni/12 wątków pewnie lepiej zniesie próbę czasu.

Przy czym - coś Ci przeszkadza w obecnej płycie? Bo jeżeli nie, to znacznie bardziej opłacalnym pomysłem byłby zakup jakiejś używanej i5 na starą podstawkę (w końcu obecnie taki i5-3570 jest do dostania poniżej 400 zł) i uzupełnienie/podmiana RAMu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też moim zdaniem nie warto się przesiadać na 1151 i ddr4 tym bardziej, że i5 3570 jest tanie a można też za niewiele więcej kupić i7 3770 co w stosunku do twojego obecnego procka dałoby ostrego kopa i pozwoliłoby wydłużyć żywotność platformy. Żeby płyta miała możliwości oc pożna by pomyśleć wtedy o procki z literką K i podkręcić ale i ten i5 lub i7 po dołożeniu ramu ożywi twój komputer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2017 o 09:11, webtom napisał:

Ta płyta prezentuje się na tyle budżetowo, że ja miałbym pewne opory przed łączeniem jej z i7.

Być może i jest budżetowa ale kręcić nie będzie :) - w dodatku znam przypadki że na 1151 i h110 dają 6700 :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapytam przed zamknięciem czy nie bedzie problemów z kartą graficzną która kupie (pierwszy post) z moja obecną płytą głowną i prockiem.Bo pierw bede kupowal karte i RAM a w przyszylem miesiącu procesor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...