Smuggler

RETRO #2

94 postów w tym temacie

Naklad pisma byl spory, rzedu 60K.

Mowicie, ze juz nie ma w Empikach? 0_0

Poszukajcie po np. stacjach benzynowych itd. bo czasem dziwnie rozdzielaja nadzialy.

Ale w Empiku to winno lezec, bo zwykle biora tego od groma. Dziwne.

0

ogólnie jest trudno dostać, bo ani w empikach nie widziałem, ani w kioskach, ani w wiejskich sklepach

0

Przy tym nakladzie nie powinno byc problem z dostepnoscia. Dziwne.

0

Starsze panie pochowały to okronpe pismo z hitlerem na okładce przed wzrokiem nieświadomej młodzieży

0

Kilka dni temu wrocilem z urlopu w Polsce. W kilku miejscach szukalem nowego Retro, nigdzie go nie znalazlem. :(

0

Napisano (edytowane)

Twórca Tumblr'a It Runs Doom podziękował na jego blogu redakcji za pochlebne napisanie o nim, bo poinformowałem go o tym artykule i specjalnie dla niego go przetłumaczyłem i zeskanowałem stronę.

EDIT: Dla osób, które mają problemy ze znalezieniem RETRO do kupna: szukajcie w pomniejszych kioskach i supermarketach. Ja swój egzemplarz kupiłem w spożywczaku w Kołobrzegu, i zostało nawet kilka sztuk z tego co widziałem.

Edytowane przez Mikistroz
0

23 minuty temu, Mikistroz napisał:

Dla osób, które mają problemy ze znalezieniem RETRO do kupna: szukajcie w pomniejszych kioskach i supermarketach.

szukałem w czterech mniejszych sklepach,  dwóch empikach i na pięciu stacjach benzynowych i nigdzie nie było

0

Ja będę szukal za tydzień jak bede w Polsce. Miejmy będzie, że coś znajdę bo jak nie to się w Hulka zamienię i do Wrocławia wybiorę

Fajnie by było jak by można sobie było dodać Retro do prenumeraty zagranicznej CDA

0

Może szukajcie trochę lepiej, bo ten magazyn chyba jest chowany za inne ze względu na okładkę z Hitlerem. Ja swój egzemplarz znalazłem za jakąś gazetą na najwyższej półce schowany sobie siedział.

0

Utknąłem z grami w roku 2007 i nie mogę się przemóc do nowszych pozycji więc z radością powitałem magazyn RETRO. Pierwszy numer łyknąłem bez popity i nie mogłem się doczekać drugiego numeru, a tam fps-y za którymi nie przepadam (mimo to przeczytałem całość, od deski do deski) stąd też moja prośba/ sugestia/ pomyśluna by może w większym stopniu rozcięczać następne wydania większą ilością gier różnych gatunków. Pierwszymi Replayami numeru jakie przeczytałem były dla mnie ostatnie teksty o mgs-ie, monkey island, shogunie, rollercoaster tycoon, mdk, tyrian, lost patrol, nfs, castle alone i total eclipse (oczywiście że przepisałem tytuły z magazynu, po kolei przerzucając kartki) a dopiero wtedy mniej chętnie przystąpiłem do reszty magazynu. Pomysłowi, by cały numer trzymał się jednego gatunku, przyklaskuje, lecz dla mnie było tam po prostu zbyt mało interesującej mnie treści.

0

Dobrze, postaram sie by termat numeru nie dominowal az tak bardzo pisma.

0

W zasadzie popieram pomysł, ale tylko dlatego, że takich numerów tematycznych i tak za wiele by nie było.

Bo raczej numeru poświęconego w całości symulatorom lotów cywilnych by nie cieszył się wielką popularnością :D Czy nawet numer o grach wojennych mógłby mieć problemy z przebiciem :D

RPG, strategie, przygodówki, co potem? Oczywiście życzę wam (i sobie), żebyście musieli stawać przed takimi dylematami - "zrobiliśmy już tyle numerów tematycznych, co dalej?" ;-)

0

W ten weekend przyleciałem do Polski. Dzisiaj wybrałem się na polowanie na Retro. Pierwszy sklep to Kaufland w Chorzowie i Retro było. Kilka sztuk wystawionych na półce. Ale macie szczęście ;)

0

Dnia 25.07.2017 o 18:22, keeveek napisał:

W zasadzie popieram pomysł, ale tylko dlatego, że takich numerów tematycznych i tak za wiele by nie było.

Bo raczej numeru poświęconego w całości symulatorom lotów cywilnych by nie cieszył się wielką popularnością :D Czy nawet numer o grach wojennych mógłby mieć problemy z przebiciem :D

RPG, strategie, przygodówki, co potem? Oczywiście życzę wam (i sobie), żebyście musieli stawać przed takimi dylematami - "zrobiliśmy już tyle numerów tematycznych, co dalej?" ;-)

Tematem numeru nie zawsze musi byc gatunek gier. Także zjawisko pop-kulturowe, trend, konkretna gra (wyobrażacie sobie wszystkie GTA po kolei, czy w ogole historie Rockstara). Pomyslow to troszke mamy :) z

0

21 godzin temu, Smuggler napisał:

Tematem numeru nie zawsze musi byc gatunek gier. Także zjawisko pop-kulturowe, trend, konkretna gra (wyobrażacie sobie wszystkie GTA po kolei, czy w ogole historie Rockstara). Pomyslow to troszke mamy :) z

Byle nie było zbyt hermetycznie. Historia krzeseł w grach mogłaby nie wypalić :D

0

ok Retro 2 nabyte w przydrożnej stacji benzynowej i mniej więcej w połowie już przeczytane. Zacznę od delikatnego narzekania, a mianowicie od narzekania na składnię tekstu w jednym z artykułów. a konkretnie w tekście Mac Abry "Komputer ideologicznie nieobojętny". Cóż osoba, która pocięła tekst tak, by pasował do sierpa i młota powinna dostać srogo po, hm premii, za poucinanie części, lub też całości niektórych wyrazów, przez co ten konkretny akapit http://i.imgur.com/4iRy8H7.jpg czyta się dziwnie i trzeba się niekiedy domyślać, co autor napisał. Oprócz tego znalazłem kila mniejszych lub większych literówek.

Co do samego tematu numeru. Cóż fanem FPSów jakoś nie byłem, aczkolwiek teksty są pisane z pasją i dosyć umiejętnie zachęcają do poznania klasyków gatunku takich jak Doom, Wolfenstein 3D, czy inne strzelanki. Interesujący jest artykuł o pierwszym FPSie w ogóle i Secretach TS. Póki co dotarłem do tekstu o Requiem, więc nie mogę z całą stanowczością stwierdzić, czy całość pisma mi się podobała.

0

A wiadomo już, kiedy będzie trzeci numer? Tak chociaż mniej wiecej, kiedy się go spodziewać? 

0

Jak zostanie to ogłoszone, to wtedy będzie można się go spodziewać.

0

Dnia 2.08.2017 o 23:18, Sosna564 napisał:

ok Retro 2 nabyte w przydrożnej stacji benzynowej i mniej więcej w połowie już przeczytane. Zacznę od delikatnego narzekania, a mianowicie od narzekania na składnię tekstu w jednym z artykułów. a konkretnie w tekście Mac Abry "Komputer ideologicznie nieobojętny". Cóż osoba, która pocięła tekst tak, by pasował do sierpa i młota powinna dostać srogo po, hm premii, za poucinanie części, lub też całości niektórych wyrazów, przez co ten konkretny akapit http://i.imgur.com/4iRy8H7.jpg czyta się dziwnie i trzeba się niekiedy domyślać, co autor napisał. Oprócz tego znalazłem kila mniejszych lub większych literówek.

>>>To nie "skladnia" a zlozenie  tekstu (DTP) "dziwna skladnia" wygladaby by gdyby mniej wiecej zdanie w taki sposob napisano. :) Yoda ma dziwna skladnie, dla przykladu.

To efekt "poprawki na ostatnia chwile" (doslownie), za co przepraszam bo niedopilnowalem. Ale tym niemniej sens KROTKIEGO akapitu da sie zrozumiec.
Literowki - coz, walczylismy z nimi ale tak calkiem wygrac sie nie dalo. Swoja droga czym sie rozni "wieksza" od "mniejszej" literowki?

Co do samego tematu numeru. Cóż fanem FPSów jakoś nie byłem, aczkolwiek teksty są pisane z pasją i dosyć umiejętnie zachęcają do poznania klasyków gatunku takich jak Doom, Wolfenstein 3D, czy inne strzelanki. Interesujący jest artykuł o pierwszym FPSie w ogóle i Secretach TS. Póki co dotarłem do tekstu o Requiem, więc nie mogę z całą stanowczością stwierdzić, czy całość pisma mi się podobała.

No to jak przeczytasz to napisz wrazenia. :)

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.