Skocz do zawartości

Nowa karta graficzna


MixMax28

Polecane posty

Posiadam aktualnie gtx 770 i i5 4570 i zastanawiam sie nad zmiana kary na jesien/zime. Czy opłaca się wkladać tam gtx 1080? + jeszcze ram

Chce jeszcze aby mi posłuzył troche, żeby pograć od czasu do czasu w cos konkretnego. Biore też pod uwage nowego X'a, ale ze wzgledu na studia i te sprawy to troche malo oplacalny zakup

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się modelem monitora (bądź rozdzielczością i wyposażeniem w złącza), nie zaszkodzi też jakaś informacja o RAMie (ilość i pojemność kostek, częstotliwość, opóźnienia - do odczytania z zakładki SPD w CPU-Z) i modelu płyty głównej.

Zakładając, że monitor to FullHD, to GTX 1080 będzie sporą przesadą - rozsądnym maksimum wydaje się być RX 580 8GB (którego póki co zbytnio się dostać nie da)/GTX 1060 6GB, w bardziej rozrzutnym wariancie można od biedy rozważyć GTX 1070 (choć do niepodkrecalnej i5 to raczej przesada).
Choć jeżeli zakup karty to kwestia dobrych kilku miesięcy, to pewnie nieco się na rynku pozmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ram 2x4gb  reszty nie za bardzo pamietam i w tej chwili nie moge sprawdzic ale czestotliwosc to chyba 1333 mhz. Chcę wiedzieć jaką maks. karte mogę włożyć aby wystarczyło na jak najdluzszy czas. Monitor full hd. 

Poprostu wiem, że wraz z grami pod nowego xboxa wymagania rowniez powoli będą szły w górę a chce cos co mi posłuży na lata. Dlatego chce wlozyc cos maksymalnie wydajnego do tego procka. Jeśli to ma sens i nie lepiej bedzie kupic nowego xboxa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co się orientuję, to układ graficzny w X1X powinien mieć moc obliczeniową z grubsza porównywalną z RX 580 (a że na konsolach sprzęt jest zazwyczaj wykorzystywany nieco efektywniej, to może i nawet wyprzedzi 580tkę). Tak swoją drogą - "nowy" Xbox nie będzie hamowany swoim poprzednikiem?

Problem z Twoim pytaniem jest taki, że AMD nie ma obecnie w ofercie wydajniejszej karty, a karty nVidii lubią dość szybko tracić na konkurencyjności (pewnie jako posiadacz 770tki coś o tym wiesz).
W drugiej połowie roku powinny się wreszcie pojawić karty AMD Vega i jeżeli chcesz kartę na lata, to raczej wypadałoby poczekać przynajmniej na nie (pomijając już fakt, że karty starzeją się na tyle szybko, że tak czy siak nie jest to dobre rozwiązanie).

Jakbyś już uzupełniał konfigurację sprzętową o model płyty głównej, to właściwie przy okazji możesz się też pochwalić marką i modelem zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta asrock H87 fatal1ty, ram: kingston hyperx  2x4gb 1600

zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 630W

 

Dzięki za wyjaśnienie sytuacji. Nie brałem pod uwagi radeonów bo jeszcze jakiś czas temu nie były on w prawie żadnym stopniu konkurencją dla nvidii, ale widze że cos sie chyba zmieniło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...