Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

k4cz0r

Monitor AOC G2460VQ6 - czy inny do 600 zł?

Polecane posty

Szukam nowego monitora 24", 1080p, głównie użytkowany do gier (do filmów mam TV). W cenie 500-600 zł jest cała masa modeli od LG, Samsung, AOC, Phillips, Asus czy Acer. Wszystkie na matrycach IPS/VA, także pewnie w sensownej jakości. Jednak znalazłem ciekawostkę z nazwy tematu - AOC G2460VQ6 - który jest monitorem dla graczy z matrycą TN, 1ms czas reakcji GTG, i najważneijsze - 75 Hz oraz FreeSync (którego jednak nie użyję - GTX970).

Chciałbym wiedzieć, czy to najlepsza opcja w tej cenie, mimo matrycy TN? Mam troszkę uprzedzenia, bo teraz posiadam jak choćby Samsunga S22C300 z matrycą TN, i troszkę rozczarowujące są kolory oraz poziom kontrastu czy ogólnej jasności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest to dobra opcja. Zważywszy, że AOC i2476Vwm, czy Samsung LS24F350FHUXEN (ten drugi ma Freesync) mają bardzo przyzwoity input lag to nie ma sensu brania TN-ki w tej cenie. Monitory TN mają sens w przypadku pozycji za 1000-1700 złotych z 144Hz+ odświeżaniem dla maniaków FPS-ów, a poza tym... to tak nie bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe złącza nie są mi do niczego potrzebne, bo obok mam TV, do którego ewentualne dodatkowe urządzenia bym podłączył. Aby miał HDMI/DVI/DP. ;)

To z tego co widzę, Samsung jest najbardziej sensowny ze względu na ten FreeSync. Jednak i tak mi on nic nie da bo karta nVidii. A nie wierzę, że wprowadzą kompatybilność, skoro mają swoją technologię.

A co powiecie o AOC i2481FXH ? Tak wiem, fikuśny wygląd. ;) I owszem, zwraca uwagę i na pewno będzie ładnie się prezentował, a to jednak też jakiś argument. Na papierze właśnie wygląda jak każdy inny w podobnej cenie, także ciekawy i nieszablonowy wygląd to argument na plus imo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...