Jump to content
Sign in to follow this  
mystic8

Fotel dla gracza za ok. 500zł

Recommended Posts

Witam serdecznie :)

Zwracam się do was moi drodzy gracze z zapytaniem jaki fotel do kwoty 500zł warto zakupić. Moje wymagania:

- regulowana poduszka na część lędźwiową kręgosłupa

- regulowana poduszka pod głowę

- wysokie oparcie (mam 186 cm wzrostu i zależy mi na tym, by głowa spoczywała wygodnie na oparciu)

- wysokość fotela co około 60 cm (mam niestety wysokie biurko i przy niskim fotelu ręce są podniesione do góry co mocno je obciąża

- regulacja oparcia

- duże podłokietniki (mam długie ręce i często w modelach kubełkowych znajdują się małe regulowane podłokietniki  - boję się, że będą dla mnie za małe - może bezpodstawnie)

- znośny materiał (nie powodujący litrów potu w upalne dni)

Tutaj przykłady jakie znalazłem:

http://allegro.pl/fotel-biurowy-gamingowy-race-w-dla-gracza-4-kolory-i6562596202.html

http://allegro.pl/fotel-obrotowy-gamingowy-kubelkowy-dla-gracza-spor-i6786538357.html

Z góry dzięki za pomoc :)

Brutalnie. Na spełnienie wszystkich twoich wymogów masz przynajmniej dwukrotnie za niski budżet (od biedy AKRacing K7012/Prime spełniają twoje warunki) - większość "gamingowych" foteli ma przynajmniej wstawki z ekoskóry, co bardzo, bardzo źle wróży ich żywotności.

Najważniejsze dla mnie są:

- wysokość oparcia z poduszką

- wysokość siedziska ze względu na wysokie biurko

Obecnie użytkuję : https://jysk.pl/biuro/krzesla-biurowe/plus/krzeslo-biurowe-skodsborg-czarne

Po ponad 2 latach trzyma się dobrze, są pęknięcia głównie na podłokietnikach, ale jest wygodne tyle, że ma za niskie oparcie. Boję się również, że fotele kubełkowe będą uwierały po bokach, a te małe podłokietniki będą.... cóż po prostu za małe.

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40103100/ - bardzo fajny, bardzo porządny, miażdży te krzesełka z Jyska pod każdym względem (mam przyjemność przesiadywać zarówno na tym Skodsborgu, jak i na Markusie i różnica naprawdę jest miażdżąca, tylko trzeba się przyzwyczaić do trochę płytszego siedziska - to i wysokie oparcie wymuszają bardziej wyprostowaną pozycję)

https://www.centrumkrzesel.pl/krzeslo-intrata-o-12-hru-r20-n/3365/p

https://www.centrumkrzesel.pl/krzeslo-gem-hr-gtp/3373/p

Przyglądałem się temu fotelowi, ale mam zastrzeżenia :

1. Nie ma regulowanego oparcia (nie lubię odchylać się w trakcie pracy - wolę mieć sztywno i prosto oparcie)

2. Tam nie ma skóry tylko jakaś pianka - jak to się ma do wytrzymałości?

3. Czy siatkowane oparcie jest sztywne? Dla kręgosłupa takie wyjście jest najlepsze

Edited by mystic8

Od około roku użytkuję ten pierwszy model który wrzuciłeś, jest to chiński fotel który ma w ofercie wielu sprzedawców, nawet niektórzy je brandują, np. domator24 sprzedaje je jako Diablo X-One. Ja mam wersję bez regulowanych podłokietników, więc ten jest  lepszy od tego z domatora (tam kupowałem zanim jeszcze wrzucili jakieś dziwne logo). Nie mam mu specjalnie dużo do zarzucenia. Materiały są przyzwoite, póki co nie wykazuje oznak jakiegokolwiek zużycia. Podłokietniki mogły by mieć regulację, no ale to akurat w tym z allegro jest, więc nie ma problemu. Ich szerokość, długość i twardość jest dosyć dobrze wymierzona, chociaż na mój gust mogły by być odrobinę bardziej miękkie (nie jest to jednak twardy kawał plastiku, tylko takie gąbczaste "coś", zresztą te na Allegro są jednak trochę inne, pewnie lepsze). Siedzi się bardzo wygodnie, mimo że to ekoskóra to nie mam odparzeń :) i jestem w stanie te kilka godzin w nim wysiedzieć bez narzekania na przesadne gorąco (chociaż pewnie warto zrobić sobie co jakiś czas przerwę żeby się do tego nie przykleić na stałe :)).  Ta poduszka pod głową jest regulowana w dosyć wąskim zakresie, poza tym że można ją odpinać to jej wysokość zmienić można o kilka cm - no i mogła by być wg mnie trochę głębsza. Ja mam 182 cm i dla mnie wysokość oparcia jest idealna, samo oparcie wystaje jeszcze kilka cm ponad czubek głowy więc nie powinno być problemu. Samo siedzisko jest wygodne, ale dosyć wąskie, trzeba wziąć to pod uwagę żeby brzydko mówiąc tyłek zmieścił się pomiędzy tymi "zabudowaniami" (sorry, nie znam fachowej nazwy :P). Złożenie tego fotela było dosyć uciążliwe (myślałem nawet że jest zepsuty, ale pomoc techniczna od dystrybutora wyjaśniła mi, że nie ma co się cackać tylko ze sporą siłą go rozłożyć i wtedy wszystko wskakuje na swoje miejsce). Ja jestem zadowolony, wizualnie też prezentuje się fajnie, a porównując do mojego poprzedniego (Torkel z IKEI) to jest niebo a ziemia jeżeli chodzi o wygodę.

Tak to się mniej więcej prezentuje (sorry za bałagan ;) )

IMG_0230.thumb.JPG.2462f3575ff8fd307a138b5a5f61e128.JPG

Edited by ngx

Dnia 9.06.2017 o 08:36, mystic8 napisał:

2. Tam nie ma skóry tylko jakaś pianka - jak to się ma do wytrzymałości?

Ta pianka to wypełnienie. Nie ma takich foteli z wypełnieniem skórzanym :P Pomijając siatkę pokryty jest jakąś tkaniną (w przypadku, który znam, bo skórzany jest chyba 100zł droższy), która przez 1,5 (?) roku używania się ani trochę nie zużyła (tylko plamy zostają), a dodatkowo używany jest niemal codziennie po kilka godzin przez chłopa mającego z 1.83m i ważącego ~130kg i żadnych odkształceń w siedzisku nie widać.

3. Czy siatkowane oparcie jest sztywne? Dla kręgosłupa takie wyjście jest najlepsze

Decha to nie jest, ale jest dość sztywne. Dużo wygodniejsze od Skodsborga. Osobiście przeszkadza mi trochę ta poduszeczka dla odcinka lędźwiowego, ale na krzesłach z takimi wynalazkami zbyt często nie przesiaduję.

Jednak jak to z krzesłami i fotelami bywa - najlepiej przetestować osobiście zanim się coś konkretnego wybierze.

Zgadzam się, najlepiej samemu własną d**ą przetestować, kiedyś zamówiłem przez neta mega-turbo-hiper-gamigowy fotel dla "pro-graczy" i oddałem po pół dnia bo siedzieć się na tym nie dało.

Najlepszą opcją jest kupno na szrocie czy giełdzie fotela samochodowego w dobrym stanie, coś ze starego mercedesa czy bmw, trochę zachodu jest, zwłaszcza żeby dorobić nóżki/kółka ale da się.