Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Luke944

Pomoc w wyborze karty graficznej

Polecane posty

Witam posiadam płytę główną  MSI Z97S SLI PLUS,  i chciał bym zmienić kartę graficzną ale niestety nie mam pojęcia czy do tej płyty będzie pasować MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB lub MSI GeForce GTX1050Ti Gaming X 4Gb. Pytanie czy wszystko na tej płycie będzie działać i będzie kompatybilne ? Reszta mojej specyfikacji to I5-4690 3.50 Ghz, 3500Mhz+chłodzenie FortisXE1226 , RAM 8Gb ( też planuje rozszerzyć o kolejne 8 Gb),   i karta graficzna Nvidia GeForce GT 730 2gb ( tak wiem słaba) zasilacz 650W ale tutaj mogę spokojnie wymienić na coś co byście polecili.  Zestaw był samodzielnie przeze mnie składany  i z braku funduszy wsadziłem taką a nie inną kartę a teraz funduszy przybyło i pora na wymianę. I przydała by się porada czy mogę śmiało wsadzić 1060 czy mam szukać GTX 980 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to Chieftec APS-650CB 650W 80+ Bronze, a monitor
Samsung SyncMaster 931BW (wjscia to 15-pin D-SUB VGA, DVI ) zastanawiam sie nad wymianą zasilacza na Corsair Builder Series CX 750W 80+ Bronze by mocy nie zabrakło. A monitor przymierzam sie do wymiany na 20" lub wiekszy gamingowy z wyjsciem HDMI.  Najbardziej mi zależy na tym by dowiedzieć się czy płyta główna  bedzie dobrze wspołgrać z kartą bo wstyd sie przyznać wypadłem z obiegu i chwilowo nie łapie sie w nowościach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Luke944 napisał:

A monitor przymierzam sie do wymiany na 20" lub wiekszy gamingowy z wyjsciem HDMI.

Lepiej z DP, albo zarówno z HDMI i DP. ;) 

W każdym razie (powtórzę się), możesz śmiało brać GTX 1060 6GB do swojego zestawu. Może niekoniecznie tak drogi model, możesz rozważyć np. MSI ARMOR lub Gigabyte WF OC. Być może nie zauważyłeś jeszcze takiego modelu - MSI GAMING X+ (ma wyżej taktowane pamięci, choć nie wiem czy dopłata jest adekwatna do różnicy w wydajności - test). Do końca czerwca przedłużony został cashback na produkty MSI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdawałem sobie sprawy ze uciągnie dwie takie karty. Powiem szczerze ze przelicznie poboru mocy to dla mnie czarna magia stąd taki zasilacz.  A odnośnie karty to zdecydowałem się na sprzęt MSI  płyta główna jest tej firmy i chcial bym dokupić  karte tej samej poprzeglądam jeszcze oferty w internecie ale będę szukał  gtx 1060.  Skoro nie muszę wymieniać zasilacza to kwota przeznaczona na karte jest większa więc mogę dopłacić te kilka stowek na lepszy sprzęt by starczył mi na 2-3lata ;)  A z monitorem bede szukac tutaj problemu nie ma gorszy mialem wlasnie z doborem tej karty ;) Dziękuję wszystkim ładnie za pomoc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...