Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Keren

Stancjonarka z używek

Polecane posty

Witam ,

ostatnio na YouTube jest wysyp filmików o bardzo tanich kompach odpalających nowe gry w jednym z nich nawet nie wiem jak gościu w kompie za 500 zł odpala wiedzmina 3 O.o, ja też postanowiłem zbudować coś takiego:

  • Budżet około 1500 zł jeśli coś warto będzie dopłacić nie będzie z tym problemu, jeśli czegoś nie opłaci się kupować też dobrze
  • Chodzi o samą skrzynkę bez systemu i monitora bez nagrywarki
  • Będę szukał na allegro i olx w dość długim terminie i szukał okazji
  • Rozdzielczość monitora to 1440 x 900 , ale pewnie zmienię w przyszłości na coś lepszego
  • Tylko gry
  • Raczej nie będę podkręcał , ale moze za kilka lat jeśli jest to proste i wystarczy robic to co w instrukcji :D
  • Termin kompa rozejdzie się w czasie

Moje uwagi : Gram jakieś 3-4 h w tygodniu przy dobrych wiatrach i mam duże zaległości. W skyrima chciałbym zagrać na full (tego odświeżonego) wiedźmin w jakiś normalnych warunkach też by nie zaszkodził rome total war 2 pierwszy mirrors ogólnie będę narazie grał w starsze gry a potem przechodził do nowszych i trochę to zajmie więc pewnie będę potem upgradował, dysk kupie jakąś 120 bo tam będzie system i z max 3 gry, jeśli chodzi o procek to zależy mi na intelu(jeśli pomoże dokupienie innego chłodzenia niż boxowe aby był cichszy też nie będzie problemu ale nie trzeba tego wliczać w cene   )a Grafika na invidi , fajnie jakby nie była mocno prądożerna  osobiście myślałem nad tą : Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB (GVN105TOC4GD) choć trudno znaleźne taką używaną jak jest coś lepszego to piszcie , wszystko będzie używane no chyba ze coś się nie opłaca kupić używanego wtedy piszcie ;)

 

Teraz na koniec jeszcze kila pytań

Mam laptopa lenovo z580  z kartą GT630M i procesorem i5-3210M opłaca wgl się kupować stacjonarkę ?

W innym laptopie poszła płyta główna i nie opłaca się go naprawiać pójdzie na śmietnik czy mogę legalnie używać Windowsa 7 z tego komputera ? jeśli nie to trudno kupie osobno

Na koniec : komp będzie typową budżetówka bo nie jestem jakimś super graczem , raczej zwykłym niedzielnym jak pogram 200h w roku to będzie dobry wynik czyli jak najtaniej i jak najlepiej :D

Pozdrawiam serdecznie ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i5 4xxx (~600zł) + płyta na LGA 1150, np nowa https://procpu.pl/p/1788/34207/asrock-b85-pro4-intel-b85-socket-1150-okazje.html (~250zł) + 8GB RAM DDR3 (~180zł) + jakiś przyzwoity zasilacz (~180zł) + HDD o wielkości jakiej potrzebujesz + jakaś tania używana obudowa + grafika w zależności od pozostałego budżetu (od używek pokroju R9 270 przez nowe 1050ti aż do używanego GTXa 970 na gwarancji, czy nowego RXa 570 jak się gdzieś pojawi w normalnej cenie).

Jak wolisz nówki, to możesz rozważyć https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h110m-pro-vd-plus-h110-dualddr4-2133-sata3-usb-3-1-dvi-d-sub-matx-924516/https://www.morele.net/pamiec-goodram-ddr4-play-8gb-2400mhz-cl15-red-gyr2400d464l15s-8g-1073168/https://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g4560-3-5ghz-3mb-box-bx80677g4560-1115886/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie znalazłem takie kompa :

Procesor Intel CORE i5-4460, 3.2GHz

Chłodzenie do procesora SilentiumPC Fera 2

Pamięć Ram 4GB DDR3 KINGSTON HyperX Fury

MSI GeForce GTX 750Ti GAMING 2GB GDDR5

Płyta Główna MSI H81M-P33Zasilacz be quiet! System Power 7 500W

Dysk Twardy SSD 128GB Crucial M550 + HDD 1TB WD Blue WD10EZEX

Nagrywarka DVD ASUS

za 1400zł opłaca się to kupic ? Sprzedac karte i  kupic 1050Ti ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena w miarę znośna. Obudowa coś sobą reprezentuje?

Co do przesiadki z GTX 750 Ti na 1050 Ti - na pewno różnica będzie odczuwalna, choć chyba już wolałbym się trochę pomęczyć na wolniejszej karcie i dozbierać do RX 570/580, GTX 1060, czy choćby tego używanego GTX 970.

No i poza tym wypadałoby na starcie dołożyć przynajmniej 4GB RAMu, a biorąc pod uwagę fakt, że docelowo mogłoby się go przydać więcej, może raczej wypadałoby od razu zakupić pojedynczą kość 8GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...