Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wzorowyobywatel

Wydajny komputer do 3,5k

Polecane posty

Witam Was wszystkich, chciałbym zwrócić się do Was o pomoc w zbudowaniu i zakupie komputera stacjonarnego. Nie posiadam wystarczającej wiedzy w tym zakresie, nie jestem na bakier z dzisiejszymi niuansami i technologiami oraz nie chcę polegać wyłącznie na opinii sprzedawcy. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się stworzyć  fajne combo. Pozwólcie, że rozpiszę się nieco na ten temat, a Ci nieco mniej cierpliwi mogą skipnąć dwa poniższe akapity.

A więc, ma to być maszynka głównie do pracy przy edytorach video, audio i grafiki, do renderowania oraz typowej pracy, sporadycznie odpalę BeamNG, Besiege czy inne, mniej wymagające gry - żaden pcmasterrace, ważna jest wydajność, czas reakcji na polecenia itd.

Zrobiłem krótki rekonesans i ustaliłem kilka warunków, które komputer będzie musiał spełnić. Największy problem mam przy doborze procesora, pamięci RAM, grafiki, a płyty głównej to już wgl nie ogarniam. Kolega znający nieco temat sugerował, że przy PC do pracy powinienem zwrócić uwagę na wielowątkowość procesora, a tym samym spoglądać bardziej w kierunku AMD aniżeli Intela (myślałem nad i5 w moim budżecie). Podobnie z kartą graficzną, sugestia padła na produkty Radeona, nie GeForce’a – fajnie by było, gdyby taka karta miała wyjście DisplayPort, nie jest to jednak konieczność. Z autopsji pamiętam również, że trzeba zwrócić uwagę na pamięć RAM, 8giga ośmiu gigom nie równe, ponieważ te potrafią być lepsze i lepsiejsze, podobnie sprawa ma się z zasilaczami – ponoć marka ma tutaj znaczenie. Fajnie, gdyby ktoś mógł polecić jakiś monitor ewentualnie odradzić te, na które warto uważać.

Podsumowując, poniżej lista kilku preferencji PC, proszę o komentarz.

- dysk systemowy koniecznie SSD

- Myślałem nad 8GB RAM (nie mam pojęcia jaki DDR ani częstotliwość)

- Procesor i5?

- Grafika 3GB to dużo?

Budżet na komputer: do ~3500 pln

Części do kupienia: Wszystko (poza myszką i klawiaturą)

Czy wliczyć system w cenę: Nie

Zastosowanie komputera: PC do pracy przy edytorach video i obrazu, sporadycznie gry

Preferowany sklep: Morele

Model posiadanego monitora: Myślałem nad kupnem AOC i2269Vwm

Czy sprzęt będzie podkręcany: Nein

Termin zakupu komputera: A$AP

Proszą Was, szczególnie tych, którzy też stali przed podobnym wyzwaniem, o pomoc oraz radę, będę niezmiernie wdzięczny, pozdrawiam!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 5 1600 rzeczywiście będzie najsensowniejszy, do tego płyta w rodzaju Asrocka AB350M Pro 4, 8GB RAM DDR4 (najtańszy o parametrach 2400 MHz CL14/15), Corsair CX450M (oszczędniej to chyba będzie Vero L2 500W), Zalman Z3 lub SilentiumPC RG2 jako obudowa, Toshiba P300 1TB i w tym momencie zostaje 750 złotych, które można byłoby przeznaczyć na kartę graficzną (1050Ti), która chyba jest najtańszą sensowną kartą do tych zastosowań.

Przydałby się SSD i w sumie 16GB RAM, ale w tym budżecie się to nie zmieści, chyba żeby wziąć MX300 275GB i zrezygnować z HDD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...