Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 07/2017 zawartość

Polecane posty

Już 31.05, czyli wyjątkowo w ŚRODĘ (a nie jak zwykle we wtorek) trafi do sprzedaży najnowszy, siódmy już w tym roku numer CD-Action. I to w bardzo dobrej formie. Nie dość, że z dwiema płytami DVD (cztery pełne wersje: Assassin’s Creed: Revelations PL/EN [UPLAY], Rainbow Six: Lockdown PL/EN [UPLAY], Spacecom PL/EN [KOD do pobrania], Realms of the Haunting EN [STEAM] + 90-dniowy trial antywirusa), to jeszcze dokładamy duży dwustronny plakat (83 x 59 cm) z Ciri i Geraltem. A to wszystko w standardowej cenie (15,99 zł) i objętości (132 strony).

Dział zapowiedzi zaczynamy od wycieczki do odległej galaktyki, czyli tekstu o Star Wars Battlefront II. Dalej znajdziecie artykuły o Destiny 2, Darksiders III czy Marvel vs. Capcom: Infinite, a także beta-testy, wśród których warto wyróżnić The Pillars of the Earth (gradaptacja znakomitej powieści historycznej „Filary Ziemi” Kena Folleta), a także H1Z1 w dwóch smakach (Just Survive i King of the Kill).

Zadziwiająco dobrze wypadają w tym numerze recenzje. Trafiła się nawet jedna dyszka! Oczywiście nie zdradzę tutaj, jaka produkcja ją zgarnęła. Okładkowy Prey, którym zachwycił się Papkin? Może ciekawie zrealizowany interaktywny film Late Shift, który wyświetlano w kinach, nim trafił na konsolę CormaCa? Kosmiczna strategia Endless Space 2, którą przygarnął Krigore? A może bardzo darksoulsowa gra akcji The Surge, którą CormaC pokochał nienawidzić? (Przy okazji pytanie do starszych czytelników: pamiętacie może „Pomocną dłoń”? Po latach ten dział powraca właśnie przy okazji The Surge). Wśród kandydatów są też Mario Kart 8 Deluxe, polska Regalia: Of Men and Monarchs, horror dla ludzi o mocnych nerwach i żołądkach Outlast II i mordobijka Injustice 2 (tę zresztą oceniają w dwugłosie Krigore i Cross). No, to która z w sumie 27 zrecenzowanych gier dostała dychę?

Pora na moją ulubioną Publicystykę. Pochwalę się, że po raz pierwszy w historii działu to mój tekst (a dokładniej – pisany razem z Papkinem) go otwiera. Mowa o „CI Games: Na celowniku”, gdzie obszernie analizujemy to, co działo się z warszawską firmą przy okazji premiery najnowszego Snipera – a wiedzcie, że działo się sporo i wywarło to wpływ na całą polską branżę gier. Jak już uprawiam tutaj bezwstydną autoreklamę, to zachęcam do lektury swego felietonu „To była dobra jazda!” oraz kolejnej odsłony cyklu Historia Gier Komputerowych. Ale rzecz jasna nie oznacza to, że „publicystyka to ja”. Wcale nie! Bo mamy też drugą część „Fantastycznych stworzeń”, a z okazji premiery nowego filmu Ridleya Scotta prezentujemy wam sylwetkę i twórczość „ojca” ksenomorfa („H. R. Giger: Obcego portret własny”). Jest jeszcze epitafium dla Wii U („Wii Utracone”), tekst o speedrunningu („4 min 56 s 876 ms”), felietony Papkina i Crossa, przypominamy też nieco przykurzone Second Life („Uniwersytet Drugiego Życia”). No i Szpile, rzecz jasna, od których wielu z was zaczyna lekturę CDA.

W dziale sprzętowym polecam przede wszystkim drugą część Megakonfiguratora – tym razem składamy gamingowe desktopy. I nie uwierzycie, ale za 1100 zł można mieć peceta, na którym da się pograć, a za 1600 zł maszynkę, na której da się pograć sensownie. Będą też testy kart graficznych (po dwa modele GeForce’ów GTX 1060, GTX 1080 i Radeonów RX 570), gamingowych monitorów, klawiatur, słuchawek, myszy oraz smartfonów (w tym Samsunga Galaxy S8+). Rozważamy też „zady i walety” overclockingu.       


Będą też Action Redaction i Na Luzie, to oczywista oczywistość. A na DVD obok gier mamy sporo dem, mody do Mass Effecta: Andromedy oraz rozmaite sympatyczne bonusy.

 

 

Czyli co – spotykamy się w ŚRODĘ 31.05? Do zobaczenia!

 

 

 

PS: Zerknijcie koniecznie na str. 97. ;)


####################################### SPIS TREŚCI ################################

              

 

Info

 

##########W PRODUKCJI

Star Wars Battlefront II 

Destiny 2           

Darksiders III     

Marvel vs. Capcom: Infinite        

Unavowed

No Truce With the Furies            

Ashes of Creation

 

JUŻ GRALIŚMY

The Pillars of the Earth 

State of Mind

H1Z1: King of the Kill    

H1Z1: Just Survive         

All Walls Must Fall          

Sailaway            

EarthFall            

Ultimate Epic Battle Simulator  

 

 

############# RECENZJE

Prey      
Endless Space 2                             
Old Man’s Journey         
Little Nightmares           
Late Shift
The Sexy Brutale            
Forza Horizon 3: Hot Wheels     
Mario Kart 8 Deluxe       
Immortal Redneck         
Strafe
Krai Mira            
The Surge (+ poradnik)
Flinthook           
The Long Journey Home            
What Remains of Edith Finch    
Crawl   
Phantom Dust
Regalia: Of Men and Monarchs 
Slime-san
Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia
Scanner Sombre            
Outlast II
Aaero
The Dream Machine      
Injustice 2
Asura
Narcosis

 

 

 

############# PUBLICYSTYKA


CI Games: Na celowniku

Za pół dolara więcej      

Wii Utracone

4 min 56 s 876 ms          

Felieton: Do natychmiastowej publikacji

Fantastyczne stworzenia cz. 2

H. R. Giger: Obcego portret własny

Felieton: To była dobra jazda    

Uniwersytet Drugiego Życia      

Historia gier komputerowych: Gun Fight

Szpile

 

 

###TECHNOLOGIE

 

Info

 

Megakonfigurator: Desktopy dla gracza

 

Testy

Zotac GeForce GTX 1060 AMP! Edition+

Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming G6 (rev. 2.0)

Aorus Radeon RX 570

Sapphire Radeon RX 570 ITX Mini Pulse

Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP! Extreme          

Zotac GeForce GTX 1080 Mini   

Monitor Acer Predator Z1          

Monitor LG 29UM68

Monitor Philips BDM4037U        

Smartfon Samsung Galaxy S8+

Smartfon Lenovo Moto Z Play 32 GB

Smartfon ZTE Axon 7 A2017G   

Klawiatura Genesis Rhod 400    

Słuchawki Modecom Volcano Ghost      

Klawiatura Logitech G413 Carbon          

Słuchawki Omega Varr OVH4055B          

Mysz Corsair Scimitar RGB

Mysz Easars Spotter

Mysz Genesis Krypton 500

Klawiatura Modecom Volcano Hammer              

 

Poradnik

Czy podkręcanie ma sens?

 

####INNE
Na Luzie
Action Redaction

Bonusy/DVD

Prenumerata


###################################DVD#########################


 

PEŁNE WERSJE

Assassin’s Creed: Revelations PL/EN [UPLAY]

Rainbow Six: Lockdown PL/EN [UPLAY]

Spacecom PL/EN [KOD – pobierz z internetu]

Realms of the Haunting EN [STEAM]

 

PROGRAM

G Data Internet Security

 

DEMA

Antigraviator

Blank

Eagle Island

Starflint – The Blackhole Prophecy

The Unique Adventure

Yandere Simulator

 

MODULATOR

Mody do gry Mass Effect: Andromeda

 

COSPLAY

Atai

 

BONUSY

ActionMag

Esensja

Marek Lenc

Tapety

##############OPISY PEŁNIAKÓW#####

# Assassin’s Creed: Revelations PL

platformowa • skradanka • akcja

PEGI: 18

Wersja PL: napisy

Ocena w CDA: 8 (MQc w CDA 12/2011)

Multi: do 16 graczy

PC: Win XP/Vista/7/8/10,  Intel Core 2 Duo E4400 2 GHz/AMD Athlon 64 X2 4000+ 2,1 GHz, 2 GB RAM, grafika z 256 Mb pamięci

Revelations, czwartą część Assassin’s Creed, uznaje się nie tylko za godne zwieńczenie trylogii Ezio Auditore, ale także – raczej powszechnie – punkt, w którym seria osiągnęła apogeum. Właśnie w niej, zdaniem wielu fanów, twórcom udało się najsprawniej pogodzić fabularność historii z otwartością świata, oferując tym samym grywalność naprawdę wysokiej próby.

 

 

# Rainbow Six: Lockdown PL

FPS • taktyka • „tangos”

PEGI: 16

Wersja PL: pełna

Ocena w CDA: 4+ (Pepin Krootki w CDA 04/2006)

Multi: brak

PC: Win XP/Vista/7/8/10, Pentium 4 1,5 GHz, 512 MB RAM, GeForce 3/Radeon 8500

Na początku był Tom Clancy’s Rainbow Six – znakomita gra taktyczna. Wydana w 2005 roku czwarta odsłona serii, Lockdown, odeszła jednak od taktycznych korzeni serii, stawiając na intensywniejszą akcję.

# Spacecom PL

RTS • kosmos • minimalizm

PEGI: 16

Wersja PL: napisy

Ocena w CDA: 7 (Szoki w CDA 13/2014)

Multi: brak

PC: Win XP/Vista/7/8/10, Intel Core 2 Duo 1,8 GHz, 2 GB RAM, GeForce 9400M 256 MB

 

Kolejne unikatowe dzieło twórców serii Anomaly z rodzimego 11 bit studios znów wysyła nas na front. Tym razem jednak starcia, które przybrały formę strategii w czasie rzeczywistym, toczyć się będą w przestrzeni kosmicznej, a stawką są nie tyle miasta, co całe systemy gwiezdne. Sprawdźcie sami, jak bardzo emocjonujący może być minimalizm!

 

# Realms of the Haunting

FPS • RPG • zagadki • horror

PEGI: brak

Wersja PL: brak

Ocena w CDA: brak

Multi: brak

PC: Win XP/Vista/7/8/10, CPU 1,8 GHz, 512 MB RAM

Retro w najlepszym znaczeniu tego słowa. To wyśmienity koktajl FPS-ów, RPG-ów i przygodówek, który nawet dziś jest w stanie zapewnić graczom jakieś 40 godzin niepowtarzalnej rozrywki. Realms of the Haunting to strzelankohorror, w którym stajemy się częścią ostatecznego starcia pomiędzy Dobrem i Złem – apokalipsy. Historia ta opowiadana jest przy użyciu cut-scenek z udziałem żywych aktorów.

 

 

 

cd_07_001-RGB.jpg

CDACTION_GWENTposter_Ciri rgb.jpg

CDACTION_GWENTposter_Geralt rgb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dycha, to jestem pewien, że dostanie ją Mario Kart 8 Deluxe. Stawiam, że recenzowal spikain, a poparli ocenę cross i Berlin. :P W środę się okaże czy miałem rację (ew. Smuggler zaraz napisze coś, co zniszczy tę teorię). :P

Z pelniakow to Asasyn jest dla mnie naprawdę interesujący (po zobaczeniu waszej oceny Lockdowna przeszła mi na niego ochota), ale publicystyka i ogólna zawartość wyglądają naprawdę dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, MasterKondi said:

Imo dychę dostanie Endless Space

Fajne marzenie, ale nawet w lepszych czasach CDA bardzo rzadko dawało dyszkę dla gry strategicznej (Age of Empires 2 dostało i nie wiem czy coś jeszcze). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zestaw recenzowanych gier to najwyższą średnią ocen ma Mario Kart 8 Deluxe. Na bank ta gra otrzyma dychę. Mam nadzieję, że w numerze będzie coś o drugim numerze retro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Dycha dla The Dream Machine jest dla mnie sporym zaskoczeniem, ale pozytywnym. Druga przygodówka w historii CDA oceniona na maks. Można wiedzieć, kto poparł 9kier w ocenienie tej gry? Jedną z nich był pewnie Papkin, enki ocenia tylko na 9/10.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wydaje mi się, że wyłapałem błąd. Tabelki z FPSami na stronie 111 są identyczne jak na stronie 110. Trafiłem na to bo akurat przymierzam się do kupienia komputera i ucieszyłem się, że na kompterze za 4 tysiące będe miał 143 FPSy w Wiedźminie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Nie wiem, czy ktokolwiek to zobaczy, ale warto wrzucić.  Właśnie nadrabiam zaległości w czytaniu i natknąłem się na recenzję prey. Wiec hop siup na półkę, ściągam pudełko z grą z 2006 roku i czym prędzej płyty lądują w napędzie. Instalacja w trakcie, wiec w międzyczasie szybko odkopalem CDA 09/2006, gdzie znajdziemy recenzję tegoż właśnie pierwszego preya. Ostatnia strona obu recenzji (starego i nowego) jest zakończona w identyczny sposób (oceny końcowe wraz z ocenami cząstkowymi oraz ocena drugiego redaktora są takie same)!!! ;)

 

 

20170727_015206.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...