Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gluchos

Laptop do 5500zł

Polecane posty

 

  • Cena. - ok 5000, maks 5500-5600zł 
  • Główne zastosowanie. Laptop do zastosowań ogólnych - gry, oglądanie multimediów, przeglądanie neta, czasem programowanie, jakiś autoCAD, programy do modelowania procesów i ewentualnie SAP.
  • Rozmiary. Między 14 cali a 15,6 cala najchętniej.
  • Mobilność. Mobilność jest średnio ważna. Nie chciałbym 3,5 kilogramowego kloca, ogólnie im mniej waży i ma grubości tym lepiej, ale nie przesadzajmy, jeśli grubość 28mm da dużo większą wydajność niż laptop o grubości np 21mm to nawet nie będę się zastanawiać. Czas pracy na baterii dość ważny, chciałbym min 3-4h do przeglądania multimediów - laptop będzie czasem używany w delegacjach do oglądania filmów na słuchawkach w pociagu
  • System operacyjny. Jeśli będzie to fajnie, jeśli nie to nie ma tragedii, ale Windows10 byłby miłym dodatkiem.
  • Dodatkowe informacje:

W miarę możliwości, chciałbym, żeby był z i7-7***, wolę Kaby Lake, ponieważ dłużej trzyma na baterii, i5-7300hq też rozważam, chociaż nie wiem jak duży spadek wydajności powoduje w stosunku do np i7-7700hq.
Patrzyłem na laptopy z GTX1050Ti oraz GTX1060 (bliżej 5600 niz 5000zł) i też w miarę możliwości wolę 1060.
Fajnie byłoby gdyby sie dało dysk SDD/M.2 PCie ok 250gb + 1TB HDD, tylko tu nie wiem zupełnie, czy 5400rpm czy 7200rpm. Może być sam dysk HDD z możliwością późniejszego zamontowania SDD/M.2
RAM min 8gb, jakby było 16gb to też fajnie, więcej na 99% nie będę potrzebować w ciągu najbliższych lat.

Zależy mi także na braku problemów z chłodzeniem, ponieważ to jest straszną bolączką mojego obecnego sprzętu i jestem na to uczulony.

Patrzyłem na laptopy Dell Inspiron 7567, z gtx1050Ti, MSI GE62VR 7-RF oraz Lenovo Legion y720.

 

Wiem, że ciężko sprostać takim wymaganiom w tej kwocie, ale dlatego zwracam się o pomoc do Was :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie i7-7700HQ jest do ~35% szybszy od i5-7300HQ, w praktyce w twoich zastosowaniach jak będzie 15% szybszy to będzie dobrze.

1) Rzuciłbym okiem na Asusa GL553VE lub kadłubka na bazie Clevo N850HK1 np. takiego.

2) 15" lapki z GTX 1060 w twoim budżecie to średni pomysł, raczej dobrego chłodzenia od nich bym nie oczekiwał (szczególnie od MSI i Y720). Od biedy kadłubka z GTX 1060 dałoby się upchnąć (vide), ale to średni pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, to mnie teraz zabiłeś.

Z 1050Ti myślałem o tym - Dell Inspirton 7567

Ale liczyłem, że uda się coś jednak z GTX 1060, bo jednak jest między nimi spora różnica w wydajności.

Np coś takiego  - w wersji z 16gb ram + ssd 275 gb i bez windowsa wychodzi niecałe 5500, więc cena jeszcze ok, ale zupełnie nie znam tej firmy i nie wiem czy warto ryzykować.

Jeszcze odnośnie Asusa, a co powiesz na taką konfigurację i późniejsze dokupienie dysku M.2PCIe? 

Ewentualnie jak dużo trzeba by było dołożyć, do czegoś sensownego z GTX1060? Jeśli mógłbyś także rozwinąć co rozumiesz pod słowami "średni pomysł" to także poproszę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyperbook to też jest Clevo (i rzeczywiście wygląda ok cenowo), ale po prostu... z kulturą pracy to będzie średnio - tańsze i mniejsze konstrukcje z GTX 1060 i wyżej radzą sobie średnio z odprowadzaniem ciepła, bo to są konstrukcje wydajniejsze od topu poprzedniej generacji (GTX 980M), mają do tego TDP odrobinę wyższe niż GTX 970M, a większość modeli nie wprowadziła zmian. Do tego w tańszych 15" modelach (na pewno od MSI i Clevo) matryca jest taka sobie - do gier ok, ale do konsumpcji mediów to bywa meh...

Generalnie, to ja bym raczej dokupował później dysk HDD niż później SSD, jeśli chodzi o wygodę użytkowania - przy czym jak nie obrabiasz mediów to realne różnice między NVMe, a zwykłym M.2 są średnio widoczne (w SAP-ie może przy większych bazach danych), natomiast w temperaturach i poborze prądu są dość widoczne (NVMe albo może być szybkie i w miarę prądożerne, albo średniawe i nieprądożerne).

W przypadku GTX 1060 myślałbym o 17" modelu tego typu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Y720 z GTX 1060 jeszcze tak źle nie wypada pod względem chłodzenia: https://www.purepc.pl/notebooki/test_lenovo_legion_y720_laptop_z_karta_geforce_gtx_1060?page=0,29 przy czym uprzedzam, że pomimo 15,6" ekranu jest on dosyć ciężki (3,2 kg), ale wewnątrz jest dosyć masywne chłodzenie. Trzeba jednak zaakceptować pewne ustępstwa jak przeciętna matryca IPS czy brak slotu na karty SD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że trochę odgrzewam temat, ale w końcu uzbierałem środki i na tą chwilę najbardziej się zastanawiam nad:
Dell 7567

MSI GP62

Acer VX5

Asus gl553ve

Czy znacie jakieś poważne za i przeciw odnośnie tych konkretnych modeli? Najbardziej mnie ciekawi dell - podoba mi się z wyglądu oraz ma fenomenalny czas pracy na baterii, dobre głośniki i chłodzenie. Minusem jest kiepska matryca, ale to akurat mi nie przeszkadza aż tak bardzo - obecnie operuję na laptopie z prawdopodobnie jeszcze gorszą, poza tym juz znalazłem IPS'a pasującego do tego modelu za 260~zł więc jeśli okazałoby się, że jednak bardzo mi przeszkadza to nie widzę problemu wymienić.

Ad MSI gp62 słyszałem, że ma problemy z chłodzeniem, dlatego też mam wobec niego mieszane uczucia. 

Pozostałe to dla mnie tabula rasa, więc jakaś pomoc w wyborze będzie bardzo miło widziana :)

 


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zdążyłem z zakupem tamtej wersji - wyprzedała się i pozostała tylko taka, czy tutaj dysk 240gb również jest tak dobry, jak w tamtym?

 

Dobra, zamówiłem wersję z tego posta. Dzięki wielkie za pomoc. W razie czego mogę później, jak już do mnie dotrze, dać znać jak sprzęt się sprawuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest omen 17 - tj. 17,3" czy kultura pracy związana jest w tym przypadku z grafiką 1060??? czy lepszą kulturę pracy prezentuje ACER?? Dla mnie ACER wygląda wizualnie o wiele lepiej,

ma nowszy wydajniejszy procesor i USB Typu-C oraz bajer typu dust remover (pewnie to tylko bajer), natomiast HP lepsza grafika, ale słabszy procesor.

Chcę laptopa do pracy oraz niezbyt wymagających gier typu (tyranny, pillars of eternity, X-com2), chyba w tym przypadku 1050ti da radę?? ... sam nie wiem cena praktycznie taka sama.

Oceny tych modeli wg. notebookcheck ACER - 87%, HP - 82%.

test wersji z 8 gb: https://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-V...w.221868.0.html
test jest tu: https://www.notebookcheck.net/HP-Omen-17-GT...w.196158.0.html.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17-ka to trochę lepszy news od 15-ki. Fajnie, że USB Type-C, ale... i5-7300HQ > i5-6300HQ o 10-12%, za to GTX 1060 > GTX 1050Ti jest +/- o 50% wydajniejsza.

Acer jest całkiem porządnym notebookiem, ale jeśli chodzi o wydajność w grach to kupowanie go w tej samej cenie, co ten Omen jest troszeńkę bezsensowne.

PS XCOM2 ma dosyć wysokie wymagania, zwłaszcza jeśli chodzi o wysokie detale (tutaj - 1060-ka: ~60 fps, 1050 Ti: ~40 fps), czy maksymalne (do 60 fps to podkręcony GTX 1070 jest potrzebny ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pomyśleć nad Voucherem. Szczegóły masz tutaj:
https://h41201.www4.hp.com/WMCF.Web/Dispatcher.aspx?action=terms&country=pl&language=pl&program=1952&simdate=2016-12-31&ocugid=1950

Temat z forum:
http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=92449

Cytat:
"Jakby ktos potrzebowal i nie znalazl info jak uzyskac ten zwrot to trzeba na ifno hp zadzwonic 225834373 i wybrac opcje pomocy technicznej laptopow, pozniej wysluchac tego pierdzielenia o tym ze maja formularz na stronie, wybrac opcje ze nie masz dostepu do internetu i wtedy polaczy was z konsultantem, jemu mowisz o programie zwrotu kasy za zakup sprzetu i mowisz ze dopiero jestes zainteresowany i jak dostaniesz zwrot to kupisz, i on mowi ze nie ma problemu i prosi o dane i maila a wtedy dostajecie maila z tym voucherem, trzeba go dostac przed zakupem komputera (daty na fakturze) bo jak juz zakupiliscie to nie bedzie zwrotu"

-650 zł, jak uda się załatwić. Powodzonka życzę. Biorąc pod uwagę moc grafiki, laptop za 4350 zł jest chyba teraz NAJTAŃSZYM z nowych w internetach. Samemu mnie kusi taka oferta, ale boje się, że ta i5 6300hq nie da rady i GTX będzie się dławił. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i5-6300 HQ jest odrobinę słabszy od desktopowego i5-6400, a zważywszy na to, że laptopowa wersja GTX 1060 jest też ciut słabsza od desktopowego odpowiednika (nieco niższe takty, TDP) to jest dość niezłym sparowaniem. Oczywiście jest parę tytułów, które mile widzą dodatkowe wątki, ale nie sądze, żeby jakieś tytuły balansowały na progu grywalności z powodu niedostatecznej wydajności procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siódma generacja ma spory sens, jeśli masz zamiar wyświetlać treści medialne na monitorze/matrycy/TV 4K (wsparcie sprzętowe), ale jeśli nie zamierzasz wychodzić powyżej FHD to różnice są minimalne. A różnice w IPC mobilnym są nawet mniejsze (chociaż potencjalne zegary są w 7. generacji wyższe).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...