Jump to content
Sign in to follow this  
blade81

Plany mieszkania - wielka płyta - potrzebna pomoc

Recommended Posts

Witam serdecznie, mam dosyć nietypową prośbę. Otóż na potrzeby pewnego niekomercjalnego projektu odtwarzam mieszkanie z bloku w wielkiej płycie, jednak lubię być dokładny i potrzebuję wymiarów pomieszczeń. Jeśli znajdzie się tu ktoś chętny do pobiegania z miarą to będę bardzo wdzięczny (mogę dodać nick/imię w creditsach).

Zasadniczo układ mieszkania wygląda tak jak na obrazku. Z tego co się orientuję ma ono metraż ok 60m^-70m^. Potrzebuję długości ścian ich grubości oraz położenia drzwi na danych ścianach- starczy odległość od dowolnej innej, jednak musi być oznaczona z której. Z góry dziękuję za pomoc.

uklad_mieszkania.jpg

Edited by blade81

Polecam mieszkanie w jurcie. Najpierw ustawia sie meble, a dopiero wokol nich buduje jurte. Ma sie wtedy pewnosc, ze wszystko sie zmiesci i nie trzeba sie bedzie przeciskac miedzy stolem i wersalka w drodze z kuchni do wc.

• Upvote 3

Ale jednak zważ na to drogi @Tesu, że jurta nie zapewni takiego komfortu, jak nora Hobbita, trzeba jedynie znaleźć dobre wzgórze, i zadbać o wyposażenie piwniczki. 

Edited by MasterKondi

Niby jest późno, ale to idealny moment do wchodzenia losowym ludziom do mieszkania i mierzenia grubości ścian. Już się za to biorę!

• Upvote 3

3 minuty temu, Arturzyn napisał:

Trafił do domu P O T Ę Ż N E G O geja?

Raczej do piwnicy Kath. 

• Upvote 3

no wiadomix

wielka płyta wymaga potężnych środków

(i penetracji)

A mogl sie ograniczyc do penetrowania jurt...

Heh, humorek to widzę dopisuje forumowiczom. To dobrze, jednak nieszczególnie mi to pomogło :)

Z oczywistych powodów prośba była skierowana do osób mieszkających w takim mieszkanku, aczkolwiek podziwiam śmiałków gotowych do wchodzenia innym na chatę i jednocześnie nieco mnie to przeraża.

Mam do ciebie dość daleko, a nie mam tak długiej miarki.

A tak na serio, to w twoim projekcie brakuje okien oraz wejścia do kuchni, a także zaznaczonych ścian działowych.

no nie wiem czy nazwałbym to projektem, takie rzeczy się robiło w podstawówce jako zadanie domowe z niemieckiego w ramach uczenia się nazw pomieszczeń

On 4.06.2017 at 10:58 PM, 2real4game said:

Mam do ciebie dość daleko, a nie mam tak długiej miarki.

A tak na serio, to w twoim projekcie brakuje okien oraz wejścia do kuchni, a także zaznaczonych ścian działowych.

Owszem, brakuje, ale to akurat mało istotne. Jest to jedynie prosty schemat, by zobrazować wygląd mieszkania o które mi chodzi. Oczywiście gdybym mieszkał w dokładnie takim, z dokładnie takim schematem jak na powyższym podglądzie to nie prosiłbym o pomoc.

To sobie prostym schematem dopisz wymiary. Poszukaj ile mm mają ściany nośne, ile działowe i dopasuj metraż pomieszczeń. Bo nie wiem czy wiesz, ale mieszkania w blokach z wielkiej płyty nie muszą mieć koniecznie takiego rozkładu. Umiejscowienie drzwi w takich mieszkaniach też nie jest jakieś nietypowe. Poszukaj sobie w internecie ile grubości może mieć framuga, albo ile może być mm przerwy między ścianą, a framugą (na przykład tak, żeby jakaś szafka ustawiona wzdłuż prostopadłej ściany się tam zmieściła i było jeszcze trochę miejsca = ~500mm?). Zadajesz takie pytania, bo mieszkasz na ulicy, czy ci ręce ucięli?

Edited by 2real4game