Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kazeshini

Problem z SSD

Polecane posty

Witam serdecznie. Piszę nowy temat poniewż nie mogłem znaleźć odpowiedzi na problem który ostatnio mi się przytrafił. Zacznijmy więc, od początku. Zakupiłem cały zestaw komputerowy w częściach na morelach i sam go złozyłem. Wszystko działa jak należy, ale wyczytałem gdzieś, że w mojej płycie głównej jeżeli coś jest wpięte w któryś z pozostałych słotów PCI-e to ten pierwszy slot  PCI-e x16 w którym jest grafika zmienia się przepustowość do x8. Nie wiem ile w tym prawdy ponieważ od początku w drugim slocie mam wpięty dysk SSD przez adapter PCI-e. Chciałem to sprawdzić i przełożyć ten dysk do slotu M2, tak też zrobiłem i tutaj zaczęły się cuda. Po wpięciu dysku w M2, komputer przestał wykrywać HDD i Napęd które podłączone są przez SATA (jakby nie były podłączone) do tego cały system uruchamiał się znacznie dłużej bo jakąś minutę może więcej gdzie teraz zajmuję to jakieś 16 sekund do pojawienia się pulpitu. Dodatakowo dioda sygnalizująca pracę dysku cały czas świeciła się na czerwono. A przy pierwszym uruchomieniu po włożeniu dysku do M2 komputer zaświecił się na jakieś 2 sekundy po czym wszystko zgasło na jakieś 5 i poźniej już samoczynnie się uruchomił. Po włożeniu dysku w adapter i podłączeniu do PCI-e wszystko wróciło do normy. Miał ktoś kiedyś takie cuda, albo wie o co tu chodzi ? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

 

Specyfikacja komputera

Płyta główna: Gigabyte Z170X-Gaming 3

Procesor: I5 6600K

Ram: 2x8GB Corsair Vengence LPX 3000Mhz

SSD: Kingston HyperX Predator 256 GB

HDD: WD Caviar Blue 1T

Grafika: MSI GTX 1060

Zasilacz: Corsair Series VS 550W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem udało się rozwiązać. Wystarczyło przełączyć dysk w inne sloty SATA i już widzi i HDD i napęd. Niestety dioda od dysku się cały czas świeci. Na dysku nie ma żadnych żyjątek, sprawdzałęm kilka razy różnymi programami i testerami dysku. Można to "zignorować" ? Czy może lepiej spróbować znaleźć rozwiązanie dlaczego dioda nie gaśnie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2017 o 14:54, Kazeshini napisał:

Wszystko działa jak należy, ale wyczytałem gdzieś, że w mojej płycie głównej jeżeli coś jest wpięte w któryś z pozostałych słotów PCI-e to ten pierwszy slot  PCI-e x16 w którym jest grafika zmienia się przepustowość do x8.

Jeśli w slot PCI-e x4 włożysz nośnik danych, to karta wciąż powinna działać w trybie x16.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...