Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witam,

Przymierzam się do kupna nowego monitora tylko nie wiem na co się zdecydować. (Obecnie Dell 2414H, ale raczej nie wykorzystuje nim możliwości konsoli, więc posłuży za 2gi monitor)

1440p, czy może 4k, (TV 4k HDR? ale to już drogawe no i ten inputlag :( )

Obecnie mam intel Xeon 1231v3 i gtx 970 ale przy premierze Vegi zamierzam wymienić grafikę na coś z amd lub jeżeli okażą się nieciekawe to jakaś Nvidia wpadnie, lub nawet poczekam na Voltę kto wie :) (Podstawkę też się wymieni kiedyś ;D), a monitorek i tak posłuży dla ps4 pro,

Jednak monitor można już jakiś dorwać, dodam, że będzie też służył do grania na ps4 pro i dlatego zastanawiałem się nad 4k ale czy to aby ma sens? Czy może jakiś 1440p 144hz?

Proszę o pomoc i wasze zdanie w tej sprawie

Budżet 3.000PLN +/- oczywiście wolał bym mniej powiedzmy z 2.000PLN ale jeżeli warto dorzucić to pewnie to zrobię,

Czekam na propozycje,

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że jeśli ma służyć też do podłączania PS4 Pro to 4K jest jedyną opcją. Z tym, że przy tej rozdzielczości, Freesync lub G-Sync są zdecydowanie sugerowane, a bez wiedzy jaką kartę kupisz, to trochę trudno wróżyć (AOC AG271UG w przypadku G-Sync, LG27UD68 w przypadku Freesync, chociaż w tym wypadku jest to najmniej irytująca z średnich opcji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o monitory 4K z G-Sync w twoim budżecie - jedyny sensowny. Co do "mało" - to zależy od tego w jakiej odległości od niego będziesz siedzieć. Plusem jest proste reskalowanie do FHD, jeśli coś działałoby w zbyt niskiej liczbie klatek (albo źle się skalowało do 4K).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dobry tv 4k hdr to koszt rzędu 8k+? A co z monitorami z hdr, czy pojawienie się czegoś takiego w ogóle będzie miało miejsce i jeśli tak to jak prawdopodobnie będzie wyglądało to cenowo, więcej, czy mniej niż TV z hdr?

Bo z tego co widziałem opinie ludzi to branie samego 4k bez hdr nie robi takiej różnicy po przesiadce z FullHD jak samo HDR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Irnz napisał:

A co z monitorami z hdr, czy pojawienie się czegoś takiego w ogóle będzie miało miejsce i jeśli tak to jak prawdopodobnie będzie wyglądało to cenowo, więcej, czy mniej niż TV z hdr?

LG32UD99-W ma kosztować od 1099 euro. Dell UP2718Q powyżej 2 tysięcy dolarów. Pierwszy to monitor dla półprofesjonalnych grafików, drugi to już dla profesjonalistów. Przy czym, dopóki LG nie przyjedzie do kogoś robiącego sensowne testy (TFT Central, prad.de, ew. Tom's Hardware) to ja bym nie zakładał się, że on się do grania (mimo obecności Freesync).

Acer XB272-HDR (144Hz, G-Sync, HDR) ma kosztować przynajmniej 2 tysiące dolarów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a jakiś monitor 1440p 144hz czy może 21:9 ciekawy byś polecił.

Jakaś różnica będzie, a zawsze chciałem spróbować odczuć tą magiczną różnicę między 60 a 144hz, lub zobaczyć efekt ultrawide, ale ten z kolei nijak się ma do ps4 więc granie z wielkimi czarnymi paskami po bokach raczej nie będzie należało do najprzyjemniejszych.

Więc prosiłbym jeszcze o jakiś monitorek 1440p 144hz? za około 3k PLN (powiedzmy trochę więcej, jeżeli zrobi różnice, lub jeżeli niedługo ma się pojawić coś ciekawego to można poczekać) i ten UltraWide 21:9.

Chociaż wydaje mi się, że nijak nie wykorzystam potencjału tych proporcji, więc bardziej skupmy się na tym 1440p, który na ps4 też jakąś różnice zrobi?, a zdecydowanie zrobi różnice na PC dając więcej Hz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1440p 144Hz: Acer XB271HU ciągle wygrywa. Z UHD to LG34UC379G-B (Freesync), a z G-Sync to już w granicach 5 tys.

31 minut temu, Irnz napisał:

więc bardziej skupmy się na tym 1440p, który na ps4 też jakąś różnice zrobi?

Nie zrobi (oprócz potencjalnych błędów w skalowaniu do FHD).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Na razie się wstrzymam do premiery Vegi i wtedy prawdopodobnie zdecyduję się na LG 27UD68-W tylko powiedz mi co masz na myśli poprzez:

Dnia 20.05.2017 o 20:00, Irenez napisał:

chociaż w tym wypadku jest to najmniej irytująca z średnich opcji).

Czy z tym monitorem są jakieś problemy? Freesync źle działa, czy może coś innego jest z nim nie tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer XB271HU jego odpowiedniki z freesync to:

Acer Predator XF270HU

ASUS MG279Q

Są tak samo dobre tylko z freesync? i jeżeli tak to czy warto dopłacać te 500zł do Acera? Bo z tego co widzę monitory z freesync są zdecydowanie tańsze od tych z g-sync co jeszcze bardziej przekonuje mnie do amd (no o ile Vega sprosta oczekiwaniom)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer jest odrobinę słabszy (bo jest odpowiednikiem o rok wcześniejszej wersji XB270HU), aczkolwiek nadal b. dobry. MG279Q jest... sporą porażką ze względu na bleeding.

Ale jeśli rozważasz coś z Freesync to ja jednak poczekałbym na ceny Vegi, bo jeśli przecieki dotyczące cen stosów HBM2 okażą się prawdziwe to może być to niestety produkt teoretyczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...