Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rafal81000

Battle Net

Polecane posty

Witam. 

Mam problem z zalogowaniem się na Battle net. Dosyć długo nie wchodziłem na battle net ( około pół roku ) i ostatnio naszła mnie chęć na zagranie w jakąś grę blizzarda. Chciałem zalogować się na swoje konto i wyskoczył komunikat ,,Konto zabezpieczone. Wpisz kod bezpieczeństwa z authenticatora." i problem polega na tym że nigdy nie zabezpieczałem konta przez aplikację mobilną blizzarda, a gdy chcę usunąć authenticator, to niestety jest wymagane potwierdzenie poprzez dokument tożsamości którego nie posiadam (nie jestem jeszcze pełnoletni, i nie mam dostępu do aktu urodzenia). Czy można jakoś usunąć authenticator bez dokumentu tożsamości albo odzyskać dostęp do tej aplikacji ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Blizzard wymaga skanu dowodu tożsamości ze zdjęciem do obsłużenia tego typu wniosków (moja żona po ślubie musiała przesłać skany poprzedniego i obecnego dowodu, aby poprawili jej nazwisko i "odbugowali" ustawienia z kartą płatniczą).

Dodatkowo, Blizzard wymaga, aby osoba zakładająca konto była pełnoletnia, a podanie fałszywych danych może być powodem do usunięcia konta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przy czym będzie z tym nieco kombinowania i prawdopodobnie będziesz potrzebował pomocy rodziców.

Jeśli konto założyłeś w Polsce, to obowiązuje Cię stara EULA, gdzie wymogu pełnoletności nie ma. Z jakiegoś powodu Blizzard nie zaktualizował polskiej wersji EULI. http://eu.blizzard.com/pl-pl/company/legal/eula.html W takim przypadku wystarcza zgoda rodziców, więc są oni w stanie odblokować Twoje konto. Ewentualnie możesz wyrobić tymczasowy dowód tożsamości - w połączeniu z tym, że w polskiej EULI nie ma obowiązku bycia pełnoletnim powinno to wystarczyć.

Jeśli zakładałeś konto w innym kraju, to sprawdź tamtejszą EULĘ. Jeśli zakładałeś konto przed 28 lutego 2015 roku, to w starej EULI wymogu pełnoletności nie było, więc z tego argumentu również możesz skorzystać - Blizzard nie oferował ludziom żadnej rekompensaty w przypadku, gdyby mieli oni stracić dostęp do usługi.

Jeśli proste metody nie zadziałają, to pewną opcją jest pójście z nimi na noże - zgodnie z polskim prawem Blizzard nie może żądać od Ciebie wysłania skanu jakiegokolwiek dowodu tożsamości. Żądanie wysłania kopii dowodu jest dopuszczalne w kilku przypadkach, a Blizzard pod żaden z nich nie podpada. Skarga na nich do GIODO powinna ich nieco uspokoić.

 

I tak na boku - nie wysyłaj skanu dowodu tożsamości nikomu, komu nie jest to naprawdę niezbędnie potrzebne i uzasadnione prawnie. To jest proszenie się o kłopoty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sevard napisał:

Jeśli konto założyłeś w Polsce, to obowiązuje Cię stara EULA, gdzie wymogu pełnoletności nie ma.

Cytuj

Użytkownik może założyć Konto wyłącznie wtedy, gdy: (i) jest dorosłą osobą fizyczną w swoim kraju zamieszkania

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mh, na stronie battle.netu są dwie różne licencje. :D

Miałem wrzucić to, założyłem, że druga strona ma taką samą zawartość.

http://eu.blizzard.com/pl-pl/company/about/termsofuse.html

Tu jest wymóg 16 lat, co oznacza, że osoba zakładająca konto nie musi mieć dowodu tożsamości, więc żądanie jego nie ma sensu.

No i pozostają w mocy pozostałe zastrzeżenia - Blizzard nie ma prawa żądać kopii dowodu tożsamości - w regulaminie nie ma o tym słowa, a więc użytkownik nie wyraził na to zgody, a co za tym idzie może po prostu odmówić.

Co więcej - przed 18 marca 2014 był wymóg, by konto zakładała osoba mająca co najmniej 13 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sevard napisał:

Tu jest wymóg 16 lat, co oznacza, że osoba zakładająca konto nie musi mieć dowodu tożsamości

Z punktu widzenia usługodawcy - jest to dowolny dokument wydany przez organy państwowe z fotografią (paszport, prawo jazdy, dowód osobisty, książeczka wojskowa, dokument pobytowy, karta ubezpieczenia społecznego/zdrowotnego.

12 godzin temu, Sevard napisał:

Blizzard nie ma prawa żądać kopii dowodu tożsamości - w regulaminie nie ma o tym słowa, a więc użytkownik nie wyraził na to zgody, a co za tym idzie może po prostu odmówić.

Z drugiej strony, może odmówić wykonania czynności, jeśli nie ma bezwzględnej pewności, że pomaga osobie uprawnionej. Swoją drogą, jeśli kimś straszyć Blizzarda, to ze względu na siedzibę to raczej CNIL niż GIODO.

12 godzin temu, Sevard napisał:

Co więcej - przed 18 marca 2014 był wymóg, by konto zakładała osoba mająca co najmniej 13 lat.

Aktualna tendencja interpretacyjna (o ile się orientuję) wskazuje, że w takim wypadku konto powinno być usunięte, a nie o to chyba autorowi chodzi ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Irenez napisał:

Z punktu widzenia usługodawcy - jest to dowolny dokument wydany przez organy państwowe z fotografią (paszport, prawo jazdy, dowód osobisty, książeczka wojskowa, dokument pobytowy, karta ubezpieczenia społecznego/zdrowotnego.

Tylko, że w Polsce i wielu innych państwach osoba nie pełnoletnia nie ma obowiązku posiadać takiego dokumentu. Z tego też powodu takie żądanie jest bez sensu.

Cytuj

Z drugiej strony, może odmówić wykonania czynności, jeśli nie ma bezwzględnej pewności, że pomaga osobie uprawnionej. Swoją drogą, jeśli kimś straszyć Blizzarda, to ze względu na siedzibę to raczej CNIL niż GIODO.

Tak samo jak użytkownik ma prawo odmówić wysłania kopii dowodu tożsamości, jeśli uzna, że nie zostanie on należycie zabezpieczony lub jeśli może on zostać wykorzystany w sposób niezgodny z prawem. Blizzardowi dane wyciekały kilkakrotnie i ich serwery dosyć regularnie padają ze względu na DDoSy - z tego powodu powierzania Blizardowi wrażliwych danych nie jest zbyt rozsądne.

Blizzard chcąc prowadzić działalność na Polskę musi się dostosować do prawa miejscowego. Zresztą we własnych regulaminach wyraźnie zaznacza, że to robi. Czyli GIODO również może zainterweniować.

Cytuj

Aktualna tendencja interpretacyjna (o ile się orientuję) wskazuje, że w takim wypadku konto powinno być usunięte, a nie o to chyba autorowi chodzi

Życzę Blizzardowi powodzenia w sądzie jeśli by coś takiego zrobił. Niestety nasze sądy nie są tak wredne jak niemieckie, ale i tak dałoby radę sporo ugrać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...