Jump to content
mateusz(stefan)

Dead Island (seria)

Recommended Posts

L4D i BFBC2 kupiłem jak staniały do 50zł :wink:

Ale przejdę się do reala i zobaczę czy jest ta gra czy tylko wystawili cenę na pokaz ;D

Ja nie wiem kiedy zniknie ten tekst "jak stanieje to kupie" 70zł to juz naprawde mało, premierówki o tej cenie dawno nie było

Dla jednego mało, dla innego dużo. Ja naprawdę rzadko kupuję gry w dniu premiery, też raczej czekam, aż stanieje. A Dead Island po prostu dostałem na urodziny, więc cena mi nie przeszkadzała. :tongue:

Zresztą 70 zł za taką gierkę dać warto. Jak by kosztowała ponad 100, to już by była strata pieniędzy.

@UP

Nie porównuj jakiegoś tam L4D do tego arcydzieła jakim jest Dead Island. Po za tym żałuj że nie grasz co-op bo wtedy to dopiero jest +666 do przyjemności. Jak bym sobie zmienił trochę sprzęt to też bym dał na max wszystko, a tak muszę grać na high :D

Nie porównuj jakiegoś tam L4D do tego arcydzieła jakim jest Dead Island.

Oj, kłócił bym się, co tu jest arcydziełem. Też mogę powiedzieć "Nie porównuj takiego arcydzieła, jakim jest L4D do jakiejś tam gierki o zombie".

Lefty zdobyły dużą popularność, zapewne sprzedały się świetnie. Otrzymały pozytywne recenzje (zwłaszcza dwójka) i obie mają 89/100 na metacritics.

DI ma "tylko" 81/100. W dodatku recenzje zbiera bardzo mieszane. Jedni uważają ją za grę dobrą, inni za przeciętną budżetówkę. Nazywanie takiego tytułu arcydziełem jest moim zdaniem dziwne.

Jak gra znajdzie się za kilka miesięcy (może już w okolicach końca tego roku :) na Steam'ie w jakiejś promocji 75% off i wydam na nią góra 7-8 ?, to prawdopodobnie się na Dead Island skuszę. Jednak na edycję premierową szkoda mi pieniędzy. ;)

@Imachuemanch

Gram ze znajomym w co-opie i animacje Xian Mei wyglądają normalnie. Co nie zmienia faktu, że płakałem ze śmiechu oglądając ten filmik.

Bo ten filmik jet z tej upośledzonej wersji Steam, a nie z tej dobrej PC. Tak więc nie ma czegoś takiego.

Pawello bo każdy ocenia wg siebie. A o gustach się nie dyskutuje. L4D super ale brakuje mi tego wszystkiego co ma DI. Ale jak już mówiłem - nie ma co ich porównywać bo są to całkowicie różne gry.

Zgadzam się, że nie ma co ich porównywać, bo są to inne gry. Ale Ty napisałeś, że nie ma co ich porównywać, bo DI to arcydzieło, a L4D to jakaś tam gierka.

Z drugiej strony, to nie ma co się dziwić, że te gry będą porównywane. I tutaj i tutaj głównym elementem rozgrywki jest masakrowanie zombie.

@UP

Napisałem bo wiedziałem jak zareagujesz :D

Każda z nich jest super, ale nie ma co ich porównywać. Chodzi w nich o co innego (prócz masakrowania zombie oczywiście). Na dodatek wyszły w innym czasie więc nawet porównywanie jakości grafiki mija się z celem. Każda jest też przeznaczona do innego rodzaju rozgrywki. Za to obie są arcydziełami jeśli chodzi o zombie FPS. Chociaż DI to chyba bardziej FPP? No chyba że mi ktoś znajdzie lepsze tytuły.

No i zdecydowałem się na Dead Island. Zadecydowały dwie rzeczy nie związane bezpośrednio z zawartością gry. Po pierwsze, udało mi się dostać wersję na X360 po cenie hurtowej (około ceny wersji PC). Po drugie, pomyślałem sobie, że szybko siądę do gry, wbiję wszystkie osiągnięcia i wymienię się za jedną ze zbliżających się dużych premier. Po 2-3h wiem, że mi się to nie uda. Po tym czasie czułem się niezwykle zmęczony. Nie wytrzymałbym nawet tyle, gdyby nie niezwykle przyjemny partner w co-op, z którym urządziłem sobie krótką gadkę na temat tego, jak bardzo Dead Island jest nudne. Tak czy inaczej, gra jest idealna do dawkowania w małych kęsach i tak mam zamiar się nią cieszyć.

Bałem się, że grę zniszczą bugi, ale z tego co widzę, wersja na X360 jest od nich wolna. Jedyne co przeszkadza to doczytujące się tekstury co w grze z dość przeciętną oprawą graficzną jest dziwne. Na plus na pewno walka. Gra zmusza do używania wszystkiego co mamy pod ręką, a sprzętu jest całkiem sporo. Do tego całkiem zabawne jest to, że Dead Island jest bardziej ''swojskie'' niż wielki polski rycerz, czyli ''Wiedźmin 2''. Dziewczyna modląca się po polsku, Polak próbujący się dogadać z innym turystą, polskojęzyczne tytuły niektórych książek. Nie mogę się doczekać co znajdę dalej. Małe rzeczy, a cieszą.

Gra jest przyzwoita. Po fatalnym Cartelu miła odmiana. :rolleyes:

Edited by lubro

@UP

A o jakich bugach mowa?

Ciekawe stwierdzenie... 2-3h żeby wbić wszystkie osiągnięcia itd... Nie grałem jeszcze w taką grę żeby w tym czasie się to udało. Ja gram z bratem od rana z przerwą tylko na jedzenie i dalej nie mamy dość :D A jeśli uważasz że DI jest nudne to zapytam - grałeś w Far Cry 2?

I się zgodzę że wersja KONSOLOWA Cartela to porażka. Na szczęście nie PC.

Co do swojskości gry to się zgadzam w 100%. Gazeta "Fakt" leżąca na stołach, różne książki itp.

Ja już mam 11h gry i jakieś 8% ukończonego. Robię z bratem WSZYSTKIE misje poboczne :D

@UP

A o jakich bugach mowa?

Chociażby koślawe animacje, supergłupi NPC czy przenikanie przez tekstury w wersji PC. Na te błędy ciąglę narzekają gracze na forach. Oczywiście mogła to być ta developerska wersja ze Steama. To mnie nie obchodzi.

Ciekawe stwierdzenie... 2-3h żeby wbić wszystkie osiągnięcia itd... Nie grałem jeszcze w taką grę żeby w tym czasie się to udało.

Trochę źle się wyraziłem. Po 3h gry wiem, że nie uda mi się wymasterować gry tak szybko jak sądziłem (mam jeszcze wakacje, w pracy mam wolne i obstawiałem tydzień na 1000GS), bo jest nudna. :>

A jeśli uważasz że DI jest nudne to zapytam - grałeś w Far Cry 2?

Far Cry 2 nie jest nawet nudne. Moja kopia wylądowała na allegro po 12 minutach. Nie widzę sensu, żeby to porównywać.

I się zgodzę że wersja KONSOLOWA Cartela to porażka. Na szczęście nie PC.

Grałem na PC, widziałem grę w ''akcji'' na konsoli. Na obu jest tak samo zła. Nawet różnice w grafice nie są tak widoczne jak w innych multiplatformach. Cartel mnie zasmucił, bo od Techlandu dalej oczekuję Chrome 2 i jeśli miałby to być taki sam potworek to chciałbym już odlecieć z tej planety. Na szczęście DI jest całkiem niezłe, więc dalej mam nadzieję.

By the way. Czy tylko ja jestem tak mało sprytny i nie mogę tego znaleźć czy gra faktycznie nie ma trybu kooperacji na podzielonym ekranie?

Edited by lubro

Małe pytanie. W edycje gore są jakieś bronie itd i to mogę olać ale jest to dlc krwawa łaźnia. Jeżeli w jakiś sposób zdobędę zwykłą edycję bez dlc to można je potem dokupić czy coś? Ech jak ja nienawidzę takich zagrywek.

@Up

Z tego co się orientuje, dla ludzi, którzy kupili preorder Gore Edition dlc "Krwawa Łaźnia" jest za darmo. Dla tych, którzy edycji Gore nie kupili będzie ono kosztowało później 10euro (jeśli dobrze pogrzebiesz w newsach to powinieneś go znaleźć, bo ukazał się w zeszłym tygodniu).

Edit: Wygrzebałem go dla Ciebie - http://www.cdaction.pl/news-21899/dead-isl...m-miesiacu.html

Edited by Arthas023

Mimo iż nie pomocna dłoń a problem mały a być może natury nielegalnej, więc:

cantona191: Jeśli masz wersje steam patche powinny pobrać się automatycznie chyba że wyłączyłeś taką funkcje, jeśli masz pirata patchów nie pobierzesz, jeśli wersje PS3 patch o ile konsola jest podłączona do netu również sam się pobierze.

Co do samej gry chętnie kupie gdy będzie trochę kaski bo większość poszła na pre Battlefielda 3

Edited by kamiladam

Dead Island to dla mnie rozczarowanie... wielkie rozczarowanie.

Gra jest co najwyżej przeciętna.

Zalatuje nudą. Jak pisał kolega wyżej, dawkować po 1-2h max. Ja wytrzymuje góra 1h. Nuda.

Gdyby nie genialny Trailer... gdyby .. to może oczekiwania nie były by tak wielkie, a gra była by bardziej zjadliwa.

Ale nie wybaczę Techlandowi, oj nie. Czekałem na poważną produkcje.

Porywającą, głęboką, nie pozwalającą odejść od kompa...

//BTW, są gusta i guściki.... Far Cry`a 2 posiadam i przeszedłem kilka razy. Pomijając jego monotonność, uważam go za najlepszy fps ostatnich lat. W sam raz ma godzinne meeting`i ... Czekam na część 3..

Do dead island siadłem i grałem tylko w niego aż do końca. Że niby nudny? Nie dla mnie, możliwość takiego zabijania zombiaków i ciągły wymagający gameplay trzymały mnie przy tej grze. Końcówka trochę mnie rozczarowała, ale cóż, ta gra nie jest dla głębokiej fabuły. Dla mnie to jedna z gier roku, warta zagrania.

No chyba że mi ktoś znajdzie lepsze tytuły.

Naprzykład Kiling Floor w cenie 9,99 jest jedną z lepszych gier z zombiakami

A wtrącę swoje trzy grosze. Grałem na razie dość trochę w Dead Island i gra jak dla mnie NIE JEST w cale nudna. Trzeba wiedzieć o co chodzi z tą grą i lubić te klimaty - inaczej macie "nudną grę" tak jak ktoś ujął kiedyś w opracowaniu Syzyfowych Prac - Stefana Żeromskiego: "Syzyfowe prace nie są nudne. Należy je tylko czytać w pewien specyficzny sposób." tak samo jest tutaj, w Dead Island trzeba grać w "specyficzny sposób". Podstawową sprawą jaką widzę na forum cdaction i innych to to, że wszyscy porównują ją do Left 4 Dead... STOP! Ta gra nie ma nic, a nic wspólnego z tą kiepską kaszanką, a tym bardziej z drugą częścią, która jest odgrzewanym kotletem jak wszystkie inne kontynuacje gier oparte na "tych samych zasadach" np. Hitman - Hitman Krwawa Forsa - różnice? Oprócz zaawansowanej grafiki i nowych poziomów - brak... Podstawowa kwestia, dam sto dolców temu kto mi pokaże jakąś fabułę w L4D... dla mnie ta gra stoi na równi z jakimś Serious Sam'em (który swoją drogą też jest odgrzewanym kotletem). Możecie powiedzieć: zaraz... przecież choćby Gothic i Gothic 2 mają też ten sam świat, tego samego bohatera, i nawet podobne questy. Otóż to, ale mają nową zupełnie inną fabułę, dzieje się coś nowego, a nie "Przebiegnij z punktu A do punktu B wysadzając punkt C" lub "Przekradnij się bez wszczynania alarmu z punktu A do punktu B bez zabijania przeciwników".

Wszyscy sięgają tak daleko przy porównywaniu gry, a wystarczy sięgnąć nieco bliżej... chyba dużo osób, które sięgnęły po tą grę pamiętają Dead Rising (jeśli ktoś nie pamięta to pewnie gra wydaje mu się nudna, bo nie zna specyficznego sposobu rozgrywki). Ta gra jest najbardziej zbliżona do DI. Zróbmy małe porównanie z nawet podstawowymi sprawami:

Dead Island:

- Zombie

- Fabuła

- Tworzenie prowizorycznych broni

- System ekwipunku i doświadczenia

- Zróżnicowanie klasowe

- Rozwałka tym co mamy pod ręką

- Dostęp do prowadzenia aut

Dead Rising:

- Zombie

- Fabuła (jako tako jest)

- Tworzenie broni

- System ekwipunku (i nie pamiętam teraz czy doświadczenia też)

- Brak zróżnicowania klasowego

- Rozwałka tym co mamy pod ręką

- Dostęp do prowadzenia aut

Podobieństwo? Zaskakująco duże... Podsumowując, Dead Island jest grą specyficzną, przy której każdy kto wie jak się nią nacieszyć będzie zadowolony. Reszta uzna grę za nudną, bo nie lubi tego klimatu i napaliła się na kampanię reklamową gry. Rada dla przyszłych nabywców - zastanówcie się dwa razy, czy odpowiada wam gra, w której mamy sandboxowy świat i rozwałkę głównie bronią białą z fabułą, czy wolicie może sobie bez sensu postrzelać do zombie i kupić L4D. Warto się nad tym zastanowić, a nie "wypłakiwać" na forum swoje żale, bo kupiliście grę w ciemno.

Widzę, że za wszelką cenę chcesz obronić DI przed negatywnymi opiniami. Po co te wywody o Gothicach? To nie ma nic wspólnego z tą grą. Tak samo bez sensu atakujesz L4D. Po pierwsze, to również nie widzę nic wspólnego pomiędzy tym, że L4D2 to odgrzewany kotletem (choć to nie prawda), a jakością Dead Island. Po drugie, to po twojej wypowiedzi wnioskuję, że nawet nie rozumiesz do końca, o co chodzi w L4D.

A Dead Island ma się prawo podobać i ma się prawo nie podobać. I każdy może tu wejść i przedstawić swoją opinię. Ja wiedziałem, że to nie będzie zbyt podobne do L4D, wiedziałem, że będzie dominować walka wręcz, wiedziałem, że będzie fabuła. Więc nie kupiłem w ciemno. No i gra mi się raczej podoba, ale genialna nie jest. Naprawdę momentami jest nudno i muszę ją sobie dawkować po godzinkę, dwie.

się czekało na duchowego następce Residenta to i się rozczarowało.

się czekało na Left for dead`a (nie grałem) albo Dead Risinga (grałem w część 2, podobało mi się nawet, ale nie przeszedłem) to i się podoba.

ot cała sprawa.

A ja techlandowi nie wybacze, nie po TYM trailerze..

Trzeba wiedzieć o co chodzi z tą grą

Nope

Ja się opamiętałem i doszedłem do wniosku, że gry polegające na masowej eksterminacji zombie są z reguły nudne (Dead Rising, Dead Nation, L4D bez modów). Do tego dochodzi sanboxowa otoczka, która w niewłaściwych rękach również zamienia się w siedlisko nudy (Saints Row 2, Assassin's Creed 2, Crackdown 2). Jeśli to połączymy niezbyt zmyślnie to wychodzi coś szkaradnego. Dead Rising 2 jest genialnym przykładem. Sporo możliwości, fajne lokacje, bohater z jajami. Tylko co z tego jeśli gra na dłuższe przesiadki się nie nadaje. Dead Island musi być nudne. Na szczęście dzięki niezłemu projektowi lokacji jest to imo najmniej nużąca i najlepsza gra z zombie ostatnich lat (zgadzam się z Crixem tutaj).

Piszesz, że trzeba wiedzieć o co w DI chodzi. Proszę, wytłumacz. Dla mnie Dead Island to gra bez klimatu zagrożenia (co ją dyskwalifikuje jako survival), z BEZNADZIEJNYMI questami i bezpłciowymi bohaterami. Do tego dochodzi brak historii i dość mało staranne wykonanie. Gra jednak się jakimś cudem broni, choć gdybym miał wypisać jej plusy to miałbym problem. Ma niezły system craftingu, który w połączeniu ze sporą ilością złomu daje sporo frajdy. Fajny system walki, który jednak zyskuje dopiero przy przełączeniu na system analogowy. Całkiem porządny rozwój postaci. Bardzo wygodny co-op. To chyba tyle. Reszta albo irytuje, albo ginie gdzieś wsród wymienionych wad.

Największy zarzut wobec DI jednak wiąże się z tym nieszczęsnym trailerem. Liczyłem, że będzie to produkcja poważna, z drugim dnem. Ukazująca dramat pozostałych przy życiu, ich walkę z nieznaną plagą. Tego nie ma albo ja po prostu tego nie czuję.

Edited by lubro