Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Dead Island (seria)

Polecane posty

Patrząc na gram.pl to jedyna różnica jaka jest między wersją standardową a Gore to DLC w zestawie, bo cena jest taka sama ;) Naturalnie był ograniczony nakład i na jakieś dwa tygodnie IMO przed premierą już tam nie można było jej dostać, ale w sumie nie żałuję... odczekam ten miesiąc albo dwa jak sytuacja się uspokoi, wydadzą parę patchy co może poprawi wizerunek gry ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X fire grę doda min po tygodniu od premiery... Przy czym 2 tygodnie to standard. Taki los że ta platforma taga "dupna" jest... Po za tym cieszę się twoim szczęściem i zazdroszczę. Ja muszę z bratem trochę poczekać. A i nie zapomnij że dla single i multi są osobne postaci. Tak więc jeśli zagrasz single i będziesz chciał multi to musisz zacząć od nowa bo postacią z single nie da się grać na multi i odwrotnie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem xfire'owym fetyszystą, ale bez przesady (Deus Exa: HR przeszedłem zanim XF dodał go do swojej bazy danych -- trudno, prawie 40h by wpadło do profilu :/), Pawello, zagraj już teraz i opisz nam swoje wrażenia. Przekonaj mnie do zakupu, bo nadal wrze we mnie niezdecydowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, pograłem trochę. Dokładnie 0.7 godziny. A teraz już czekam na wsparcie xfire. Jak już będzie, to zacznę grać od nowa. :tongue: Tak samo robiłem przy okazji premiery Mafii 2, na którą czekałem znacznie bardziej, niż na DI, więc teraz też dam radę. :smile: Zresztą, premiera w USA była wcześniej, więc prace już trwają. Nie powinno to potrwać zbyt długo.

Pierwsze wrażenie było niezbyt zachęcające. Gra nie chciała mi się włączyć. Na szczęście, okazało się, że to wina mojego antywirusa. Naprawiłem problem i gra ruszyła.

Po logo Techlandu i silnika Chrome Engine 5 pojawia się intro, które jest moim zdaniem całkiem klimatyczne. Ale i tak już je pewnie wszyscy widzieli w internecie.

Po wybraniu Nowej Gry musimy wybrać postać. Sam zdecydowałem się na Xian Mei. Rozpoczął się prolog i tutaj zauważyłem mały błąd. Na pewno każdy widział scenę, w której skacowany bohater wstaje z łóżka. Widać męską rękę, po czym wstajemy i nogi, które widać są już damskie. :tongue:

Przeszedłem prolog i ze trzy zadania w pierwszym akcie. Gra jest na pierwszy rzut oka mało podobna do L4D. Jedyną cechą wspólną są zombie, które giną w równie efektowny sposób. To taki Borderlands, tylko w innym klimacie, z walką wręcz zamiast strzelania i z nieco lepiej przedstawianą fabułą (animacje, a nie tylko opis zadania).

Podczas gry nie czułem ani ciarek na plecach, ani znudzenia. A więc gra sprawia wrażenie dobrej, choć nie rewelacyjnej. Myślę, że z czasem się rozkręci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ale co to za porównanie. Gry się diametralnie różnią i na dobrą sprawę po za zombiakami nie mają ze sobą nic wspólnego. To tak jak by porównać Heroes 3 do Starcrafta. Niby obie strategie ale jednak po za tym nie mają nic wspólnego...

L4D to gra w której idziesz z A do B masakrując przy tym zombiaki. Fabuły jako takiej nie ma.

DI... tu na razie trudno mi się coś więcej wypowiedzieć bo jeszcze nie grałem ale... Gra ma otwarty świat, można broń tworzyć, stawia głównie na walkę w zwarciu, fabuła jest znacznie bardziej rozwinięta. Co-op jest ale nie znaczy to ze musisz łazić z innymi graczami.

W przypadku L4D 2 można mówić o przebiciu sukcesu L4D. DI trzeba by było porównać z innym podobnym tytułem, a nie z pierwszą lepszą grą z zombie w roli głównej. Takie moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucam butlą z gazem w zombiaka a ona do niego w chodzi i znika albo z niego wylatuje.

Chce usiąść z tyłu w samochodzie a nagle znajduje się na miejscu kierowcy albo pasażera

Czasami nie da się skręcać samochodem

Skoczyłem do śmietnik/konteneru i już z niego nie wyszedłem

I jeszcze pare drobnych bugów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do porównań to DI prędzej można porównać z Dead Rising, tam też zombiaki, też wytwarzanie broni, co prawda tam akcja jest w centrum handlowym ale ma więcej wspólnego niż L4D2, czekam na razie na 1 recenzje, może jak stanieje to kupię, ale to raczej dopiero za jakiś czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem, chodziło mi o recenzję w CDA ;) Recenzje są dość mocno rozbieżne, jedni uważają grę za bardzo dobrą a inni za grę słabą, zobaczymy, za jakiś czas gra będzie pewnie też połatana, ja na razie z kupnem się wstrzymuję.

P.S. Na metacriticu jest nieźle, 80 to bardzo dobra ocena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywał bym też do Dead Rising. Tam można było masakrować kilkanaście zombie w jednym momencie, a w DI gdy cie otoczy 5-6 lepszych zombie, a ty szybko czegoś nie wykombinujesz to jest po zabawie.

Jeden zgrzyt wpływający trochę na odbiór tej całej otoczki wyspy tropikalnej. Otóż w pózniejszych etapach gry natrafia się na broń w masowych ilościach. Broń, która miała być niezwykłą rzadkością.

No i ogromny fail z mocą poszczególnych broni. Żadną bronią nie zabijemy zombiaka jednym celnym strzałem w głowę. Co nie przeszkadza nam mordować bandytów headshotami :)

No i moc shotguna - aww, nawet z metra nie masakruje zombiaka, tylko zabiera mu "marne" 130hp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej gry. Gram z bratem i jest super-genialnie. Jeden drugiemu osłania tyłek, bo nie raz jest tak że coś wyskakuje zza rogu. Gra miodna już od samego początki i jak na razie trudno mi się do czegokolwiek przyczepić. Patche jak będą to tylko podrasują to arcydzieło z gatunku - Zombie Game. POLAK POTRAFI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...