Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cath

Huba usb oraz dysk przenośny

Polecane posty

Witajcie.
To mój pierwszy post. Mam nadzieję, że mi pomożecie. Uważam, iż lepiej szukać wśród Was niż otchłani internetu.

Mam 3USB w laptopie (5 letnim). Czasami nie wyłapuje urządzeń, które podłączam, ale to raczej inna historia. Myślę nad zakupem huby usb. Korzystam z przewodowej: klawiatury i myszki  oraz drukarki. Nie mam wtedy miejsca na pendrive. 

Zastanawiam się jaką kupić hubę, aby działała, a kabelek od niej nie popsuł się zbyt szybko jak to bywa z "chińskimi kabelkami". Nie chcę by nowa klawiatura i myszka z dobrej firmy padła, bo czasami wyciągam z usb. Często padały kabelki właśnie tam. A może jest na to inne rozwiązanie?
 

Druga sprawa do dysk przenośny.

Wiele rzeczy trzymam na pendrive albo na płytach. Zastanawiam się, czy nie lepiej zakupić do tego dysk, na którym magazynować dane? Co jest bezpieczniejsze? Chyba łatwiej zauważyć, że psuje się dysk i zabrać dane niż pendrive? Laptop ma tylko 500gb i raczej nie zakupie nowego dopóki ten nie wyzionie ducha. Ta ilość starczy mi, bo nie mam zainstalowanych dziesiątek programów i gier. Raczej zależy mi na tym, aby zabezpieczyć dane oraz by nie znajdowały się na kilku urządzeniach przenośnych. Niestety ale zdarzało się, że komputer nie chciał odpalić, pendrive nie chciał się zlokalizować, płyta nagle nie działa. Zgaduje, że to wina każdego po trochu.

 

Macie jakieś porady? Chętnie wysłucham :)
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematy o zakupach peryferiów i sprzętu multimedialnego (w tym kart dźwiękowych) zakładamy w dziale "Peryferia i sprzęt multimedialny".

Wątek został przeniesiony.

1) Hub - koncentrator lub węzeł (inf.); huba - grzyb pasożytniczy.

2) Jeśli chodzi o hub to Unitek Y-3041 powinien się nadać. Jeśli chodzi o myszkę i klawiaturę, to z różnych względów preferowane jest używanie portów USB 2.0 (przynajmniej jeśli klawiatura nie posiada samodzielnego hubu).

3) Na pewno backupowanie danych na dysku mechanicznym jest zwykle bezpieczniejsze od trzymania ich na nośnikach optycznych i dużo bezpieczniejsze od ich trzymania na pendrive'ach i innych nośnikach półprzewodnikowych. Co do konkretnych produktów: A-Data Dashdrive HV620, Seagate Backup Plus, Toshiba Canvio, Verbatim Store N Go.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...