Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Deadman97

Czy ten komputer się w ogóle włączy?

Polecane posty

Yo. Zainspirowany filmem Liptona o komputerze za 650 złociszy, sam postanowiłem złożyć tanią jednostkę do gier. Jest jeden problem, ale może najpierw podam specyfikację zamówionych części:

CPU: i5-2400
GPU: Gtx 750 ti 2gb dual storm od palita
RAM: 2x4GB DDR3 1600MHZ goodram play
MOBO: Ms medion 7728
PSU: Fortron 400w

Jak zapewne widzicie, podkreśliłem mobo i ram ponieważ zetknąłem się z tematami w sieci, że ten mobas nie obsłuży takiej częstotliwości pamięci operacyjnej. W swoim materiale Lipton użył 2x2GB właśnie z takim taktowaniem.  Co o tym myślicie? Uruchomi się czy dałem ciała?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bull3t napisał:

Może warto oprzeć zestaw na Pentiumie G4560? Wtedy zostawiasz sobie możliwość jakiegoś upgrade'u w przyszłości.

Już zamówiłem części. Myślałem o g4560, ale jest on tak samo wydajny jak i5 2400 i kosztowałby 60zł więcej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wszystko jest kwestią budżetu. W każdym razie, nie rozpatrywałbym tych dwóch opcji jedynie pod kątem wydajności. Warto zauważyć, że to wybór między martwą platformą, a taką, która w przyszłości może pozwolić na "posadzenie" 6-rdzeniowca (jeśli Intel będzie łaskaw).

Sprzęt powinien działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku pamięci to mniejszy problem, bo zawsze powinny się uruchomić z timingami JEDEC. Pytanie tylko, czy karta graficzna uruchomi się na tej płycie, albowiem niektóre płyty OEM-owe (zwłaszcza od Lenovo/Mediona oraz Acera) słyną z nielubienia się z kartami spoza zdefiniowanej listy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bull3t napisał:

Ok. Wszystko jest kwestią budżetu. W każdym razie, nie rozpatrywałbym tych dwóch opcji jedynie pod kątem wydajności. Warto zauważyć, że to wybór między martwą platformą, a taką, która w przyszłości może pozwolić na "posadzenie" 6-rdzeniowca (jeśli Intel będzie łaskaw).

Sprzęt powinien działać.

Zapewne masz rację. Tak jak mówiłem, rozważałem zakup platformy kaby lake, ale obliczając ile mnie w sumie wyniesie obecny zestaw, zaniechałem tej decyzji. Za to wszystko zapłaciłem 670 zł, więc myślę, że podjąłem optymalną decyzję. Sam G4560 + mobas + pamięci ddr4 wyniosłyby mnie około 800zł bez samej karty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...