Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

se6astian

Rozwiązany: PC do 2500zł

Polecane posty

Witam

pomóżcie złożyć coś sensownego:

  • Budżet na komputer: 2500zł
  • Czy wliczyć system w cenę: NIE
  • Zastosowanie komputera: GRANIE W GRY, okazjonalnie 3ds max, autocad.
  • Preferowany sklep: -
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza)1920 x 1080 (w tym temacie)
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: NIE
  • Termin zakupu komputera: MAJ - CZERWIEC
  • Dodatkowe uwagi:
    • na HDD mógłbym przyoszczędzić, w sensie wolę kupić tylko SSD (120GB?) upchnąć na nim system i HotSa a HDD dokupił później jak będę miał za co,
    • jeśli ma to sens to drugą kostkę RAM też mógłbym dokupić za jakiś czas,
    • kompa mogę złożyć sam, więc  podzespoły nie muszą być z jednego sklepu,
    • obudowa bez zbędnych wodotrysków,
    • niepotrzebny mi napęd optyczny,
    • obojętne czy Nvidia czy AMD,
    • ma to być komputer na lata + ewentualna modernizacja za parę lat ;) ,
    • lubuję się w: RPG, MOBA, MMO,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie widziałbym to jakoś tak: https://www.morele.net/inventory/info/fRTSaS/. Można wziąć lepiej wyposażoną płytę główną - MSI B250 PC MATE; można także postawić na solidniejszy zasilacz - SPC Supremo L2 (tutaj chciałbym przy okazji wezwać @Orion i poprosić o opinię o tym sprzęcie - TX550M).

9 godzin temu, se6astian napisał:

ma to być komputer na lata + ewentualna modernizacja za parę lat ;) ,

Jeśli zamierzasz ostro "giercować", to powyższy sprzęt może będzie trzeba zmodernizować za rok, bo procesor 2R/4W mocarzem nie jest; karta graficzna również nie prezentuje ogromnej wydajności. Ale z takim budżetem się nie poszaleje.

9 godzin temu, se6astian napisał:

Termin zakupu komputera: MAJ - CZERWIEC

Jak już się zdecydujesz, to zgłoś się jeszcze na kilka dni przed dokonaniem zakupu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Po pierwsze nie bardzo rozumiem sensu dokładania do MSI B250 PC MATE, ma więcej USB i miejsce na 2 karty graficzne, komu to potrzebne? :P Proponowana Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB i tak nie wspiera SLI (czy jak się to nazywało), choć mogę się mylić - nie jestem od dawana w temacie.

40zł do zasilacza chętnie dorzucę, bo chyba warto mieć trochę zapasu (100W więcej), ważne zeby był solidny.

i została jeszcze stówka, warto było by coś wymienić?

// E: tak swoją drogą jak by na tym np Wiedźmin 3 działał?

Z zakupami mógłbym się wstrzymać jeszcze dłużej (póki jeszcze laptop żyje), tylko czy jest sens tyle czekać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05/10/2017 o 08:13, se6astian napisał:

Po pierwsze nie bardzo rozumiem sensu dokładania do MSI B250 PC MATE, ma więcej USB i miejsce na 2 karty graficzne, komu to potrzebne? :P Proponowana Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB i tak nie wspiera SLI (czy jak się to nazywało), choć mogę się mylić - nie jestem od dawana w temacie.

Nawet nie pomyślałem o SLI z kilku powodów:

- przede wszystkim, to rozwiązanie stosuje się w topowych platformach, czyli musiałbyś mieć budżet jakieś 5-7 razy większy;

- karta graficzna nie obsługuje SLI, ale gdyby nawet obsługiwała - nie miałoby to sensu (to nie jest topowa grafika);

- wyżej wymienione płyty główne nie obsługują SLI.

Więcej powodów nie chce mi się wymyślać. ;)

Teraz napiszę o czym myślałem proponując dopłatę do tej płyty, a były to następujące rzeczy:

- na droższej płycie znalazły się "zaginione" radiatory;

- są 2 sloty na dyski M.2, do tego są lepiej rozmieszczone - dysk nie będzie "gotował się" pod kartą graficzną;

- znalazły się gniazda USB 3.1 Gen2 (typu A + C);

- więcej gniazd PCI na pewno nie zaszkodzi.

Dnia 05/10/2017 o 08:13, se6astian napisał:

E: tak swoją drogą jak by na tym np Wiedźmin 3 działał?

Całkiem rozsądnie, jeśli nie poniesie Cię przy ustawieniach graficznych.

https://www.youtube.com/watch?v=efv4ho1Em7Q

https://www.youtube.com/watch?v=eyD1Eh9mQAg

Dnia 05/10/2017 o 08:13, se6astian napisał:

i została jeszcze stówka, warto było by coś wymienić?

Chyba nie bardzo jest w co włożyć te pieniądze.

Chciałem ulokować je - co raczyłeś zauważyć - w lepszą płytę główną. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bull3t napisał:

Jeśli zamierzasz ostro "giercować", to powyższy sprzęt może będzie trzeba zmodernizować za rok, bo procesor 2R/4W mocarzem nie jest

Gry jak gry, ale ze względu na bardzo skromny cache to CAD/3DSMax raczej będą kuleć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko

Jeśli bym chciał nieco lepszy CPU to jaki polecacie? (w sumie laptopie mam i5-4200M i swoje na nim już w MAXie zrobilem ;) - tak że się da)

Wiec rozumiem ze jest sens dopłacić do MOBO a co z tym zasilaczem, 450W Corsair'a wystarczy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byś chciał lepszy procek, to należy wziąć np. i5-7400. Dopłata jest jednak naprawdę spora, a i3 nie warto brać, bo ten Pentium oferuje niemalże to samo.

W każdym razie, Twój procesor w laptopie jest mniej wydajny od tego Pentiuma, więc skoro na nim jakoś się męczyłeś...

2 godziny temu, se6astian napisał:

Wiec rozumiem ze jest sens dopłacić do MOBO a co z tym zasilaczem, 450W Corsair'a wystarczy?

Czy faktycznie chcesz dopłacać do mobo, to Twój wybór. Moim zdaniem oferuje dość sporo jak na różnicę w cenie, sam bym raczej wziął droższą płytę.

CX450M spokojnie sobie poradzi z dwoma takimi zestawami, śmiało mógłbyś do niego podłączyć np. i7 + GTX 1070. Zawsze możesz jednak dorzucić do SPC Supremo L2/M2 550W, certyfikat 80 Plus Gold na pewno nie zaszkodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, se6astian napisał:

Z zakupami mógłbym się wstrzymać jeszcze dłużej (póki jeszcze laptop żyje), tylko czy jest sens tyle czekać?

Jeżeli to czekanie miałoby się wiązać z dozbieraniem jakiejś tam kwoty i zwiększeniem budżetu to jest to dobre wyjście. Jeśli budżet się nie zmieni to raczej nie ma zbytnio na co czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, se6astian napisał:

niekoniecznie aż 240GB

Jak rozumiem nie zraża Cię to, że pewnie zaraz co większe gry w ogóle nie zmieszczą się razem z systemem na 128GB? A tak poza tym modele ~250GB mają lepszą wycenę (cena/GB) i są szybsze.

No ale jakkolwiek sam cierpię niemal za każdym razem, kiedy muszę coś zrobić na jakimś komputerze bez SSD, to jednak nawet do wariantu 128GB trzeba będzie dołożyć, a z powyższego stanu w pierwszej kolejności wypadałoby dołożyć do RX 570 - najtańsze modele da się znaleźć w cenach ~850 zł.

Inna sprawa, że ciężko polecić jakąś tańszą obudowę - właściwie jedyna nietragiczna opcja to Zalman Z1, ale on ma gorszą sytuację wentylatorową (jeden wentylator mniej i brak miejsca na kolejne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, niechby windows 30GB zjadł, to zostaje jeszcze ponad 90GB. Mała ilość miejsca na dysku wymusi zachowanie porządku na kompie ;) 

HDD i tak dokupię za jakiś czas.

Właśnie przed chwilą się zastanawiałem co było by lepsze:

G4560 + RX 470 czy i5-7400 + GTX 1050 Ti

cena podobna, w sumie wariant z RX 470 tańszy (570 nie mogę znaleźć).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, se6astian napisał:

Eee tam, niechby windows 30GB zjadł, to zostaje jeszcze ponad 90GB

Większe aktualizacje Windowsa wymagają 40GB (25GB+ na backup, kilkanaście GB na pliki tymczasowe), dodaj do tego plik wymiany, hibernacji, katalog użytkownika i zostaje ~20GB miejsca wolnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G4560 w niektórych bardziej wymagających grach będzie limitować wydajność, z drugiej strony jest wyceniony na tyle dobrze, że raczej postawiłbym na ten wariant, szczególnie jeżeli w przyszłości nie widziałbyś problemu w zakupie używanego procesora (bo za ~2-3 lata Kaby Lake pewnie nie będą szczególnie łakomymi kąskami jako nówki).

Przy czym jeżeli nie możesz poczekać na przyzwoitą dostępność 570tek, to podlinkuj model 470, który Cię interesuje.

A co do SSD - powinny Cię zainteresować Iridium Pro 240GB, 850 EVO 250GB, względnie MX300 275GB (ew. SU800 256GB, jeżeli trafi się gdzieś w niższej cenie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo tak myślę, że zostanę jednak przy tym iridium pro 240GB.

Więc mówisz, że lepiej postawić na lepszego Radeona?

Nie mówię o konkretnym modelu, na morele rzucił mi się w oczy taki RX 470, obecnie już nie dostępny, tak samo jak i wersja RX 570.

Zasadniczo plan jest taki ze kupię PC dopiero jak upoluję jakiś sensowny używany monitor. Więc może do tego czasu RXy będą bardziej dostępne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2017 o 19:24, Bull3t napisał:

Wstępnie widziałbym to jakoś tak: https://www.morele.net/inventory/info/fRTSaS/. Można wziąć lepiej wyposażoną płytę główną - MSI B250 PC MATE; można także postawić na solidniejszy zasilacz - SPC Supremo L2 (tutaj chciałbym przy okazji wezwać @Orion i poprosić o opinię o tym sprzęcie - TX550M).

Monitor już mam, także parcie coraz większe ;) 

Zastanawiam się czy lepiej zostać przy konfiguracji z pierwszego linku, ewentualnie dorzucić do lepszej płyty głównej/zasilacza czy może spróbować upchnąć do tego zestawu lepszą kartę graficzną (postanowiłem zostać przy słabszym CPU - wymienił bym go za jakiś czas).

Tylko że jeśli o RX chodzi to na morele nadal nic nie ma, znajdzie się coś od Nvidi lepsze od GTX 1050 Ti? tak żeby znacznie 2500zł nie przekroczyć?

Czy czekać cierpliwie aż RXy powrócą na półki sklepowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RXów 470 na półkach sklepowych już nie będzie - to jest wycofana linia, zastąpiona RXem 570 (to jest z grubsza to samo). Problemem jest dostępność RXów 570 - do niedawna na zachodzie Europy były łatwo dostępne, a tylko u nas był problem. Obecnie również na zachodzie wydaje się ich brakować. overclockers.co.uk ma informacje, że spodziewają się nowych dostaw na przełomie maja i czerwca, ale trudno powiedzieć, czy i do nas te karty dojdą, czy jak to zwykle bywa - nasze sklepy znów zaśpią. Jeśli mocno Ci się nie spieszy, to ten tydzień można poczekać, ale obawiam się, że nawet jeśli RXy 570 będą dostępne, to nasze sklepy postarają się o to, żeby nie były opłacalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, se6astian napisał:

Tylko że jeśli o RX chodzi to na morele nadal nic nie ma, znajdzie się coś od Nvidi lepsze od GTX 1050 Ti?

Znajdzie się GTX 1060 3GB, ale ta karta wzbudza u mnie mieszane uczucie ze względu na pojemność VRAMu - gdyby miała 4GB, to bym sugerował ją wziąć. Można by też upolować jakiegoś GTX 970 (do 700/750 zł miałoby to chyba sens) z jakąś dłuższą gwarancją, ale na np. allegro mierny wybór - już bym wolał wziąć GTX 1060 3GB za 900 zł niż GTX 970 za 850 zł.

W x-komie są jakieś RXy 570 (ten byłby ok), da się wrzucić do koszyka, ale ciekawe czy faktycznie są dostępne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są takie problemy z dostępnością, to ja bym na razie wziął zestaw bez karty graficznej lub po prostu wziął tego GTXa 1050 Ti. Za rok można by włożyć i5 i wydajniejszą kartę graficzną (obstawiam, że GTXy 1070 będą spokojnie w okolicach 1300 zł, albo będzie można wziąć coś tańszego), obecne podzespoły udałoby się pewnie sprzedać bez większej straty.

W każdym razie, dołożyłbym do lepszego zasilacza, opcjonalnie jeszcze do płyty głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki wszystkim za sugestie!

Postarałem się podsumować to wszystko zapychając 3 koszyki na morele:

1. G4560 + GTX 1050 Ti + solidne podzespoły

https://www.morele.net/inventory/info/Yrs1OK/

2. i5-7400 + GTX 1050 Ti + reszta po taniości

https://www.morele.net/inventory/info/59aKlj/

3. G4560 + RX 570 + przeciętne podzespoły (Napęd optyczny w roli RX 570 - w razie gdyby się pojawił i kosztował w granicach 900zł, nie wiem czy zasilacz wystarczy)

https://www.morele.net/inventory/info/sTWmKf/

Więc którą opcję polecacie?

Prosił bym jeszcze o kilka propozycji odnośnie obudowy, takiej gdzie wszystko ładnie się zmieści i będzie dobrze chłodzone, byle by nie była droższa od SilentiumPC Gladius M35

Wiem, że zaczynam być już natrętny więc zakończmy to szybko :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...