Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Takuim

Potrzebne mi dwa nowe zasilacze do dwóch różnych komputerów

Polecane posty

Potrzebuje porady odnośnie tego jaki zasilacz powinienem nabyć.

Pierwszy komputer to staroć w którym zasilacz padł dawno temu i nigdy nie kupiłem nowego a mianowicie jest to komputer:

250 GTS

Core2Duo 8500 (lub coś podobnego)

4 Gb ram

 

Zasilacz jaki potrzebuje do tego komputera nie musi być jakiś świetny bo nie zależy mi na tak bardzo na nim, chce jednak żeby wystarczał do wymienionych podzespołów. Z tego co przeczytałem musi być to minimum 450.

 

Drugi komputer to mój główny komputer w którym niedawno padł CoolerMaster 550M i to padł spektakularnie wywalając korki w mieszkaniu, mam nadzieje że inne podzespoły są sprawne..

770

i5 4670k

8 Gb ram

Naprawdę zależy mi na zasilaczu który nie uszkodzi podzespołów podczas przepięcia itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Takuim napisał:

Z tego co przeczytałem musi być to minimum 450.

Ten zestaw na porządnym 350W by obleciał z zapasem, choć oczywiście nie szkodzi wziąć 450W, np. Corsair VS450.

Co do drugiego, to ile mógłbyś wydać? W kwestii uszkodzeń to raczej byłbym spokojny, kiedyś mój Corsair wywalił korki i nic się nie stało (każda sytuacja jest inna, niemniej mam na myśli, że wywalenie korków nie musi zwiastować katastrofy). Zasilacz nie jest na gwarancji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematy o zakupach komputerów i podzespołów do nich zakładamy w dziale "Komputery i podzespoły".
Wątek został przeniesiony.

@Takuim
Zakładając, że z tego G550M chciałbyś się przesiąść na coś z jeszcze wyższej półki, to pozostają Supremo L2/M2 550W, czy jeszcze lepsze BitFenix Whisper M 550W i Corsair RM550X/RM650X.

A co do tego tańszego zasilacza - przy sprzęcie tej klasy szukałbym raczej jakiejś używki*, bo nowy VS450 to właściwie podwoiłby wartość tej skrzynki.

*Może być właśnie ten Corsair, zazwyczaj da się go wyrwać za ~100 zł (tutaj jest całkiem tanio, choć dziwi mnie wyposażenie w PCI-E).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...