Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Arvish

Rozwiązany: Komputer do gier 5.5k

Polecane posty

Ponieważ:

a) nie chcą zostać pozwanymi, jeśli ktoś weźmie np. Centuriona z GTX 1070 (co jest absolutnie bezsensowne) i spali sobie sprzęt

b) moc zwłaszcza starszych zasilaczy, tudzież tworów zasilaczopodobnych na interesującej nas współcześnie linii +12V odbiega zdecydowanie od deklarowanej mocy zestawu

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy ludzie w ogóle nie sprawdzają ile prądu tak naprawdę pobierają obecne komputery, tylko przypisują sobie obecny rozrzut kart graficznych do aktualnego rozrzutu mocy zasilaczy. Widzą że najwięcej zasilaczy jest w mocach 450-550-650-750W, więc myślą sobie "słaby 450W pewnie odpowiada najsłabszym kartom jak GTX950, 550W to pewnie jest do GTX1060 3GB, 650W to już na pewno trzeba do 1070, a mocne 750W do mocnej 1080 albo Titana".

Producenci podają też zawyżone wartości bo wielu ludzi ma oszukane zasilacze >500W które tak naprawdę nie potrafią oddać więcej niż 300W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie za wyjaśnienie.

To wymieniam w tym zestawie zasilacz na ten który podałeś. Widzę że i tak zachowuję modularność, tracę tylko 50W a i standard z silver na gold. Na pewno warto.

 

EDIT: coś jeszcze do wymiany czy reszta git? Jak oceniacie wybór GPU?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta jest ok, natomiast płytę podmieniłbym na https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z270-gaming-k3-z270-ddr4-hdmi-dvi-d-atx-975996/ - nowszy chipset, podwójna kość UEFI, lepsza karta dźwiękowa, USB 3.1, USB typu C.

RAM na niskie radiatory - https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-2x8gb-3000mhz-cl15-cmk16gx4m2b3000c15-776617/ - wysokie mogą przeszkadzać przy montażu Macho.

I swoją drogą nie jestem pewien, czy Macho w ogóle wlezie do tej budy, teoretycznie jest o 1 mm za wielkie. O ile wlezie to heatpipe mogą ci porysować to okno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macho idzie do jeszcze innego PC który składam dla dziewczyny. Do tego zestawu (dla kolegi) będzie https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-pure-rock-bk009-667931/

Płyta rzeczywiście, no cóż, będzie do podmiany też bo jest wyraźnie lepsza. Dopiero raczkuję w budowaniu dla kogoś. Dlatego wielkie dzięki że jesteście. Mnóstwo rzeczy się tutaj uczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bequiet! jest na start. Kolega na razie chce sobie każualowo pograć a ten nie ma nic stockowego. Na odpowiednie chłodzenie pod OC poczekamy aż się trochę nauczy.

Ale dzięki za troskę :) Zamawiamy w poniedziałek albo jakoś w przyszłym tygodniu ten zestaw https://www.morele.net/inventory/info/bgxh73/

Rzućcie ostatni raz fachowym okiem i można zamknąć jeśli jest już ok. Dodałem chłodzenie, wymieniłem zasilacz i płytę na tę z Gigabyte, resztę zostawiłem tak jak było.

 

I przy okazji pytanie takie mam. Czy są jakieś znaczne różnice w płytach głównych z tym samym chipsetem? Tzn rozumiem co on definiuje, jakie są jego funkcje ale czym się np różni płyta główna Gigabyte z chipsetem Z270 od takiej samej od MSI czy Asusa? Poza marką oczywiście. Rozumiem tez że poszczególne firmy wprowadzają jakieś swoje autorskie technologie np MSI audio boost czy LAN protect czy jak to sie tam zwie. Ale czy oprócz autorskich technologii czymś się różnią? Dlaczego kolega zaproponował tutaj Gigabyte a nie Asusa czy MSI?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale po co kupować chłodzenie za 139 zł które się nie nadaje do podkręcania gdy za 10 zł więcej masz cooler, na którym można przyzwoicie wykręcić CPU? Nie widzę w tym zbytniej logiki.

Co do technologii - generalnie zbyt wielkich różnic nie ma, nieraz producent dodaje jakieś ciekawe (mniej lub bardziej) funkcje, ale to tyczy się głównie droższych płyt. Dałem Gigabyte bo ma fajną cenę, jest sprawdzona i zapewnia dobre możliwości OC. Poza tym jest bardzo dobrze wyposażona, szczególnie w tej cenie. Płyty Asusa są drogie i niczym szczególnym się nie wyróżniają co uzasadniałoby dopłatę, a w przypadku MSI trzeba by dorzucić do Z270 Gaming M3 żeby mieć płytę podobnej klasy, a to stówa dopłaty przy braku jakichś realnych korzyści z tego wynikających.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Dirian napisał:

Płyty Asusa są drogie i niczym szczególnym się nie wyróżniają co uzasadniałoby dopłatę, a w przypadku MSI trzeba by dorzucić do Z270 Gaming M3 żeby mieć płytę podobnej klasy, a to stówa dopłaty przy braku jakichś realnych korzyści z tego wynikających.

Na produkty MSI jest aktualnie cashback, więc różnica w cenie znika. Zasilacz Bitfenixa jest dobry, ale trzeba na niego sporo zaczekać, więc można ewentualnie podmienić go na Corsaira RM550X/RM650X (raczej sugeruję mocniejszą wersję, bo dopłata jest niewielka).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zakładać osobnego tematu, bo to dość dużo jak na jedną osobę i tak więc zapytam tutaj, skoro już jesteście ze mną.

 

Mam Crucial 16GB 2400MHz Ballistix Sport LT CL16 (2x8), do tego MSI Armor OC 1070. Zastanawiam się jaką najlepszą płytę główną dać do tego (do 600, 700 PLN) oraz jaki procesor z odblokowanym mnożnikiem można do niej dać tak by nie powstał bottleneck. Dobrze by było gdyby płyta była od MSI, wtedy kupuję GPU i płytę główną i jest cashback. To jest do jeszcze innego zestawu, nie do tego o którym pisałem tutaj pierwotnie.

Myślicie że MSI Tomahawk Arctic Z270 będzie w porządku? Jeśli tak to jaki do tego proc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Arvish napisał:

Myślicie że MSI Tomahawk Arctic Z270 będzie w porządku?

Jest ok, ale np. MSI Z270 KRAIT GAMING i MSI Z270 GAMING M3 mają lepszy kodek audio (ALC1220), do tego MSI dorzuca do nich grę (ciekawe czy można sprzedać kod?).

33 minuty temu, Arvish napisał:

Jeśli tak to jaki do tego proc?

Może być choćby i5 7600K, a jeśli jest więcej gotówki, to w esc.pl mają w niezłej cenie i7 6700K.

36 minut temu, Arvish napisał:

Mam Crucial 16GB 2400MHz Ballistix Sport LT CL16 (2x8)

Przydałyby się kości 3000MHz/CL15 lub 3200MHz/CL16.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą Quick Silver dostaniesz taniej niż Gaming X? Jeśli względy estetyczne nie są bardzo istotne, to lepiej raczej wziąć Gaming X, bo zdaje się, że zachodzi następująca zależność: Gaming X - kości Samsunga (lepiej się kręcą), Quick Silver - kości Microna. Przepaści w wydajności oczywiście nie będzie (ale zawsze lepiej mieć o 1-3 FPS więcej niż mniej), ale chciałem o tym poinformować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na kości też zwracałem uwagę, ale wchodzą tutaj też względy estetyczne a 1-3 FPS nie zbawią, poza tym można potem jeszcze podkręcić jak zajdzie potrzeba (wszystko bedzie na wyświetlaczu fhd więc też nie będzie takiej spiny). Zestaw ma być "mroźny" z wyglądu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten natomiast sie do budy nie zmieści, bo NZXT S340 ma max 161 cm.

A gdyby wentylator dać w środku jeden a drugi z drugiej strony na wylocie zamiast do wewnątrz obudowy? Na tym silentium.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...