Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smch11

Laptop ~5000 zł

Polecane posty

1) HP Omen - to nie są zły laptopy, ale to zdecydowanie kiepskie ceny (zwłaszcza jak uwzględnisz, że to tylko 12-mies. gwarancja - Omeny z polskiej dystrybucji mają 24 mies.).

2) Acer VN7-793G nie jest złym laptopem, ale z drugiej strony w tej cenie będziesz miał SSD 525GB+HDD 1TB 7200 obr. z systemem w przypadku kadłubka (vide ww. Smart7). Innym wyborem może być Asus GL753VE.

3) GTX 1050Ti jest zwykle wydajniejszy od GTX 970M o ~10%.

4)

Godzinę temu, smch11 napisał:

i czy te clevo nie są jakoś gorsze w sensie wykonania chłodzenia i hałasu? czy taki seryjny asus czy msi nie będzie jakościowo lepszy?

To zależy (ale zasadniczo przy laptopach z Kaby Lake'ami i GTX 1050 to jest ta sama półka jakościowa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Irenez za pomoc!

nie ukrywam, że motam się.. bo patrząc w ten sposób.. za 5.500 wolałbym kupić wtedy nawet tego 1060.. surowego clevo bo lepsza obudowa i dźwięk, a potem za miesiąc czy 2 czy 3 dobrać drugi dysk i pamięci.. do 16GB

co Ty na to? jest to jakieś rozwiązanie w sensie albo 1060 surowy albo msi 960 i za pół roku 1060 czy 1070 na gotowo?

a powiedzcie czy pomiędzy 960 a 970 jest duża różnica?
oczywiście wiadomo że jest, ale chodzi mi o gry.. czy to jakaś przepaść, czy na początek można to pominąć..?

z góry dziękuję za odpowiedzi..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj lapka za 4.7k zł z GTX 960M... Ja 2 lata temu kupiłem laptopa z 960M za 3k zł. Ta karta jest już słaba, coraz więcej nowych gier śmiga najwyżej na detalach średnich, a i powoli trzeba zjeżdżać do low. Do nowych gier GTX 1050 to minimum, chociaż ja bym poniżej 1050 Ti nie schodził.

GTX 970M jest dużo wydajniejsza od GTX 960M, jak wspomniał Irenez, niewiele jej brakuje do GTX 1050 Ti.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie w miarę sensowne opcje:

1) Kupujesz laptopa z GTX 1050Ti (16GB RAM, albo z samym nośnikiem SSD 500GB+, albo 240-275GB+1TB HDD + Win 10)

2) Kupujesz laptopa z GTX 1060 6GB w prawie najprostszej konfiguracji (8GB RAM, 240-275GB SSD lub 1TB HDD) i dokupujesz system/dodatkową pamięć/nośniki w miarę potrzeb.

Wymiana czegokolwiek innego niż biedalaptopa za pół roku jest średnim pomysłem. Generalnie laptopy podobnie jak samochody u dealera, tracą w chwili nabycia 20-30% wartości. Do gry w przyzwoitych (jak na laptopa) detalach GTX 1050Ti powinien wystarczyć na ~2 lata, GTX 1060 pewnie na jakieś trzy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1050Ti 4GB.

O biedalaptopie myślałem raczej w kontekście kupowania podstawowego lapka z i3-7100U, by go mieć, bo wtedy strata na odsprzedaży jest w funduszach absolutnych - dość niewielka. Rynkowa wartość półrocznej używki z GTX 960M to 2,4-2,7 tys.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

oczywiście 1050Ti model 4GB prawda? bo 1050Ti 2GB rozumiem gorsza od starej 970..

GTX 1050 Ti ma tylko 4 GB VRAM, nie ma wersji z 2 GB. GTX 1050 owszem ma dwie wersje 2/4 GB, ale GTX 1050 Ti to akurat tylko jedna wersja :) Poza tym, często GTX 1050 Ti nieco ustępuje GTX 970M, pomimo posiadania 4 GB VRAM. 

Nie wiem czy ktoś tu już wspominał, ale pojawił się tańszy laptop z GTX 1060 6 GB: http://sklep.hyperbook.pl/laptop_customization.php?products_id=26272 za ok. 5600 zł będzie i7, 8 GB RAM, HDD 1 TB + SSD 275 GB bez OS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, dlaczego tak podają skoro NVIDIA nigdy nie ujawniała GTX 1050 Ti z 2 GB VRAM, sam też się wcześniej z taką kartą nie spotkałem dlatego nie jestem zbyt ufny tym informacjom ;) IMO MSI samo wprowadza w błąd podając takie cuda w specyfikacji.

Z kolei ASUS Strix GL753 jest akurat bardzo fajny, ma 4 porty USB typu A i jedno USB typu C, plus do tego HDMI, mini Display Port, Ethernet RJ-45 i audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą tu mamy podsumowanie

https://www.notebookcheck.pl/Test-kart-grafiki-GeForce-GTX-1050-Ti-i-GeForce-GTX-1050-do-laptopow.190360.0.html

GTX 1050 i GTX 1050 Ti, nie są aż takimi hitami. Tę pierwszą można pod względem wydajności traktować jako odpowiedniczkę karty GTX 965M a ta druga zapewnia wydajność bardzo zbliżoną do wydajności oferowanej przez kartę GTX 970M. 
GeForce GTX 1060 znacząco przewyższa wydajnością obie te karty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...