Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smch11

Laptop ~5000 zł

Polecane posty

To zależy od wydajności chłodzenia - na standardowym taktowaniu to on jest on o ledwo 100 MHz wydajniejszy od i7-7700HQ, Oczywiście i7-7820HK to procesor z odblokowanym mnożnikiem, więc teoretycznie przy lepszym chłodzeniu, paście, konstrukcji laptopa może być fajniej (chociaż nawet wtedy na więcej niż 4-4,2 GHz liczyć nie można)

Zasadniczo to problem polega na tym, że w większości laptopów z i7-7700HQ (oprócz kilku konstrukcji) - teoretycznie maksymalne taktowanie pod obciążeniem to 3,5 GHz, ale z czynników termicznych (TDP, chłodzenie, odprowadzenie ciepła) wynika, że rzeczywiste taktowanie w takim Wiedźminie 3, czy Falloucie 4 to 3,1-3,2 GHz. Jeśli konstrukcja nie wyrabia z chłodzeniem i7-7700HQ, to tym bardziej nie da rady z i7-7820HK.

Poza tym drobna różnica w cenie konstrukcji to 600-800 złotych...

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konstrukcjach typu MSI GT73VR, ASUS ROG G701VIK czy Acer Predator 17X procesor Intel Core i7-7820HK będzie w stanie pokazać pełnię swoich możliwości dobijając spokojnie do 4,3 GHz. W tańszych Clevo oferujących ten CPU raczej na pewno bardzo szybko zacznie zbijać taktowanie, przez co ostatecznie będzie wypadał podobnie jak Core i7-7700HQ. Miałem różne modele z kartą GTX 1070 i procesorem i7-7700HQ i wydajność stała na bardzo wysokim poziomie, tak więc ja osobiście nie widzę większych przeciwwskazań do wyboru takiej konfiguracji :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie sporo się naprzeglądałem i do tych 8k znalazłem:

http://www.gameragon.pl/p26448,saelic-vidi-g762-olab05.html - wydaje się być najlepszą opcją za te pieniądze.

@MasterThief - miałeś może z nim do czynienia? Z tego co widziałem po testach podobnych konfiguracji w chyba tym samym kadłubie, raczej z temperaturami nie ma problemów. Co prawda kupować będę dopiero za kilka miesięcy, ale znajomy teraz poszukuje podobnego sprzętu, to warto podpytać przy okazji.

Mam nadzieję, że autor nie obrazi się za mały offtop, ale w sumie w temacie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian

Miałem tego laptopa ale w wersji 15,6". Procesor i karta ta sama, czyli duet Core i7-7700HQ i GTX 1070. Test: https://www.purepc.pl/notebooki/eurocom_sky_mx5_r3_test_laptopa_z_geforce_gtx_1070 aczkolwiek jest duża szansa, że większa wersja będzie wypadała bardzo podobnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MasterThief Hmm no temperatury są nieciekawe...

Tu znalazłem test chyba niemal tego samego sprzętu tylko w wersji 17.3' - https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Saelic-Vidi-G761.181961.0.html tylko z nieco wolniejszym CPU. Temperatury niby nie są złe, ale przy 100% obciążeniu robi się gorąco.

Czyli jednak nie jest to tak dobry sprzęt jak myślałem... Jakieś alternatywy? Znajdzie się do 8.5k coś z GTX 1070 na czym nie będzie można smażyć jajecznicy? Tylko koniecznie 17.3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian

Można się zastanowić nad poniższym modelem:

LINK

Wprawdzie kosztuje te ~300 złotych więcej, ale jest 17,3", ma procesor Intel Core i5-7600K, 16 GB RAM DDR4 2400 MHz, dysk SSD i HDD. No i GTX 1070. Ten model działa bardzo dobrze, sam go posiadam, tyle że z CPU Core i5-6600K (OC do 4,4 GHz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MasterThief

http://www.gameragon.pl/p26452,saelic-vidi-g762d-b4f5yr.html - to ten sam lapek jeżeli chodzi o układ chłodzenia? W sensie wiem, że procek bez OC, ale 7600 i tak ma niezłe taktowanie więc 7600k nie potrzebny. A cena jednak kilka stówek niższa i gameragon / kuźniewski dają 3 lata gwarancji, co jednak brzmi kusząco... SSD nie trzeba, znajomy ma nowego 850 Evo 500GB na SATA to sobie włoży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie Panowie proszę powiedzcie gdzie tu jest ta różnica ?!

przecież w jednym i drugim przypadku mamy 17''  i7-7700HQ oraz 1060 i w żadnym nie ma systemu... którego cena robiła by różnicę

1. msi

2. smart

a różnica jest przecież 1.500,- zł ! i nie chodzi chyba o 8GB RAMu i nagrywarkę... prawda...

@MasterThief

piszesz  "MSI GT73VR, ASUS ROG G701VIK czy Acer Predator 17X procesor Intel Core i7-7820HK będzie w stanie..." czy to znaczy Twoim zdaniem że lepiej kupować laikom takim jak ja sprzęty już gotowe, a nie składane...? 

Proszę napisz w wolnej chwili bo jesteśmy na kilka dni przed zakupem i ciągle się wahamy, pomimo że już zasięgnęliśmy tu kilku dobrych porad... bo np. za 5 tys. mamy asusa czy msi z 1050Ti link a smarta np. jedynie za 4tys. link (oczywiście z trialem, ale zawsze ;)) i ciągle nie wiemy ile wydać aby było dobrze... skoro czytamy że acer link to laptop do grania w dobrej cenie link i zestawiają go z takimi maszynami link co prawda już starymi ;) ale w cenach powyżej 10tys. link czy link 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2017 o 00:05, smch11 napisał:

dla mnie to ciągle wszystko to samo...

Jak na moje oko, to cenę MSI podbija matryca 120Hz.

Co do ostatniego laptopa - jeżeli bez żalu mógłbyś się pozbyć jednej z nerek, to jest jakąś opcją...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ;) traktuję tego potwora 21'' raczej jako ciekawostkę, bo lapka potrzebujemy generalnie do łatwego przemieszczania, a ten to nawet do samochodu nie wejdzie ;) 

a jeszcze Panowie proszę powiedzcie...

co z tym  obsługuje NVIDIA G-SYNC® - wyłącznie w trybie dGPU ? to jakaś uboższa wersja tego systemu?
jak to czytać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, smch11 napisał:

traktuję tego potwora 21'' raczej jako ciekawostkę, bo lapka potrzebujemy generalnie do łatwego przemieszczania, a ten to nawet do samochodu nie wejdzie ;) 

Zasadniczo to on nie jest dużo dłuższy, a jest cieńszy i jest lżejszy niż mój pierwszy laptop ;P

4 godziny temu, smch11 napisał:

obsługuje NVIDIA G-SYNC® - wyłącznie w trybie dGPU

To oznacza, że obługuje G-Sync tylko w przypadku, gdy jedynie karta Nvidii jest włączona (cały czas). Zwykłym ustawieniem układu graficznego jest używanie integry + automatycznego przełączania na grafikę Nvidii w grach/niektórych aplikacjach (Optimus) - w tym trybie G-Sync nie działa. Konsekwencją używania tylko układu Nvidii jest bardzo ograniczony czas działania na baterii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Irenez za kolejne światełko w tunelu ;) w sumie wiadomo że lepiej wyłączyć system skoro ktoś przegląda neta, a zaoszczędzi na baterii;

co do lapka 21'' i wpakowania do samochodu myślałem o tej wielkiej skrzyni ;) 

a skoro Ty miałeś jeszcze większa obudowę to także niezłego smoka miałeś ;) i pewnie lepiej go traktować jak PC bo nosić się za bardzo nie daje co...?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to też nie jest tak, że Optimus działa wszędzie na spółkę z G-Sync. Większość laptopów, które oferują moduł G-Sync ma całkowicie wyłączoną zintegrowaną kartę, więc przez cały czas chodzi dedykowana. W nielicznych wyjątkach istnieje możliwość przełączania w BIOS pomiędzy Optimusem (MSHybrid), a G-Sync (Discrete Switch, dGPU).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..

już myślę kończąc powoli temat, bo klamka zapadła..

Czy możecie Panowie dać nam swoje typy w temacie laptopa gamingowego 17'' w cenie 4.5 do 5tys?

chodzi już nam o typy GOTOWYCH KONFIGURACJI - tyle że może być sprzęt zarówno z system jak i bez.. to nie problem!
i aby był maksymalnie jakość do ceny, oczywiście wiadomo, że to nie jest półka choćby 1060, nie mówiąc że wyżej, ale zaczynamy przygodę i zdecydowaliśmy że zaczniemy z tego pułapu..

dlatego proszę o Wasze typy.. zarówno gotowych asusów, acerów, przez msi a skończywszy na DM.. i innych clevo.. :)
z góry dziękuję.. i pozdrawiam ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I raczej na tę opcję się decydujemy, ale Irenez powiedz proszę czy możliwe jest aby 1050Ti zapakować w tę obudowę link ?
Wygląda ona nieco lepiej i w wyposażeniu ma także  2 głośniki stereo + subwoofer ONKYO

Czy możesz coś napisać w tym szczególe? Czy ten sub to kwestia samej obudowy, czy może jeszcze inna karta dźwiękowa i nie chodzi tylko o samą obudowę? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak jeszcze czytam przed zakupem, czy ten IPS musiałby być?
i czy te clevo nie są jakoś gorsze w sensie wykonania chłodzenia i hałasu? czy taki seryjny asus czy msi nie będzie jakościowo lepszy?

PS.

a co Panowie powiedcie na te sprzęty?

czy lepsza 1050Ti od 970M?
firma x-kom niekoniecznie ale dobrze się u nich szuka wg parametrów ;)

bo widziałem także teraz tego hp i cena dużo niższa..

Co Wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...