Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smch11

Laptop ~5000 zł

Polecane posty

Witam..

a czy na dziś Panowie moglibyście coś polecić w tym tonie? Poszukujemy laptopa w tej cenie, a jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach..
oglądaliśmy msi apache i leopard a także acera i asusa.. ale.. widzę że jest clevo, dream machines o których wcześniej nie czytaliśmy...
do tego jak widzę nie każda karta potrzebuje dany procesor i można przesadzić kupując i7700 oraz 940..

bardzo proszę o propozycje..
bo temat jak studnia bez dna, a chcemy jakoś dobrze wybrać, tyle że trudno, bo tu ssd m.2 tu pamięci CL=9 ;) i bądź tu mądry...

oczywiście jeśli jest lepiej dopłacić kilka stówek aby mieć lepszą kartę czy procesor lub dysk, to pewnie się skusimy,
choć wiadomo że wszystko dziś się tak zmienia i z dnia na dzień potrafi wskoczyć na wyższy poziom i można gonić niemal w nieskończoność za ideałem :) 

z góry dziękuję i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.. zapamiętam i sorry.

co do sprzętu to ma być do 1.) gier, ale 2.) także do innych rzeczy - szkoła, filmy, multimedia, net.. 
a gry to minecraft, call of duty, cs go.. w sumie żadne kosmiczne, ale żeby się sprawdzał :)

i chcemy aby pochodził nam ze 2 lata, stąd to nasze zapytanie.. aby maksymalnie trafić jakość/cena
a budżet im mniej tym lepiej.. ale tak do 5tys.  (sprzęt 17'') 
oczywiście wiem, że są sprzęty i za 3 tys. link

ale właśnie.. nie mamy jak sprawdzić, a jak już kupimy to będzie problem, stąd chcemy się Was poradzić..
bo nie wiem czy brać karty serii 9xx czy już te 10xx 
czy procesor 6 generacji czy już 7ej.. czy i7 czy może i5 da radę, a jeśli tak to w jakiej konfiguracji.. choć wolelibyśmy i7 ;)

bo widziałem tego asusa z kartą 980M i się tak zastanawiamy, czy może nie dołożyć.. czy może lepiej jak już to z 1060,
ale czy może wystarczy 1050, czy nawet 960, albo nawet 950..
i w ogóle czy brać MSI, Acera, Asusa.. bo na Della to się nie rzucimy.. czy innego za 10tys. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną najsensowniej wyglądają 15" konfiguracje na bazie Clevo (Hyperbook, Dream Machines, Smart7 (xtreem.pl)) z i5-7300HQ, 16GB RAM, GTX 1050Ti i SSD (Crucial MX 525GB) - bez systemu za 4400-4600. Z markowych najsensowniej wygląda Acer VX5-591G (tutaj SSD+HDD).

Pewnie na upartego można byłoby stwierdzić, że konfiguracja i7-7700HQ + GTX 1060 6GB będzie nawet opłacalna (jeśli chodzi o stosunek kosztów do wydajności), ale to wydatek ponad 6 tysięcu złotych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki.. jednak najbardziej pasowała by nam 17''

a właśnie bo przyjęliśmy RAM na poziomie 8GB czy lepiej brać 16GB?
a jeśli tak to czy ten CL ma aż takie znaczenie? i domagać się np. CL=14

pytam, bo wszystko robi różnicę, a sprzedawcy czasem nie wiedzą ile jest portów usb.. serio! albo w opisach podają błędnie.. np. przy tym asusie GL753 piszą 3xusb 3.0 + 2xusb 2.0 czyli razem 5?! link
albo piszą DDR-2400, a okazuje się że płyta obsługuje 2133 .. itd

i czy można otrzymać od Was konkretne linki..?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Zważywszy, że COD od dobrych kilku lat jest notorycznie źle zoptymalizowany i ma tendencję do pamięciożerności, to sugerowałbym 16GB.

2) Laptopy z Kaby Lake obsługują kości 2400MHz.

3) Im niższe opóźnienia, tym lepiej, ale realne różnice w taktowaniu pamięci/opóźnieniach to zwykle są uwidocznione przy GTX 1060 i szybszych układach.

4) Według producenta Asus GL753VE ma 5 złącz USB (3xUSB 3.1Gen1 (USB 3.0)+USB 2.0 + USB Type-C (3.1 Gen?))

5) DM G1050Ti-15PL19 / Smart7-L514C-5

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki!

A Zły Wilku.. powiedz bo wolelibyśmy 17'' czy może lepiej dołożyć i brać dm 17''..
bo wiesz nie będziemy podpinać pod tv czy jakiś monitor, a do tej pory mieliśmy same 17 i 18 (ale zwykłe takie z kartami typu gt 635) i nie wiemy czy 15'' da radę

wiesz serio nie mam rozeznania, a lubię aby było wszystko OK! a wiem jak jest, pytam się o kompa a oni podają że 2400 i że 5 usb w tym 2x2.0..

poza tym nie wiem co z tym systemem, brać z recovery, czy trial, bo wiesz nie wiem jak potem ze sterownikami - czy da się wszystko ogarnąć, a nie ukrywam że chcielibyśmy kupić i zapomnieć :)

nie mówiąc już o paście termoprzewodzącej.. bo nawet nie wiem o co chodzi.. ;) 

tu jest np. MSI za 5.300 i ma 1050i do tego 7700 oraz ssd m.2 ale są także z tym dopiskiem apache czy leopard..nie mówiąc już o PRO..

:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie oczywiście kupić kadłubek Clevo w wersji 17" vide Smart7-L714C-5. Co do systemu: jedynym właściwym rozwiązaniem jest boxowa 10-ka (jeśli chcecie mieć zainstalowany i chcecie zapomnieć, możecie oczywiście wykupić taką usługę). 

Co do MSI, niezależnie od wersji to średnio opcja w obecnej generacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki..

Ale widzę, że łatwo nie jest ;) i kombinacji nieskończoność..

A powiedz Zły Wilku w tym momencie, możesz mi podać takie 3 konfiguracje do wyboru.. (z systemem)

1. takie minimum - około 4.tys

2. taki zestaw jakość cena ok - 5 może 5.5 tys.

5. taki zestaw już lepszy max 6.5- 7 tys. link

Przeliczę i przemyślę co nam bardziej się opłaca, 
I wiadomo, że idąc tym tropem można skończyć na 15tys. :) 

Dlatego gdybyś mógł jeszcze coś mi takiego podać.. pewnie skorzystam, bo nie chcemy w nieskończoność tego przekładać,

i wiesz chodzi o konkretne sprzęty z systemem, i pamięciami najlepiej CL=14, 15 chyba że uważasz że to przerost formy..

no i powiedz proszę czy te dyski MX300 są OK?  czy brać dysk M.2? albo mniejszy dysk i w to miejsce dopłacić do i7?
i jaką brać obudowę, aby potem się nie grzała maszyna, bo widzę że różne firmy mają to samo tylko zmieniają napis.. np. jak tu link

 

dlatego gdybyś jeszcze mógł coś napisać, bo widziałem że doradzałeś np. że mocniejsze maszyny mogą mieć problem -  " Tzn. istnieje pewne prawdopodobieństwo, że wersja z GTX 1050Ti będzie dawać stabilniejsze klatki niż w wersja z GTX 1060 3GB "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) W punktach: do GTX 1050/1050 Ti - i5-7300HQ powinno wystarczyć; do GTX 1060 raczej wziąłbym konfigurację z i7-7700HQ (i są to mniej więcej procesory skrojone na miarę do tych układów graficznych).

2) Hyperbook, DreamMachine, Smart7, Saeco są różnymi wariacjami na temacie kadłubków Clevo i z tego tytułu zbytnio między sobą się nie będą różnić. Co do chłodzenia - jest ono ok, Acer ma troszkę lepsze, Asus w tej generacji w 1050/1050 Ti ma dobre (ale cenę mało fajną). W przypadku GTX 1060 to chyba każdy laptop ma długą listę wad - z czego chyba na chwilę obecną kadłubki i HP 17 (2017) najkrótszą.

3) Jakby tu powiedzieć - GTX 1060 3GB w ogóle bym nie rozważał, w tej chwili może już temu układowi brakować pamięci - GTX 1050Ti raczej nie będzie dawał stabilniejszych klatek (bo to jednak o 30% słabszy układ), ale w tytułach pamięciożernych - może... Dodatkowo zważywszy na wyższe TDP włożone do obudów średnio na nie przygotowanych to w przypadku 1060-ek istnieje wyższe prawdopodobieństwo throttlingu termicznego.

4) MX300 jest chyba najlepszym wyborem na M.2/SATA (a na pewno najbardziej ekonomicznym) w przypadku laptopoów.. Co do nośników NVMe, to do zastosowania domowego to przerost formy nad treścią.

5) W laptopach ze względu na niższe taktowanie procesorów to zwykle pogoń za parametrami RAM-u jest średnio rozsądna.

6) W granicach 4 tys. to w sumie najrozsądniej jest kupić coś takiego (i7-7700HQ, 8GB RAM, GTX 1050, MX300 275GB). Z 17" schodzimy do poziomu GTX 960M, czyli sporo niższego (Lenovo Y700-17). W granicach 5,5 tys. to masz Smart7 L714C-5 (i5-7300HQ, 16GB RAM, GTX 1050Ti, MX300 525GB), ew. Acera VN7-793G (i5-7300HQ, 16GB RAM, GTX 1050Ti, 240GB SSD+1TB HDD). Później to w okolicach 7,3 tys. zjawiają się kadłubki z GTX 1060 6GB. Taniej oczywiście jest MSI z GTX 1060 3GB - tylko, że tu ryzyko rozczarowania jest największe (w stosunku do ceny).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilku a nie lepiej brać te dyski 

512GB SSD m.2 2280 PCIe x4 NVMe Intel 600p AES TLC (do 1775/560MB/s)

 

albo  240GB SSD m.2 2280 PCIe x4 NVMe Patriot HellFire MLC (do 3000/2400MB/s)

Co Ty na to?

I widzę że te tańsze modele nie mają tej 

technologia NVIDIA G-SYNC® brak NVIDIA G-SYNC®

Czy to powinno być w kompie.. jakie jest Twoje zdanie? Mógłbyś coś napisać..

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy wykorzystasz potencjał nośników na NVMe - jeśli nie zaczniesz obrabiać nagle b. dużych projektów multimedialnych, to raczej w zastosowaniach domowych jest to odrobinę przerost cyferek nad realnymi zyskami. Dodatkowo nośniki NVMe (zwykle) zużywają więcej prądu, więc w przypadku laptopów to niekoniecznie jest najszczęśliwszy wybór. Plusem tego Intela jest 5-letnia gwarancja, więc ew. dopłatę w stosunku do MX300 525GB można byłoby rozpatrzyć.

G-Sync jest adaptacją Nvidii w kwestii Adaptive Sync - wyeliminowania negatywnych efektów synchronizacji pionowej i tearingu podczas wyświetlania obrazu. Zasadniczo w przypadku laptopów z GTX 1060 i lepszymi układami, obecność jest zdecydowanie mile widziana; w przypadku słabszych układów zdecydowanie nie jest niezbędna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile laptop ma slotów na RAM (a z reguły ma 2). Generalnie najlepiej żeby pracował RAM w Dual Channel. Ale jak masz tylko 2 sloty wolne to głupotą jest branie 2x4GB i ograniczanie sobie dalszej rozbudowy, więc lepiej wziąć 1x8GB. Jak chcesz 16GB, to bierzesz 2x8GB i po problemie, bo 16GB to zapas na długo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dopiero będę zamawiał i się zastanawiamy jak lepiej brać.. w sensie czy lepiej jak jest 1 czy 2 pamięci

i czy to ma wpływ na pracę i szybkość.. że np jak są 2 to się lepiej zbiera, czy może jak jest 1dna.. czy wcale to nie robi.. i chodzi o jedynie fizyczną zajętość slotów..

bo pytałem się w "sklepie" to mówią że można dobierać byle ddr3 do ddr3 lub ddr4 do ddr4.. a teraz czytam, że są jeszcze CL i różne takie parametry ;)

stąd moje zapytanie..

zresztą gdzieś czytałem, że wolniejsze niby z mniejszym CLem mogą się nawet lepiej zbierać.. bo piszą że:

Prosta zależność, czas dostępu...
2133MHz CL15 DDR4 memory, ( 15 / 2133 ) * 1000 = 7.03ns
1600MHz CL9 DDR3 memory, ( 9 / 1600 ) * 1000 = 5.63ns

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi o to że Dual Channel poprawia wydajność, szczególnie w grach przy platformie Skylake / Kaby Lake (a na tej opiera się większość lapków w tym zakresie cenowym). DDR3 już się nie stosuje w laptopach (pomijając niską półkę), więc na to nie patrz.

No niby można dobrać różne do różnych, ale zawsze wtedy szybsza kość zwalnia do parametrów wolniejszej. 

Jak wspomniałem - jak bierzesz 8 GB to weź 1x8GB (z myślą o ewentualnej rozbudowie w przyszłości do 16GB), jak 16 GB od razu, to 2x8GB. I jak masz do wyboru DDR4 z lepszymi parametrami przy niedużej dopłacie (30-40 zł), to można zmienić 2133 CL15 na 2400 MHz CL 14 przykładowo). Generalnie im wyższe taktowanie i niższe opóźnienia tym lepiej, ale jak dopłata jest duża, to nie ma co przesadzać. Tym bardziej, że dochodzą jeszcze ograniczenia w obsłudze wyższych prędkości ze strony chipsetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.. czyli że 2x8GB otymalne rozwiązanie i najlepiej CL-14 aby już nie szukać dziury w całym...

;)

a tak już z ciekawości to czy karty 1070 i 1080 mają sens w laptopach?

chodzi mi o granie godzinami takim sprzętem, bo czy da się je dobrze schłodzić w takim przypadku...
czy po prostu lepiej kupić stacjonarnego kompa?

bo wiadomo, że wszystko się da, ale czy to ma sens.. :) tak jak telefony komórkowe mające 7'' ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak laptop ma dobry system chłodzenia to jak najbardziej mają sens. Zresztą grzeją się w sumie częściej tańsze lapki ze słabszymi prockami i kartami, bo tam po prostu producent oszczędza na systemie chłodzenia, podczas gdy w tych "gamerskich" jednak stara się, by jakoś to wszystko chodziło.

Przy czym GTX 1070 potraktowałbym jako sensowne maksimum, bo ceny lapków z GTX 1080 potrafią przyprawić o palpitacje serca. Sam powoli rozglądam się za zmianą lapka i właśnie będę celował w GTX 1070. Myślałem też nad GTX 1060, ale jednak wolę dopłacić te ~ 2 kafle i mieć kartę, która zapewne starczy na przynajmniej rok dłużej komfortowego grania.

A czy lepiej kupić kompa stacjonarnego? No jak się nie potrzebuje mobilności laptopa, to oczywiście, że lepiej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dirian za opinię, a powiedz proszę jakie Ty masz zapotrzebowanie jeśli tak to można powiedzieć... w sensie takiego Twojego zestawu...
czyli procek dysk, karta, ram ;)

bo z Irenezem trochę pogadaliśmy i to i owo mi rozjaśnił :) że niektóre ramy czy dyski to mają i niezłe parametry na papierze,
ale wcale nie muszą się sprawdzać w realu..

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dirian napisał:

Będę pewnie polował na lapka z i7-7700HQ (ew. i7-6700HQ)

Przy GTX 1070 sugerowałbym polowanie na konstrukcje z desktopowym procesorem (rozsądek mówi i5-7600K lub i7-7700) - raz, że zwykle są nieco lepiej zbudowane pod względem odprowadzeniem ciepła; dwa, że realna wydajność i7-7700HQ jest na poziomie i5-7500 (w tytułach robiących użytek z HT, w innych to raczej jest na poziomie i5-6400).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Irenez - słuszna sugestia, ale zdrowy rozsądek mi podpowiada, że jednak dobrze byłoby zamknąć się w ~ 8k, a w tej cenie ciężko będzie znaleźć coś z GTX 1070 i desktopowym CPU (celuję w 17.3') i nie sądzę by za 3-4 miesiące miało się to zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...