Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SpiduR

Nie działa mi mikrofon ;d

Polecane posty

Witam,

Piszę tutaj już coś kolejny raz, bo mój nowy pc zaczyna działać mi na nerwy. Tym razem nie działa mi mikrofon. Mam mikrofon w słuchawkach jak i osobno. Nic nie działa. Na tsie, rejestratorze głosu windows i dyktafonie online. Niby mam podłączony mikrofon ale słychać tylko szum. Słuchawki mi działają a mikrofon nie. Nie wiem już co mam robić. Z poradników nic nie rozumiem, bo w tym wszystkim jestem zielony jak ten ogórek z piosenki. Pisze, że mikrofon jest podłączony ale nie słychać kompletnie nic. Dla pytających czy aż tak mocno potrzebuje mikrofonu : Tak, potrzebuje. Jak będzie trzeba wysłać jakieś zdjęcie screena czy coś w ten deseń proszę mi tutaj napisać. Liczę na szybką pomoc, bo od 2 dni cały czas mnie to irytuje :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać jakieś informacje o laptopie (model, czy cuś) i systemie operacyjnym. Czy wcześniej współpracował on już z jakimś mikrofonem?

Generalnie zacząłbym od sprawdzenia, czy w Panel sterowania->Dźwięk->Nagrywanie nie da się wybrać jakiegoś innego urządzenia nagrywającego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, sprawdziłem wszystko w panelu sterowania(chyba wszystko), mam nowy pc a mikrofon jest od sluchawek(kabel jest rozdzielony), windows 10 64 bitowy. Wszystko poza sluchawkami jest nowe(sluchawek uzywalem na moim laptopie i wszystko bylo lodzio miodzio).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem, że "poprzednim laptopie" implikuje, że kupiłeś kolejnego laptopa - jeżeli to pecet, to mógłbyś podać choćby model płyty głównej (jeżeli nie wiesz, skąd odczytać, to sprawdź zakładkę Mainboard w CPU-Z)?

No i w sumie nie zaszkodzi screen z Dźwięk->Nagrywanie, chyba najlepiej po podłączeniu mikrofonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem mikrofon podłączasz pod przedni panel?

Mógłbyś spróbować ustawić w Nagrywaniu drugą opcję jako domyślną, podłączyć mikrofon pod różowe gniazdo na tylnym panelu i sprawdzić, czy coś się zmieni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2017 o 21:44, webtom napisał:

Jak rozumiem mikrofon podłączasz pod przedni panel?

Mógłbyś spróbować ustawić w Nagrywaniu drugą opcję jako domyślną, podłączyć mikrofon pod różowe gniazdo na tylnym panelu i sprawdzić, czy coś się zmieni?

Jaką drugą opcje? Jak twoim zdaniem mam podpiąć mikrofon pod tylni skoro mam mikrofon w słuchawkach. Mam rozdzielenie na 2 kable ale na końcu a z tyłu nie ma wejścia na słuchawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@webtom @Bull3t Po podpięciu kabla mikrofonu do różowego i słuchawek do zielonego wejścia z tyłu nie działały mi sluchawki a moje sterowniki(chyba, takie coś z realtek) wykrylo sluchawki jako głośnik przedni. Nie działały. Mikrofonu nawet nie sprawdzałem, bo skoro słuchawki nie działają to po co mi mikrofon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, SpiduR napisał:

...a moje sterowniki(chyba, takie coś z realtek) wykrylo sluchawki jako głośnik przedni.

Ustaw w takim razie opcję, że podłączone urządzenie to słuchawki.

Poza tym, możesz pobrać sterownik audio stąd (wybierz odpowiedni system operacyjny) - na pewno nie zaszkodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bull3t @webtom  Nie działa dalej. Sprawdziłem tylny panel a słuchawki działały, bo zaznaczyłem słuchawki lecz mikrofob dalej śpi. Proszę dalej o pomoc, bo wiem, że na tym forum sa osoby na tyle w tym obeznane, że damy radę do tego dojść. Może ten temat pomoże kiedyś komuś innemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel Sterowania -> Sprzęt i dźwięk -> Dźwięk -> Nagrywanie -> ustawić jako domyślne urządzenie twój mikrofon, ewentualnie włączyć jak jest wyłączony, ale trzeba ustawić jako domyślny po włączeniu

cdaction.jpg

 

Potem najedź właściwości Mikrofonu -> Poziom i sprawdź czy nie jest wyciszony, ustaw poziom głośności jaki cie satysfakcjonuje - to okno może wyglądać inaczej, bo możesz mieć opcje dodatkowego podbicia mikrofonu (czułość)

adaction2.jpg

W Windows 8.0/8.1/10 te okna wyglądają identycznie.

 

Jeśli nadal nie działa, to przyczyn trzeba szukać w sterownikach i ewentualnie zainstalować inne. Gniazdo, w przedmi panelu może być źle podłączone lub uszkodzone.

W sterownikach realteka można spróbować przełączyć opcje powiżanie gniazd wejścia liniowego i mikrofonu jako to samo, lub odwrotnie jako niezależnych gniazd.

Jak masz włączone automatyczne wykrywanie urządzeń, to nie ważne do jakiego gniazda podłączysz słuchawki, a do jakiego mikrofon. Możesz podłączyć odwrotnie i tak będzie działać, ważne tylko abyś w okienku konfiguracyjnym, które się wyświetli wybrał odpowiednie urządzenie. Jak podłączysz kabel od słuchawek to kliknij, że to słuchawki. Po chwili gdy to zrobisz podłącz kabel od mikrofonu i wyświetlonym oknie zaznacz, że to mikrofon.

Jak nadal nie działa, to daj ten komputer komuś, kto będzie umiał to ustawić. Np. ja nie umiem upiec placka nawet jak będę miał gotowy przepis, bo i tak go spale ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wczorajszymecz napisał:

Panel Sterowania -> Sprzęt i dźwięk -> Dźwięk -> Nagrywanie -> ustawić jako domyślne urządzenie twój mikrofon, ewentualnie włączyć jak jest wyłączony, ale trzeba ustawić jako domyślny po włączeniu

cdaction.jpg

 

Potem najedź właściwości Mikrofonu -> Poziom i sprawdź czy nie jest wyciszony, ustaw poziom głośności jaki cie satysfakcjonuje - to okno może wyglądać inaczej, bo możesz mieć opcje dodatkowego podbicia mikrofonu (czułość)

adaction2.jpg

W Windows 8.0/8.1/10 te okna wyglądają identycznie.

 

Jeśli nadal nie działa, to przyczyn trzeba szukać w sterownikach i ewentualnie zainstalować inne. Gniazdo, w przedmi panelu może być źle podłączone lub uszkodzone.

W sterownikach realteka można spróbować przełączyć opcje powiżanie gniazd wejścia liniowego i mikrofonu jako to samo, lub odwrotnie jako niezależnych gniazd.

Jak masz włączone automatyczne wykrywanie urządzeń, to nie ważne do jakiego gniazda podłączysz słuchawki, a do jakiego mikrofon. Możesz podłączyć odwrotnie i tak będzie działać, ważne tylko abyś w okienku konfiguracyjnym, które się wyświetli wybrał odpowiednie urządzenie. Jak podłączysz kabel od słuchawek to kliknij, że to słuchawki. Po chwili gdy to zrobisz podłącz kabel od mikrofonu i wyświetlonym oknie zaznacz, że to mikrofon.

Jak nadal nie działa, to daj ten komputer komuś, kto będzie umiał to ustawić. Np. ja nie umiem upiec placka nawet jak będę miał gotowy przepis, bo i tak go spale ;)

Wszystko to robię. Kiedy pogłaśniam go na maksa to mam taki szum jakby samolot lądował obok mojego domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...