Jump to content
slayerka

Laptop do pracy w terenie niedrogi

Recommended Posts

Witam wszystkich i każdego z osobna. Potrzebuję pomocy w wyborze laptopa do pracy w terenie. Chodzi generalnie o pisanie. Obecnie mam laptopa z błyszczącą matrycą, który totalnie nie zdaje egzaminu na dworze. Widzę w nim siebie, a wiadomo, nie o to chodzi. Ok, wiem, że matryca musi być matowa. Dodam, że laptop potrzebuję po prostu do pracy - do pisania, na gry i tak nie mam czasu. Druga sprawa, również istotna - musi być niedrogi. Znalazłam laptop w przystępnej cenie, opinie też ma niezłe. Jednak nie wiem czy będzie się nadawał do pracy na dworze. Być może ktoś go posiada i będzie mógł mi odpowiedzieć na pytanie czy będę go mogła używać w terenie lub poleci mi inny model. Model, który mnie interesuje to: Laptop ACER Aspire ES1-533-C242 (NX.GFTEP.001) N3350 4GB 500GB W10. Ewentualnie Laptop ASUS R541SA-XO389D N3710 4GB 500GB DOS, ale raczej przymierzam się do tego pierwszego.

Edited by slayerka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem w tym, że do pracy do laptopy z tymi procesorami za bardzo się nie nadają. Ogólnie. A laptopy z matową matrycą i sensownymi podzespołami to tak 1650-1700 złotych+ (Acer V3-372 w wersji z P4405U).

Dnia 24.04.2017 o 18:49, slayerka napisał:

Jednak nie wiem czy będzie się nadawał do pracy na dworze.

Do pracy na dworze generalnie przeznaczone są toughbooki (ale tutaj zasadniczo w budżecie brakuje jednego zera na końcu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale tu nie chodzi o pracę w terenie, która wymaga laptopa najwyższych lotów. Chodzi po prostu o to czy jak wyjdę z tym komputerem na dwór, to czy będę w nim dobrze widzieć edytor tekstu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z góry informuję, że szukałam miejsca, gdzie mogłabym zadać pytanie dotyczące Windowsa 10, ale takiego nie znalazłam, więc zadam je tutaj, w temacie, który założyłam kiedyś i można by rzecz, iż pytanie moje jest jakby jego kontynuacją. Ale do sedna... Generalnie laptopa kupiłam. Mały, zgrabny, kobiecy. Niestety, mały jest również jego dysk, bo raptem 32 GB. Potrzebowałam go do pracy, więc nie przywiązałam większej wagi do wielkości dysku. W zasadzie internet, przeglądarka i poczta to wszystko, czego mi obecnie trzeba. Spełniał pewne moje wymagania, dlatego go kupiłam. Nie przewidziałam jednak, że Windows 10 to pożeracz miejsca. No i tu się zaczyna mój problem. Już od wielu miesięcy co jakiś czas system mi się wypluwa, że chce zainstalować update 1903. Jak łatwo się w tym miejscu domyślić, tego miejsca mój komp nie ma. Tak sobie żyjemy z tym moim nieszczęsnym hapeczkiem i chociaż mam do niego wiele cierpliwości (do tego jego komunikatów), to jednak są momenty, że mam ochotę walnąć go o ścianę.

JEŻELI NIE CHCE CI SIĘ CZYTAĆ MOICH WYPOCIN, POMIŃ WSTĘP I PRZEJDŹ DO AKAPITU PONIŻEJ -->

Czy ktoś z czytelników ma problem z aktualizacją windows 10 update 1903? Ponoć zajmuje 32 GB, a tyle ma mój dysk. Nie mogę zwiększyć możliwości komputera (dowiadywałam się i nie da się wymienić dysku na większy). Wyłączyć aktualizacji nie można. Czy da się coś zrobić w tej sytuacji? A może warto przejść na Linuxa? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@slayerka

Możesz spróbować zainstalować system 'na czysto' od razu w najnowszej wersji. Wtedy nie będzie potrzeby aktualizować systemu, bo aktualizacja będzie wgrana na starcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cytat

Z góry informuję, że szukałam miejsca, gdzie mogłabym zadać pytanie dotyczące Windowsa 10, ale takiego nie znalazłam

Proszę bardzo, oto one - https://forum.cdaction.pl/forum/12-programy/

 

A co do problemu:

https://www.zdnet.com/article/windows-10-1903-well-still-update-pcs-with-less-than-32gb-storage-says-microsoft/

Cytat

 

"New disk space requirement for Windows 10, version 1903 applies only to OEMs for the manufacture of new PCs. This new requirement does not apply to existing devices," said Microsoft.  

"PCs that don't meet new device disk space requirements will continue to receive updates and the 1903 update will require about the same amount of free disk space as previous updates."

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...