Skocz do zawartości
slayerka

Laptop do pracy w terenie niedrogi

Polecane posty

Witam wszystkich i każdego z osobna. Potrzebuję pomocy w wyborze laptopa do pracy w terenie. Chodzi generalnie o pisanie. Obecnie mam laptopa z błyszczącą matrycą, który totalnie nie zdaje egzaminu na dworze. Widzę w nim siebie, a wiadomo, nie o to chodzi. Ok, wiem, że matryca musi być matowa. Dodam, że laptop potrzebuję po prostu do pracy - do pisania, na gry i tak nie mam czasu. Druga sprawa, również istotna - musi być niedrogi. Znalazłam laptop w przystępnej cenie, opinie też ma niezłe. Jednak nie wiem czy będzie się nadawał do pracy na dworze. Być może ktoś go posiada i będzie mógł mi odpowiedzieć na pytanie czy będę go mogła używać w terenie lub poleci mi inny model. Model, który mnie interesuje to: Laptop ACER Aspire ES1-533-C242 (NX.GFTEP.001) N3350 4GB 500GB W10. Ewentualnie Laptop ASUS R541SA-XO389D N3710 4GB 500GB DOS, ale raczej przymierzam się do tego pierwszego.

Edytowano przez slayerka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że do pracy do laptopy z tymi procesorami za bardzo się nie nadają. Ogólnie. A laptopy z matową matrycą i sensownymi podzespołami to tak 1650-1700 złotych+ (Acer V3-372 w wersji z P4405U).

Dnia 24.04.2017 o 18:49, slayerka napisał:

Jednak nie wiem czy będzie się nadawał do pracy na dworze.

Do pracy na dworze generalnie przeznaczone są toughbooki (ale tutaj zasadniczo w budżecie brakuje jednego zera na końcu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry informuję, że szukałam miejsca, gdzie mogłabym zadać pytanie dotyczące Windowsa 10, ale takiego nie znalazłam, więc zadam je tutaj, w temacie, który założyłam kiedyś i można by rzecz, iż pytanie moje jest jakby jego kontynuacją. Ale do sedna... Generalnie laptopa kupiłam. Mały, zgrabny, kobiecy. Niestety, mały jest również jego dysk, bo raptem 32 GB. Potrzebowałam go do pracy, więc nie przywiązałam większej wagi do wielkości dysku. W zasadzie internet, przeglądarka i poczta to wszystko, czego mi obecnie trzeba. Spełniał pewne moje wymagania, dlatego go kupiłam. Nie przewidziałam jednak, że Windows 10 to pożeracz miejsca. No i tu się zaczyna mój problem. Już od wielu miesięcy co jakiś czas system mi się wypluwa, że chce zainstalować update 1903. Jak łatwo się w tym miejscu domyślić, tego miejsca mój komp nie ma. Tak sobie żyjemy z tym moim nieszczęsnym hapeczkiem i chociaż mam do niego wiele cierpliwości (do tego jego komunikatów), to jednak są momenty, że mam ochotę walnąć go o ścianę.

JEŻELI NIE CHCE CI SIĘ CZYTAĆ MOICH WYPOCIN, POMIŃ WSTĘP I PRZEJDŹ DO AKAPITU PONIŻEJ -->

Czy ktoś z czytelników ma problem z aktualizacją windows 10 update 1903? Ponoć zajmuje 32 GB, a tyle ma mój dysk. Nie mogę zwiększyć możliwości komputera (dowiadywałam się i nie da się wymienić dysku na większy). Wyłączyć aktualizacji nie można. Czy da się coś zrobić w tej sytuacji? A może warto przejść na Linuxa? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z góry informuję, że szukałam miejsca, gdzie mogłabym zadać pytanie dotyczące Windowsa 10, ale takiego nie znalazłam

Proszę bardzo, oto one - https://forum.cdaction.pl/forum/12-programy/

 

A co do problemu:

https://www.zdnet.com/article/windows-10-1903-well-still-update-pcs-with-less-than-32gb-storage-says-microsoft/

Cytat

 

"New disk space requirement for Windows 10, version 1903 applies only to OEMs for the manufacture of new PCs. This new requirement does not apply to existing devices," said Microsoft.  

"PCs that don't meet new device disk space requirements will continue to receive updates and the 1903 update will require about the same amount of free disk space as previous updates."

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...