Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Devil94

Rozwiązany: Nowy komputer do 4000zł

Polecane posty

Problem z tym, że nie mam jak. Żaden ze znajomych nie ma chyba na tyle mocnej zasiłki by bez obaw podłączyć kartę. Chyba, jeden ma jakiegoś Corsaira, bodajże VS450 + jakąś i3 wystarczy do tej grafiki ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u znajomego, jednak nie udało się przetestować grafy, za chiny ludowe nie chciała wejść do obudowy, a opcja wyciągania płyty głównej z niej też odpadała. Dzisiaj mija 15 dzień od zakupu karty, w x-komie jest chyba możliwość zwrotu towaru w ciągu takiego okresu. Ewentualnie macie jakieś inne rady ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulaminowo na zwrot towaru masz 14 dni. Czasem X-Kom robił tam jakieś 30 dniowe zwroty, ale to chyba były sporadyczne akcje.

Próbowałeś podpiąć kabel zasilający do innych wyjść w zasilaczu? Jak nie to spróbuj. Możesz też spróbować podłączyć zasilanie z innej wtyczki PCI-e (są dwie, więc spróbuj podpiąć drugą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem do wszystkich wejść w zasilaczu ten sam efekt, tak samo z wtyczkami. Dzwoniłem do x-kom'u technik mówił ze prawdopodobnie wina karty i albo zwrot gotówki albo podmiana na inną kartę. Cos w budżecie do 1399 polecacie ? Na x-kom brak jakichkolwiek radeonow, więc jakieś sugestie co do geforcow czy szukać np w morele jakiegoś radeona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W morele masz https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-580-gts-black-oc-8gb-gddr5-256-bit-dvi-d-hdmi-3xdp-box-rx-580p8dbd6-1225606/ 

Aczkolwiek przy różnicy 200 zł, to chyba wolałbym wziąć GTX 1060 - https://www.x-kom.pl/p/320896-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce-ii-oc-6gb-gddr5.html

Przy czym RX 580 z punktu widzenia przyszłości wydaje się być lepszą opcją, no ale zawsze można sprzedać za ~ 2 lata tę kartę i kupić coś lepszego przy dopłacie rzędu pewnie 500-700 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wydajność na chwilę obecną jest jakaś duża różnica między kartami? Jakiś czas temu natknąłem sie chyba na reddicie ze ryzeny średnio sie lubią z kartami zielonych, to jakas plotka ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, x-kom dosyć szybko uporał się z reklamacją i dzisiaj dostałem 2gą kartę, efekt dalej ten sam. Bez podpiętej karty graficznej wszystko ok, po wsadzeniu karty w slot PCI-e dalej jest ok, problemy zaczynają się dopiero jak podepnę dodatkowe zasilanie 6+2 pin. Jest jakaś szansa, że morele dosłało mi wadliwy kabelek ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przyglądam się temu kabelkowi, czy to że element wchodzący w zasilacz ma 7 pinów (2 kabelki wchodzą w 1 slot) zamiast 8 jest ok ? Tak jak mówię do momentu podpięcia tego dodatkowego zasilania wszystko jest ok.

P_20170512_205802.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po raz kolejny, po wielu perypetiach w końcu udało mi się w końcu uruchomić komputer. Co do moreli radze uważać przysłali mi nieoryginalny kabel do zasilacza. Za to zdecydowanie polecam support SilentiumPC praktycznie w ciągu 24h dostałem od nich nowiutki kabel i chwała im za to. Dziękuje za pomoc w wyborze i na sam koniec mam 1 pytanie. Komp złapał mi dzisiaj z 3-4 zwiechy totalne w losowych momentach. Czy może to być spowodowane tym, że napięcie na ram było ustawione na AUTO (wydaje mi się że po prostu ramy dostawały mniejsze napięci niż powinny)? Jak przypisałem im sztywne 1,35 to jak na razie wszystko jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...