ActionPvP

Upgrade PC czy ten zestaw jest dobry ?

26 postów w tym temacie

Witam.

Otóż chciałbym wymienić podzespoły w moim PC i stworzyłem taki oto zestaw:

GTX 750 Ti + AMD APU A10-6800K.

I chciałbym się dowiedzieć czy owy zestaw jest dobry oraz czy mógłbym pograć w nowsze gry.

A może znalazło by się coś innego do 750-800 zł

0

Nie, nie jest dobry.

Najpierw napisz jaki masz obecnie sprzęt (procesor, płyta główna, zasilacz, karta graficzna).

0

Napisano (edytowane)

A więc mój zasilacz to IBOX Super Fan którego chciałbym wymienić na chieftec GPA-400S8

Płyta główna MSI FM2-A55M-E33

Procesor AMD A-45300 APU with Radeon™ HD Graphics 3,40 GHz

Karta integra. AMD Radeon HD 7480D

Edytowane przez ActionPvP
0

Z tą platformą nie poszalejesz, z kolei jej zmiana pochłonie Twój cały budżet (nie starczy na kartę).

0

A ten zestaw co złożyłem jest aż tak zły widziałem benchmarki i taki RoTTR działał na wysokich.

0

Kupno APU nie ma żadnego sensu jak dokładasz dedykowaną kartę graficzną, bo wywalasz pieniądze w błoto na procesor, który jest drogi przez mocną zintegrowaną kartę graficzną. Jak już chcesz robić upgrade procesora, to Twoim celem powinien być dużo tańszy Athlon X4 750k/760k.

0

W starszych tytułach może i bywał, w młodszych to bym raczej się tego nie spodziewał (chociażby z tego powodu, że 1,5GB to żałosna ilość VRAM-u), a do tego tak jak X4 750K + 750 Ti/1050 ten Chieftec udźwignie, tak zdecydowanie nie parowałbym go z Fermim. Poza tym, w momencie, w którym podobnej cenie na allegro są HD 7850 2GB, to taka kiepska oferta.

0

I jeszcze takie pytanie bo ten Athlon X4 760K jest na architekturze richland i problem jest taki że moja płyta główna obsługuje richlanda dopiero w którejś tam wersji.

I chciałbym się dowiedzieć jak zaktualizować owy BIOS.

0

Pobierasz BIOS stąd i postępujesz zgodnie z instrukcją: wrzucasz wypakowany plik exe na pena (zapewne najlepiej by było do głównego katalogu), a następnie uruchamiasz (instrukcja nie definiuje, z jakiego poziomu - być może Windows załapie jak się zachować, choć sam wolałbym wejść do UEFI i tam poszukać opcji update'u) i czekasz na komunikat, że wszystko przebiegło poprawnie (w międzyczasie komputer powinien się kilkukrotnie zresetować).
Tak właściwie jaką wersję BIOSu masz obecnie zainstalowaną (możesz sprawdzić z poziomu UEFI, bądź za pomocą np. CPU-Z).

Tak swoją drogą - gdzie i za ile planujesz tego Athlona kupić? Na allegro z co nowszych modeli widzę jedynie 740, na olx za tyle samo jest 760K.

0

Napisano (edytowane)

No właśnie tego z OLX planuje kupić.

Zaraz sprawdze jaka mam wersje biosu i spróbuje ją zaktualizować.

EDIT:Wersja to chyba E7721AMS

EDIT2: A CPU-Z twierdzi że to 11.4

EDIT3: Czytałem że najłatwiej aktualizuje się Live Updaterem tylko jak.

0

Mógłbyś wrzucić screena z CPU-Z?
Właściwie nic Ci nie szkodzi wrzucić plik exe ze strony producenta na pena i go uruchomić.

A wracając jeszcze do zasilacza - tego Chiefteca już kupiłeś, czy znalazłeś jakąś super ofertę?

0

Napisano (edytowane)

Znalazłem oferte za 85 zł i byłem bliski kupna tego zasilacza.

CPUZ.PNG

0

Tyle że w podobnej cenie możesz kupić przykładowo VS450, który ma o wiele lepszą sytuację mocowo-kablową.

Dane z CPU-Z rzeczywiście zbyt wiele nie wnoszą - nawet daty nie ma z czym powiązać...

Jakieś postępy we wgrywaniu aktualizacji na pendrive'a (i płytę)?

0

Napisano (edytowane)

Ok. Sprawdze tego VS450

O i jeszcze jedno możliwe że nie będę musiał aktualizować BIOSU albowiem wsparcie dla architektury richland jest od wersji B1.

I mimo wszystko pobrałem tego live updatera i on pokazuje wersje B.40

VBIOS.PNG

LIVEUPD.PNG

Tego VS450 na olx są tylko dwa z czego jeden tylko odbiór osobisty w bydgoszczy a drugi tylko po wpłacie przez payu.

0

I jeszcze dwa ostatnie pytania.

Dało by się to wszystko upchać do tej obudowy ?

I czy ten chieftec dałby rade przy podkrecaniu.

0

Jeżeli ma B.40 (B.4?), to pewnie niczego z BIOSem nie będziesz musiał robić. Choć nie zaszkodzi wejść do UEFI i sprawdzić, czy i tam widnieje taka wersja - łatwiej zresetować komputer, niż później dokładać sobie kolejne dwa cykle wymiany procesora.

Tak właściwie to jaką masz obudowę? W każdym razie procesor nic w tej kwestii nie zmienia, a co do karty - GTX 750  Ti były zazwyczaj dość krótkie, choć naturalnie nie zaszkodzi się upewnić, że wejdzie.

Chieftec z 750 Ti powinien mieć jeszcze całkiem przyzwoity zapas mocy, bardziej bym się obawiał jakiegokolwiek podkręcania ze względu na płytę ze słabą, niechłodzoną sekcją zasilania.

7 godzin temu, ActionPvP napisał:

drugi tylko po wpłacie przez payu.

Tak właściwie to problem? Tutaj jest przyzwoicie wyceniony na allegro.
Z innych opcji na oko przyzwoicie prezentują się FSP500-60GHN, CTG-550-80P, czy GPS-500A8 (możesz poczekać, aż ktoś mądrzejszy je oceni).

0

Zasiłki wszystkie trzy są ok, ale GPS-500A8 będzie z nich najgorszy jakościowo.

0

57 minut temu, webtom napisał:

Jeżeli ma B.40 (B.4?), to pewnie niczego z BIOSem nie będziesz musiał robić. Choć nie zaszkodzi wejść do UEFI i sprawdzić, czy i tam widnieje taka wersja - łatwiej zresetować komputer, niż później dokładać sobie kolejne dwa cykle wymiany procesora.

Tak właściwie to jaką masz obudowę? W każdym razie procesor nic w tej kwestii nie zmienia, a co do karty - GTX 750  Ti były zazwyczaj dość krótkie, choć naturalnie nie zaszkodzi się upewnić, że wejdzie.

W UEFI patrzałem i data publikacji się zgadza z tą co pokazał Live Update czyli pewnie w BIOSIE jest tylko nazwa inna i pewnie zawiera już wsparcie dla richlandu.

A co do obudowy to nie mam kompletnię pojęcia jaką mam jakiś NO-NAME a do tamtej jakby się karta nie zmieściła to po prostu będzie bez bocznego panelu :D

Wszystkie części powinny przyjść w wtorek-środe jakby się coś stało to napiszę nowy temat a ten proszę o zamknięcie.

0

14 minut temu, ActionPvP napisał:

A co do obudowy to nie mam kompletnię pojęcia jaką mam jakiś NO-NAME a do tamtej jakby się karta nie zmieściła to po prostu będzie bez bocznego panelu :D

Na szerokość na pewno wejdzie - jeżeli mogłaby się nie zmieścić, to tylko na długość, jeżeli miałaby haczyć np. o koszyk na dyski.

0

Jeszcze jedno pytanie mam do wyboru GTX 750ti dwóch różnych producentów MSI i ASUSA które wybrać ?

0

Asus dobra firma ino droga

0

Nie mówi/pisze się "ino", ino "tylko", tfuu... tylko tylko. ;)

0

36 minut temu, Bull3t napisał:

A jakie to dokładnie modele?

2 GB GDDR5

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.