Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SteamPunker

Laptop głównie do gier za ok. 3000 zł

Polecane posty

Hej!

Mój aktualny laptop powoli zaczyna odmawiać posłuszeństwa (w ostatnim czasie miał dwa razy wizytę w serwisie), a i wydajność przystawia wiele do życzenia. Do rzeczy jednak:

Cena: Jak w tytule, około trzy tysiące. Biorę pod uwagę dopłatę dla większej wydajności.

Główne zastosowanie: Podobnie - przede wszystkim gry, ale też czasem film na baterii obejrzeć (w podróży, czy podłączając do TV), poprzeglądać internet itp.

Rozmiary: Im większy ekran, tym lepiej - ale nie kosztem wydajności. Nie wymagam FullHD (wręcz przeciwnie - na niższej rozdzielczości będą lepiej działać nowsze gry).

Mobilność: Sprzęt będzie wykorzystywany główne w domu, na laptopa patrzę bardziej pod kątem "mobilnej stacjonarki" - choć dobrze jakby trzymał te 3h odtwarzania wideo/przeglądania internetu na baterii.

Waga nie jest ważna.

System operacyjny: Windowsa sam zainstaluję z uczelni, choć jeszcze waham się czy będzie to Win7 czy Win10. Ponoć ten drugi na lepiej zoptymalizowane zarządzanie energią.

Jeżeli chodzi o podzespoły, to budżet ogranicza mnie do GTX 950m (mobilnych Radeonów jak nie było, tak chyba dalej nie ma) oraz i5 ze średniej półki. Jak napisałem, matryca nie musi mieć 1080p, powiem wręcz że przy 15-calowym monitorze i 1366x768 mi by wystraszyło, a gry będą zauważalnie lepiej chodzić.

Zastanawiam się jeszcze nad 17", ale to zazwyczaj wiąże się ze (sporą) dopłatą i/lub słabszymi podzespołami

Przedkładam SSD nad HDD, nawet jeśli miałbym mieć tylko 240GB. Ew. 0,5/1TB HDD/SSD i możliwość rozbudowy w przyszłości o SSD.

To by było na tyle. Czekam na propozycje i z góry dzięki za pomoc. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, udało mi się znaleźć dwie sensowne konstrukcje w tym segmencie cenowym. Teraz pytanie, którą byście polecili, dlaczego - a może pojawił się jakiś inny sensowny lapek za ok. 3500. A no i czy sklep X-KOM jest w porządku?
Do rzeczy:

https://www.x-kom.pl/p/331455-notebook-laptop-156-lenovo-y700-15-i5-6300hq-8gb-1000-gtx960m-fhd.html


https://www.x-kom.pl/p/344676-notebook-laptop-156-msi-gl62-i5-7300hq-8gb-1tb-gtx960m-fhd.html

Co do tego Clevo Saelic Veni G512, to nigdzie go nie znalazłem w takiej cenie (również w GameRagonie)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...