Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pucius

Rozwiązany: Klawiatura mechaniczna tkl do 800 zł

Polecane posty

Witajcie, chce sobie kupić klawiaturę do grania i wyglądania, aktualnie posiadam logitech deluxe 250 no i niby wystarczy, ale chciałbym coś porządniejszego.

Wymagam dobrej jakości wykonania, rgb w przypadku membranowki lub czerwone ledy w mechaniku. Nie chcę się na siłe pchac w mechaniczne, membranowa może starczyć. Myślałem czy by nie kupić Razer ornata.

A może k65 rgb, 450 w xkomie, Wiec cena niezła

kwota około 400 zł.

Proszę o pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że masz dość trudne do zrealizowania wymagania - jeśli chcesz membranówkę z faktycznym RGB to pewnie Logitech G213 by się nadał - Ornata to dosyć kiepska i niezbyt przyjemna w obyciu klawiatura, a oprogramowanie Razera nie daje powodów do zachwytu.

Po tym jak wybył Fnatic Gear Rush, to trudno wskazać coś sensownego z mechaników, co daje możliwość czerwonego podświetlenia. Jeśli rzeczywiście pasowałaby ci TKL to Ozone Battle Strike Spectra jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak numpada mi nie przeszkadza, wręcz mam małe biurko i by mi to pomogło, zawsze można dokupić jakiegoś biednego za 30zl.

fajnie wyglądają oba modele, lepiej dac te 100 wiecej i mieć mechanika czy membranowka tez jest okej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ponownie. 

Dzieki za otwarcie tematu.

Jako iż jestem świeżo po komuni i dostałem trochę kasy, postanowiłem wydać cudze pieniądze w najgłupszy możliwy sposób.

Kwote zwiększam do 800 zł. Jestem w 100% zdecydowany na tkl, numpada zupełnie nie potrzebuje. Postanowiłem zwiększyć kwotę bo to ma być zakup na lata i chce być pewny dobrego wyboru i nie żałować później, że mogłem dać więcej.

Wymagam rgb i dobrej jakości wykonania. Jakby nie było tkl dobrego w tej cenie to mogę wziąć fulla. Będę na niej grał i później może na studiach będę musiał coś pisać. Kabel miło by było jakby był pleciony. Nie wiem co można od klawiatury wymagać bo się na tym nie znam, prosze o pomoc w podjęciu najlepszego wyboru.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czyli rozumiem ze za ta cenę bezsensu brać tkl? 

2. jak prezentują się przełączniki romerg w porównaniu do cherry mx? Bo jednak jak patrze to wszyscy cherry cherry i tyle jeżeli o mechaniki chodzi.

3. A trudno dostępne na naszym rynku co by to znaczyło? Nie spieszy mi się, zakupić planuje 10 lipca, mogę czekac dluzej by lepszy towar mieć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak nie potrzebujesz czegoś przemysłowego, czy specjalistycznych konstrukcji to nie (ale te trzeba sprowadzać często spoza Europy).

2. Nie są moimi ulubionymi, ale są niezłe (powiedziałbym, że kiedyś bardzo mi się nie podobało ich zachowanie, ale dzisiaj powiedziałbym, że to dość udane i dość uniwersalne rozwiązanie). Są bliskie pod pewnymi względami MX Brown (a w niektórych sytuacjach MX Clear White).

3. W sensie na pewno nie trzeba ich importować samodzielnie i raczej w przewidywalnej przyszłości nie wyfruną w siną dal.

@Bull3t

G810 Orion Spectrum. G910 jest bardzo specyficzna (vide punkt 2 i moja pierwotna ocena RomerG).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje które podajesz to są klawiatury które sam mógłbyś mieć i byłbyś zadowolony, czy może nie do końca i budżet jest za niski? Bo podajesz klawiaturę i mowisz jednocześnie że nie jest to Twój ulubiony przełącznik.

i w tej cenie to by było na tyle? Dwa modele godne polecenia?

czy rgb w jakiś sposób wpływa na to ze gorsze modele mi polecacie bo nie ma z rgb nic dobrego?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie w tym budżecie sprowadziłbym Ducky Shine 5, ale to raczej z dość specyficznych względów (bardzo mi "kaczy" profil leży). @webtom pewnie by się zastanawiał nad czymś od WASD-a. A pewnie i na Cherry MX Boarda 6.0 znaleźliby się chętni.

Ale powyżej K95/G810 to jest szukanie sprzętu profesjonalnego (trudne warunki, specyficzne przyzwyczajenia, medycznego), innowacyjnego, czy dla nisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Irenez napisał:

@webtom pewnie by się zastanawiał nad czymś od WASD-a

Tak, tylko to trochę się kłóci z wymaganiem odnośnie podświetlenia (zresztą podświetlenie w moim Model 4 Ultimate byłoby jedną z bardziej bezsensownych rzeczy, jaką jestem w stanie sobie wyobrazić ;)), zresztą takie stonowane klawiatury to chyba nie do końca to, czego autor szuka.

Tak jeszcze podkreślę, że za klawiatury z tego akapitu z reguły płaci się w €/$ i sprowadza z bliższego, bądź dalszego zachodu.

2 godziny temu, Pucius napisał:

Jako iż jestem świeżo po komunii

Będę na niej grał i później może na studiach będę musiał coś pisać

Czy ja dobrze rozumiem, że Ty ten zakup planujesz na dobre 10 lat? (coś mi mówi, że nie, ale nie zaszkodzi zapytać)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, ze z normalnych klawiatur te dwie są najlepsze?

Bym zakupił chetnie tego g810, wyglada ciekawie, może nie każda klawiatura musi mieć Cherry MX. Jego cena to poniżej 700 jak dobrze patrze? W którym z sklepów najlepiej go kupić?

8 minut temu, webtom napisał:

Czy ja dobrze rozumiem, że Ty ten zakup planujesz na dobre 10 lat? (coś mi mówi, że nie, ale nie zaszkodzi zapytać)

10, może wiecej, moja klawiatura za 40 zł działa już tyle, to mechanik miałby krócej działać?

 

Podoba mi się opcja personalizacji klawiatury od wasda, może warto by zrezygnować z gimbusiarskiego rgb dla niej? Jaki byłby tez koszt takiej klawiatury w pln? Choć nie wiem czy mi jest na pierwszego mechanika potrzebna taka zaawansowana klawiatura.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pucius napisał:

Bym zakupił chetnie tego g810

https://www.ceneo.pl/43517286

6 minut temu, Pucius napisał:

Czyli rozumiem, ze z normalnych klawiatur te dwie są najlepsze?

Z w miarę dostępnych w Polsce to tak. 

W kwestii wytrzymałości mechaników - podświetlenie RGB z całym pewnością nie pomaga w długiej żywotności. Z punktu widzenia użytkownika (i oceny sensowności kupowania mechanika) zakładam, że typowy okres jego użytkowania to 5 lat. 

W przypadku WASD-a cena w złotówkach wyniesie *5 (cena w dolarach + koszty wysyłki)*1,23 (VAT).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie odpuszczam wasda, za dużo to wyniesie na pierwszy raz. Szkoda, że mamy taki przelicznik słaby.

I wobec tego prawdopodobnie kupię sobie g810, zobacze jakie są te logitechowe przełączniki. A jak rgb się zepsuje po gwarancji to można zawsze je wyłączyć.

Dziekuje Wam za pomoc i do czasu zakupienia przeze mnie klawiatury prosze o niezamykanie tematu, może jeszcze ktoś coś mądrego dorzuci.

 

edit: net-s okej sklep? Bo tam najlepiej wychodzi i bym tam zakupił? I us to jest dobra wersja klawiatury?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pucius napisał:

edit: net-s okej sklep? Bo tam najlepiej wychodzi i bym tam zakupił?

@Sevard swego czasu coś tam zamawiał i jakoś przesadnie nie narzekał (klik). Sam miałbym więcej zaufania do np. x-koma, no ale różnica w cenie jest na tyle duża, że jest się nad czym zastanawiać.

2 godziny temu, Pucius napisał:

I us to jest dobra wersja klawiatury?

To układ z płaskim Enterem (klik), alternatywnie jest choćby UK Layout (klik) - który lepszy, to już raczej kwestia własnych preferencji.

2 godziny temu, Pucius napisał:

W takim razie odpuszczam wasda, za dużo to wyniesie na pierwszy raz. Szkoda, że mamy taki przelicznik słaby

Jeżeli mimo wszystko przemawia do Ciebie taka stylistyka, to możesz się zainteresować DAS Keyboard - jak już wspomniałem, sam mam 4 Ultimate i nie mam na co narzekać, a jak Ciebie interesuje TKL - tutaj masz w całkiem niezłej cenie (tutaj jest już chyba wliczona większość VATu (@Irenez?) i z tego, co kojarzę, to KW nie są aż tak absurdalne, jak w przypadku wysyłki ze Stanów) 4C.

EDIT:
Tylko jakby Cię zainteresowała wersja z oznaczonymi klawiszami, to zwróć uwagę, żeby nie dostać wariantu z niemieckimi krzaczkami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jako młody nastolatek zamiast bajeranckiej klawiatury miałbym wybrać zwykła nawet bez nadruków na klawiszach? W czym ta zwykła jest lepsza? Jak ma dzialac 20 lat to chetnie wezmę, ale jako weekendowy gracz nie wiem czy to ma sens.

w sumie nie mam nic z rgb i może lepiej się nie pchać w te lampki dla gimbusów. Kolega miał i mówi ze mu się znudziło.

teraz odłóżmy g810 na bok i pogadajmy o prawdziwych klawiaturach

sprawdzalem koszty wasda z oficjalnej strony, 150 za klawe okej ale 60 za wysyłkę, XD podziękuje.

co jest takiego fajnego w Das Keyboard? Ile zapłacę za całość w pln, podajcie tlk i zwykła, może warto kupić fulla jak roznica niewielka. Browny czy blue? I chetnie wziąłbym wersje bez nadruków.

 

4c ma greetechy, jak maja się one do mx Cherry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Pucius napisał:

Dlaczego jako młody nastolatek zamiast bajeranckiej klawiatury miałbym wybrać zwykła nawet bez nadruków na klawiszach?

Ano to już kwestia gustu - jeżeli "poważniejszy" wygląd, brak podświetlenia i ewentualnych napisów* do Ciebie nie przemawiają, to w ogóle całą wzmiankę o DAS Keyboard możesz puścić w niepamięć.

56 minut temu, Pucius napisał:

Ile zapłacę za całość w pln, podajcie tlk i zwykła, może warto kupić fulla jak roznica niewielka.

Z tego, co widzę, KW to 6 euro. TKL kosztuje 125/140 euro, pełne wersje to 170/170 (względnie możesz rozważyć Model S za 130 (jest taniej na amazonie, ale już nie chce mi się sprawdzać, jak z wysyłką)/110, o ile świecący plastik nie jest Ci straszny) - linkuję getDigital, bo sam tam kupowałem i całość udało się załatwić szybko i bezproblemowo.
W najdroższym wariancie wychodzi 176 euro, co pewnie uwzględnieniu kosztów przewalutowania przełoży się na jakieś ~750 zł.

Godzinę temu, Pucius napisał:

4c ma greetechy, jak maja się one do mx Cherry?

A to przepraszam, o tym nawet nie wiedziałem. I naturalnie nawet nie zabieram się za ich ocenę.

*Jeżeli pytasz, co w tym takiego fajnego - nic nie nauczy Cię lepiej bezwzrokowego pisania. Plus fajnie jest od czasu do czasu zobaczyć niedowierzanie w oczach kogoś posadzonego przed taką klawiaturą ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to w moim wieku trochę powagi się przyda, nie potrzebuje tych światełek.

W takim razie jestem pewnien na Das keyboarda. Wezmę wersje full, z tej strony co Ty zamawiałeś. I koniecznie ultimate bo to wyglada nieziemsko. Tylko lepiej rodzicom nie mowic za ile to kupiłem XDD. Ale w sumie to co ich to obchodzi.

Pozostaje kwestia przełączników, blue czy brown?

żałuje, że się niemieckiego nie uczyłem bo by się teraz przydał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...