Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maliniak

Steam - parę pytań

Polecane posty

Cześć, mam parę pytań i cieszyłbym się, gdybym uzyskał na nie odpowiedź. Graczem jestem z w miarę długim stażem, ale starałem się dotychczas unikać steama. Niestety w dzisiejszych czasach jest to cholernie utrudnione, a jednak czasami fajnie byłoby portfelem wyrazić uznanie twórcom :) Przyznam, że największym problemem dla mnie ze Steamem jest kwestia prywatności. Czy prowadził ktoś w internecie analizę, jakie dane Steam zbiera i przesyła do centrali? Jeśli miałby ktoś link do takiego artykułu (jeśli istnieje; ja nie znalazłem), to byłbym wdzięczny. Tak, wiem, że inne programy w tym windows też wysyłają dane, ale to nie znaczy, że należy się temu poddać, chciałbym niepożądany wypływ pakietów raczej zredukować niż powiększać.
-Jak bardzo można zredukować Steama do platformy tylko i wyłącznie do kupowania gier? Wydaje mi się, że Steam gry instaluje do jakichś swoich folderów - czy można przejąć nad tym kontrolę i zdefiniować własne foldery? Najlepiej dla każdej gry z osobna, tak jak to kiedyś i w bezsteamowych grach bywało, ścieżka do podania w trakcie instalacji i jechane.
- Poza tym co można wyłączyć? Rozumiem, że można (oprócz trybu offline w ktorym zamierzałbym większość czasu i tak spędzać Właśnie, czy na dłuższą metę tak się da, czy po czasie gry lub steam będą żądać połączenia?) się poukrywać, by być jak najmniej widocznym (widoczność konta itp), zapisywanie w chmurze jest mam nadzieję opcjonalne?
- Czy można wyłączyć odgórnie achievementy?
- Czy steam ma tendencję do skanowania dysku i automatycznego dodawania innych gier? To, że mam np. pudełkowe STALKERY z pudełkowych, przedsteamowych czasów nie oznacza, że chcę sobie przypisać to do konta.

Generalnie chciałbym jak najbardziej ograniczyć ingerencję Steama w mój komputer i jego zawartość, nie czułbym się z tym dobrze. Wiem, że istnieje dużo lepsza i wspanialsza alternatywa jak na moje potrzeby, czyli GoG.com, ale niestety, nie ma tam wielu rzeczy, np. nowych gierek paradoxu, a przyznam też, że np. na Stellaris mi zależy :)
Pozdrawiam wszystkich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steam co jakiś czas może zapytać o zebranie informacji nt. konfiguracji sprzętowej komputera, ale można z tego zrezygnować.

- Gry instalujesz do tzw. "bibliotek", w których umieszcza już foldery poszczególnych gier. Biblioteki możesz dowolnie konfigurować (ilość, gdzie i na którym dysku itp) ale nie da się tworzyć dedykowanego folderu dla każdej gry. Możesz przed instalacją każdej gry zrobić nową bibliotekę, ale w każdej bibliotece jest kilka folderów i plików Steama, sama gra znajduje się dopiero parę folderów głębiej.

- Możesz używać trybu offline, nie logować się do Znajomych, ustawić profil jako prywatny, chmurę czy nawet nakładkę także możesz wyłączyć.

- Co do achievementów nie jestem pewien, ale z tego co czytam wynika, że acziki powinny zsynchronizować się po zalogowaniu online, ale różnie z tym bywa.

- Steam nie widzi żadnych innych gier, niż te które przypisałeś do konta. Możesz dodać "grę spoza Steam", co pozwoli na używanie nakładki w czasie gry, ale nie jest to dodanie gry do konta, a tylko skrótu. Dodawanie starszych, nie-Steamowych bezpośrednio do konta gier poprzez CD-Key zależy już od samej gry, wydawcy itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...