Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

Uncharted (seria)

Polecane posty

Rozpakowałem przedwczoraj "na wideo" edycję "Odkrywca" Uncharted 3. Polecam, bo stosunek cena/jakość tego wydania jest naprawdę przyzwoita, szczególnie w porównaniu z niektórymi innymi, dużo gorszymi pseudokolekcjonerkami w tej samej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak tryb Multiplayer jest lepszy....dla mnie o wiele.

Po tym co widziałem w obu betach jestem tego samego zdania. O ile w U2 multi było dodatkiem, to w przypadku U3 tryb sieciowy imo dołącza do najlepszych (GoW, BF, CoD) wśród zręcznościowych strzelanin. Finalnej wersji jeszcze nie testowałem. Jak wspomniałem, mam spore problemy z PS3. Objawia się to również w tym, że gra konsola zawiesza się przy próbie zalogowania się do PSN. Obecnie spędzam czas przy BF3 i po 35+ godzinach dalej nie mogę się oderwać. Nawet Gears 3 poszło w odstawkę. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj kupiłem grę.Narazie przechodzę singleplayer,który jest zajefajny :D

Etap prezentowany na targach,czyli w tym płonącym budynku i młody Nathan w Kolumbii są super .

Gdy przejdę singla,to zacznę multi :P.Gra jest warta polecenia ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ją w pudełku z PS3, w poprzednie odsłony nie grałem, ale trójka jest ok. Na początku byłem nastawiony negatywne, ale zostałem miło zaskoczony, zwłaszcza trybem Multi. Ale jako że do strzelania po sieci uznaję tylko myszkę to sobie daruję większą przygodę z tym trybem i skupię się na Singlu. Szkoda tylko że mam wersję polską bo ten dubbing jest mocno irytujący i nieco psuje wrażenia z gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem dwa razy Uncharted 3 - Po Angielsku i Po Polsku. Moja ocena? No cóż - zawód. Po kapitalnym Uncharted 2, trójeczka to spory niedosyt.

Po pierwsze fabularnie - tutaj absolutnie najwięcej odstaje od dwójeczki. W czym?

>>>Moim zdaniem to zbyt wysoko postawione oczekiwania. Tak naprawdę było poprawić grę tak dobrą jak U2. Ja do fabuły uwag większych nie mam. Co najwyżej tyle że za dużo pokazano w materiałach przedpremierowych.

Postanowiono więc sztunie zawyżyć poziom trudności.

>>>Z tym się nie zgadzam. gra jest za prosta! Pierwsze przejście zrobiłem na wymagającym bez frustracji. "Zgniatający" nie zgniata... w zasadzie nie widziałem różnicy.

Przeciwnicy obudowani w jakieś kombinezony, którzy potrafią wytrzymać strzały z granatnika :D

>>>A ci są akurat czasami przegięci :)

Same sekcje platformowe czy zagadki są fajnie wykonane. Ale w platformowych sekcjach też żadnych znaczących zmian, a zagadek jest za mało.

>>>To pół biedy... są za proste i czasami wręcz łopatologicznie pokazywane jest rozwiązanie lub podpowiedź w stylu "Nate popatrz tu, czy musimy zrobić to. To mnie tak naprawdę wkurzało.

Gra jest dużo bardziej przewidywalna. Nie ma tutaj tak dużo momentów, gdzie nagle coś się wali, a my musimy uciekać. Więcej jest nudnego strzelania, które przewodzi na myśl bardziej pierwsze Uncharted, niż drugie.

>>>Jeszcze raz ... za dużo oglądałeś materiałów przedpremierowych :P Akurat pierwszą część wspominam bardzo, bardzo fajnie. Przede wszystkim dlatego że grając nie wiedziałem czego się spodziewać.

Co jest więc na plus? Udźwiękowienie, Muzyka, Dubbing - oczywiście Grafika też, ale reasumując też nie ma tego, co miała dwójka. Tego dotyku Boga.

>>>To tak jak z pierwszym wrażeniem. Nigdy nie masz szansy na to by wrzeć je drugi raz. :)

Historia jakoś się nie klei (choć ma parę fajnych wątków),

>>>Bez wątpienia w U2 była lepsza, ale narzekanie?

zróżnicowanie poziomów też nie takie jak w ''dwójce''.

>>>Eee no co Wy... przecież prawie każda misja to zupełnie inna lokacja. Zróżnicowanie jest większe, ale mniej jest takich zapadających w pamięci jak Tybet... i tak jak pisałem wcześniej to wina za dużej ilości promocji. Sam mam sobie za złe że za dużo oglądałem.

Jeszcze tylko sesyjka w sieci i będzie platyna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie jestem zbytnio związany w temacie, to tylko powiem, że gram w Uncharted od znakomitej dwójki i dla mnie ta seria jest jedną z lepszych, z jaką miałem stycznośc. Właściwie jestem jej fanem. W U2 miałem 43 lvl w multi, ale pewnie dlatego, że rzadko grałem, a internet na PS3 mam dopiero od lipca :P Nie zgadzam się kompletnie z recenzentami, że fabuła jest płytka i nie ma żadnych nowości. Nowy, cięższy model strzelania, nowe bronie i przede wszystkim doskonały system walki wręcz, lecz ciut mniej brutalny niż w dwójce. Multi w trójce było świetne, podział na ekwipunki, dopalacze, emblematy... jednakże nie podobało mi się to, że dopóki nie otrzymasz M9, właściwie nie będzie ci początkowo szło. Ja obecnie mam 51 lvl i nie gram regularnie, gdyż na razie pykam w MW3, ale mógłbym chętnie zagrac. Najbardziej z map lubię Chateau, z kolei wkurzają mnie lagi na początku na mapie Airport.

Osobiście stwierdzę, że jakoś dużej ilości trofeów w obu grach nie mam, chociaż nigdy nie lubiłem robic platyn. Obie gry przeszedłem na normalnym (chociaż za drugim podejściem w dwójce dopiero po trzecim poziomie skapnąłem się, że gram na łatwym i przestawiłem na normalny, dlatego nie mam za to trofeum :D).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem konsolę, już mogę bez problemów grać w sieci i naprawdę mocno wkręcam się w multi w Drake's Deception. Powiem szczerze, że ze wszystkich zeszłorocznych kontynuacji to właśnie tryby sieciowe w Uncharted 3 przeszły największą zmianę na plus. Gra oderwała mnie od BF3, Gears 3 i bety Tribes: Ascend. W dodatku po dwukrotnym przejściu single przekonałem się jakoś do głównego dania w Uncharted 3. Ucieczka z

Iram of the Pillars

pochłanianego przez piasek poziomem efektowności dorównuje MAWLR-owi z Killzone 3, walce z Kronosem w God of War III czy statkowi obcych w pierwszym Crysisie. Na tak wielkie sceny pełne rozmachu decydują się tylko najwięksi developerzy i to trzeba Naughty Dog oddać. Są w pierwszej lidze.

Takie pytanie na koniec. Skąd wytrzasnąć skin capture troopera? Czy to kolejny przykład, że Amerykanie dostają jakieś 2x więcej contentu, a Europejczycy pomimo lojalności wobec Sony sa traktowani jako mało wartościowi konsumenci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toście mnie trochu zawiedli z Uncharted 3. Pozostaje mi poczekać, aż gra będzie w rozsądnej cenie 70-80 zł. Więcej nie dam, bo multi mnie nie interesuje (zresztą na konsoli gram na tyle mało, że pad wciąż stanowi dla mnie lekkie wyzwanie - precyzja myszy jednak rządzi). Skoro mnie strzelaniny (coby nie mówić - takie sobie) w U2 trochę zniesmaczyły i kawałkami to już miałem dosyć tego strzelania, to z Waszych wypowiedzi wynika jasno: w przypadku U3 zawiodę się jeszcze mocniej.

A szkoda, bo do gier z tej serii podchodziłem inaczej: nie oczekuję Gearsów, tylko świetnej historii pełnej akcji, malowniczych widoków, ciekawych zagadek i dialogów. No cóż - mam nadzieję, że przesadnie długo gra nie będzie trzymała wysokiej (ponad 100 zł) ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oczekuję Gearsów, tylko świetnej historii pełnej akcji, malowniczych widoków, ciekawych zagadek i dialogów.

W takim razie nie ma dla ciebie lepszej gry na rynku niż U3. Serio. Zresztą strzelanie też nie jest zrealizowane źle. Powiem więcej! W segmencie gier TPS nie ma lepiej wykonanego strzelania (jedynie drugie i trzecie Gears mogą pod tym względem konkurować z Uncharted, choć i tutaj jest to bez sensu, ponieważ są to dwie różne filozofie). Mass Effecty czy choćby Lost Planet 2 to przy tym drewno. W sumie jeśli nie interesuje cię multiplayer to faktycznie możesz poczekać z zakupem. Jednak obecnie biorąc pod uwagę posuchę na poletku singlowych gier akcji U3 jest warte każdych pieniędzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja generalnie bardzo lubię strzelanki, ale w perspektywie pierwszoosobowej. TPSy nigdy mnie nie kręciły, wyjątkiem jest Mass Effect, które jest rozbudowaną grą i nie jest to prawie sama naparzanka jak w GoW.

Niemniej - na pewno w U3 zagram, bo po trailerach widzę, że zapowiada się co najmniej dobrze. Pożyjemy, zobaczymy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Uncharted to dla mnie najlepsza seria gier na konsoli PlayStation 3. Rzeczywiście część trzecia jest najsłabsza ale po jej wczorajszym ukończeniu stwierdzam, że i tak to świetna gra action-adventure. Akurat strzelaniny mimo że fajne najmniej mnie kręcą w tym tytule. Najbardziej lubię zagadki i elementy plaftormowe. Chciałbym żeby było ich więcej. Po przejściu całej trylogii oczekuje na nową część serii już na PS Vita. Preorder już zamówiony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki przyjacielowi udało mi się trochę pograć w trzecią część jednej z najbardziej kasowych serii Sony oraz PS3 i muszę powiedzieć, że... jest naprawdę bardzo dobrze, nadal czuć ten fajny klimat growego Indiany Jonsa do kwadratu, grafika ciągle daje czadu, ale z drugiej strony mam nieodparte wrażenie, że dwójka podniosła poprzeczkę tak wysoko, że dalsze części chyba mają szansę dopiero na konsolach następnej generacji (jeśli będą, bo jaka końcówka jest to nie wiem ;p), bo jednak nie czuć podobnego "WOW" jak poprzednio. Co prawda wykonanie nie schodzi poniżej pewnego poziomu (o którym całkiem sporo produkcji może zapomnieć), niemniej część recenzentów IMO słusznie zauważyła, że to po prostu kontynuacja dwójki z innym numerkiem, fabułą, krajobrazami... Nadal szalenie grywalne, piękne w oprawie, z mixem klimatu od Indiany Jonsa i Lary Croft w jeszcze lepszym wykonaniu, ale żaden krok rewolucyjny ^_^ Niemniej nadal jest to tytuł, na który warto wydać pieniądze mimo, że widziałem tylko kilka pierwszych poziomów :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czuć podobnego "WOW" jak poprzednio

Tak jak pisałem wcześniej. Trudno jest zrobić kontynuację gry idealnej. Mówię tylko o single, bo biorąc pod uwagę całą grę to U3 jest lepsze od Among Thieves ze względu na mocną przebudowę multi.

Apropo multi. Zacząłem się bawić Theater Mode. Bardzo fajne narzędzie, które powinno się znaleźć w każdej grze. Mam jednak pytanie. Po zapisaniu filmu otrzymuję dość słabą jakość (

). Czy jest możliwość, żeby zapisać klip w jakości wyższej niż 360p?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS3 mam od niedawna i Uncharted 2 przeszedłem m/w miesiąc temu, teraz kończę Uncharted 3. Gry są bardzo podobne i moim zdaniem obie stoją na bardzo wysokim poziomie. Dwójka była nieco bardziej jajcarska, część trzecia - jest odrobinę bardziej mroczna. Ale obie są genialne w swojej dziedzinie - tak jak nie porwały mnie nigdy żadne modern warfare'y tak tutaj kupuję filmowość i "epickość" przygód Drake'a w całości - gra się świetnie, żadne uproszczenia i hollywoody mi nie przeszkadzają (wpisują się idealnie w narrację), a grafika rządzi.

Seria Uncharted to jeden z lepszych powodów, żeby kupić sobie PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram mojego przedmówcę. Gdy kupowałem PS3 to tak naprawdę nie wiedziałem z czym Uncharted się je. Najpierw zacząłem grać w jedynkę która była dla mnie średnia, ale jako że nie miałem zbyt wielu gier to nie miałem wyboru. Potem zaczęła się kampania reklamowa trójki, którą dzięki niej łyknąłem, jak się okazało - strzał w 10, bo ta gra to dla mnie 10/10, filmowość, narracja, wszystko tutaj się idealnie spasowuje, brak jakichkolwiek niedomówień. Aktualnie jestem w trakcie ogrywania dwójki, która też stoi na bardzo wysokim poziomie. Ogólnie zakochałem się w tej serii. Grałem w MW3 i BF3, ale single żadnej z tej gier nie umywa się do U2 lub U3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, iż ze wszystkich exclusivów na PS3 ta seria interesowała mnie dość średnio. Jednak, po zagraniu w Uncharted: Drake's Fortune szybko zrozumiałem swój błąd. Z początku obawiałem się o klimat produkcji, gdyż na początku był trochę niemrawo, jednak następne 30 minut szybko mnie chlasnęły w twarz, za ten głupi błąd. Historia nie jest może, jakoś zbyt zaskakująca (

to, że Sully przeżyje było dla mnie pewne

), jednak IMO bardzo dobrze oddaje to co nam dawał, np. Indiana Jones, tylko odrobinę gorzej. Jednak jedno nie dało mi spokoju,

pojawienie się "zombiaków"

. Według mnie gra przez to utraciła trochę klimatu, ale miała go na szczęście tyle dużo, że nie było źle.

Lokacje bardzo mi się podobały, szczególnie

U-boot

, jednak czasami zdawało mi się, że odczuwałem zmęczenie, gdy łaziłem xnętny raz po dżungli. Na szczęście potem nastało większe zróżnicowanie, ze świątyniami Indian i koloniami Hiszpan. Zagadki były proste, czasami nawet za bardzo, jednak pojawienie się ich bardzo umiliło czas spędzony przy grze. Wspinaczka była super, chociaż z początku byłem zaskoczony rozwalającymi się półkami, na których ginąłem bardzo często. Strzelało mi się z początku, też trudno, gdyż była to pierwsza gra, w której byłem zmuszony używać do tego celu pada. Jednak pod koniec trafiałem, w łeb, że aż mi serce cieplejsze zrobiło, od rozwinięcia nowej umiejętności.

Naprawdę, nie doceniłem tej gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam małym ogłoszeniem. Od dzisiaj do 27 czerwca wszystkie DLC do Uncharted 2 (2 map packi, złote bronie, 2 paczki skinów) są za darmo dla wszystkich. Jeśli nie sprzedaliście jeszcze swojej kopii i macie ochotę porobić trofea z DLC lub zwyczajnie pograć razem to dajcie znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja GOTY drugiej części i jedynka pojawiły się w jednym pakiecie na początku zeszłego roku. Co prawda tylko w Stanach Zjednoczonych, ale taka sytuacja miała miejsce. W Polsce możesz kupić jedynkę i dwójkę, które zostały wydane razem w ramach serii Platinum (w tym niezwykle brzydkim żółto-srebrnym pudełku) i ściągnąć za darmo DLC o czym wspomniałem wcześniej. Potem możesz czekać na wersję GOTY trójki lub ją olać zupełnie i wybrać podstawowe wydanie. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam, że jeśli w Media Markt to grubo ponad 200 zł. Kupiłbym trylogię w fajnym opakowaniu, ale wydaje mi się, że kupując każdą część z osobna jeszcze można dużo oszczędzić.

Muszę w końcu kupić to Uncharted, niech to diabli...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...