Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

Uncharted (seria)

Polecane posty

Miałem coś napisać, ale jakoś nie mogę się zebrać.

W każdym razie GOTY. Gra jest piękna, świetna mechanicznie, dopieszczona w każdym calu, bardzo dobrze brzmi i ma fajną fabułę. To już nie "he-he, skarby, c'nie?", tylko kompletny, dojrzały tytuł. Widać drobne wpływy TLoU i nawiązania do poprzednich odsłon. Mamy trochę większy nacisk na skradanie i nieco trudniejsze zagadki niż w trylogii. Ale to, co najbardziej łoi to półotwarte etapy z Jeepem i na motorówce. No i wszystko co się dzieje pod wodą, bo woda nie jest już częścią mapy gdzie wszystko jest niebieskie, tylko jest prawdziwym zbiornikiem. Czuć jej gęstość, widać roślinność, że nie zalali tego dziesięć sekund temu. Ostatnio taki skok mieliśmy w 2005 w HL2.
To, co mi się nie podoba, to że czuć od początku zwrot fabularny. Nie wiem czemu, ale dokładnie wiadomo o co biega. No i kotwiczka i kolec - byłyby fajne gdyby tak wyraźnie nie było widać punktów gdzie trzeba ich użyć. Design map jest bardzo organiczny, więc czemu do diaska te belki i porowate ściany są takie piekielnie wyeksponowane? 

Anyway, zaraz zabieram się za Crushing i będę wyciskał z gry ostatnie soki.

BTW:

  • Tearawy Unfolded
  • Gravity Rush Remastered
  • ?????????????
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra pewnie zgarnie GOTY no chyba że jakaś inna gra mocno zaskoczy w co wątpię. Genialne widoczki, cała oprawa jest na najwyższym poziomie tego się spodziewałem po ekipie ND. Ilość mnogich animacji np. to jak porusza się nasz kompan podczas wspinaczki wymijając nas albo to że można wskoczyć na plecy sprzymierzeńcowi i wejść po nim. Oprócz tego na najwyższym poziomie mimika twarzy postaci, widać już po samej mimice postaci kiedy dana postać kłamie. ND dopieściło naprawdę bardzo dobrze tą grę, gra wygląda lepiej niż na E3, każdy detal naprawdę na najwyższym poziomie tego można było się po nich spodziewać np. to jak odzież reaguje na wodę i błoto oraz wiatr. Historia jest bardzo fajnie poprowadzona dalej jest to typowy film akcji ale ma kilka bardziej dojrzałych momentów. Bardzo fajnie że twórcy postawili w niektórych lokacjach na bardziej otwartą strukturę, bardzo fajnie jeździło mi się autkiem. Bardzo fajnie wypadają również rozmówki między naszymi sojusznikami, również wersja polska wypada bardzo dobrze 

Spoiler

na targu na Madagaskarze jest moment gdzie widzimy lemury i z jednym z nich jest interakcja i w polskiej wersji językowej Nathan mówi coś w stylu "witam Cie królu". Nawiązanie to bajki i serialu animowanego w którym lemurowi podkłada głos Jarosław Boberek :D. 

 To co moim zdaniem trochę kuleje to strzelanie bo jest w sumie według mnie nudne oprócz paru ekscytujących momentów, ale jest to w sumie mały minus bo strzelania w tej części jest znacznie mniej a czasem nawet można całkowicie obyć się bez likwidacji wrogów bo można ich po cichu wyminąć. Za mało jest moim zdaniem walk na gołe pięści takich wyreżyserowanych ale to taka drobna uwaga.  Nie mogę się doczekać na następną grę od ND potrafią tworzyć wspaniałe gry i to na maszynce która kosztuje tyle co sama karta graficzna ze średniej półki cenowej.     

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...