Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matio55

Potrzebuję nowego Routera

Polecane posty

Witam

1. Cena maksymalna:  200-250 zł

2. Dostawca internetu:  TOYA - światłowód

3. Prędkość internetu:  w tej chwili jest to 20/4 Mb/s ( za pół roku nowa umowa więc pewnie będzie pakiet wyżej )

4. Informacje o obecnej sieci: światłowód trafia do -> HUAWEI HG8240H -> następnie mój obecny router TL-WR542G ( strasznie stary) -> reszta urządzeń odbiera internet przez Wi-Fi

5. Liczba urządzeń w sieci: 1 komputer stacjonarny, 1 laptop, 1 telewizor.

6. Nie zamierzam dzielić pasma internetowego.

7. Karta sieciowa w komputerze stacjonarnym jest w standardzie N ( model karty: TL-WN951N ). Laptop + TV mają pewnie jakieś zintegrowane rzeczy.

8. Router planuję wymienić ponieważ w obecnej chwili router stoi na parterze, natomiast mój komputer i laptop są na 1 piętrze, przez co mam spore problemy z jakością połączenia, czasem zdarza się że zrywa na sekundę połączenie. Wydaje mi się że na 1 piętro jest po prostu za słaby zasięg sygnału. Zastanawiałem się nad zakupem TP-Link Archer C1200, jednak wolałem się Was jeszcze podpytać czy pasował by on do mojego rodzaju sieci + czy może jest coś lepszego. Jeżeli są potrzebne jeszcze jakieś informacje to dopiszę.

 

Pozdrawiam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś był skłonny dopłacić to w przypadku trudności ze ścianami najlepiej radzą sobie Mikrotiki

https://www.morele.net/router-mikrotik-mt-rb951g-2hnd-547088/

To już sprzęt półprofesjonalny, używany w sieciach osiedlowych. Mimo że nie ma anten zewnętrznych to samo radio jest na tyle wydajne że prześciga to co dają zwykłe routery z antenkami. 

Tyle że oprogramowanie nie jest tak proste jak w zwykłych routerach. Trzeba posiłkować się tutorialami.

 

PS. Tego Huaweia przełącz w BRIDGE/most jak się da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...