Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dKc

Laptop ~5000 zł

Polecane posty

Witam,

Chciałbym kupić laptop, który służyłby mi do pracy i do gier. Jeśli chodzi o pracę to widzę to tak, że byłoby w nim miejsce na dodatkowy dysk, żebym mógł podłączyć sobie potem jakiś SSD (256GB czy cuś). Natomiast jeśli chodzi o granie to mam stacjonarnego PC z GTX 970 i ciężko byłoby mi się przestawić teraz na coś słabszego. Rozumiem, że coś z 1050 na pokładzie nie wchodzi w grę? Czy da radę kupić coś w tej cenie? Czy trzeba jednak trochę dołożyć? Nie ukrywam, że fajnie by było jakby ten laptop byłby dość lekki, ale to chyba niemożliwe w gamingowych laptopach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc taki kadlubek Clevo, pod linkiem jest wersja z procesorem Core i7-7700HQ (mozna tez znalezc wersje z i5-7300HQ), GTX 1050 Ti, 16 GB RAM, dyskiem HDD 1 TB 7200 RPM i dyskiem SSD 275 GB (Crucial MX300) plus trial systemu Windows 10 Home.

Link

Test tego laptopa: https://www.purepc.pl/notebooki/test_gamingowego_notebooka_smart7_l514c_z_geforce_gtx_1050_ti

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MasterThief

Bez takich ścian linku, ;) proszę

5 godzin temu, dKc napisał:

Natomiast jeśli chodzi o granie to mam stacjonarnego PC z GTX 970 i ciężko byłoby mi się przestawić teraz na coś słabszego.

To przemyśl kwestię budżetu, bo mniej więcej na tym samym poziomie (a czasami lepiej) będzie dopiero z GTX 1060 6GB (a to raczej budżet ponad 6 tys.). GTX 970 jest wydajniejszy od GTX 1050 Ti o +/- 35-40%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki DM - https://www.morele.net/laptop-dream-machines-g1060-g1060-15pl10-992137/ - i7, 8 GB RAM, GTX 1060? Ostatnio sam rozglądam się za nowym lapkiem i tak sobie głośno myślę o tym modelu. Coś z nim nie tak? Bo jakoś średnio mi się widzi wydawać prawie 5k na lapka z GTX 1050 Ti, gdy niewiele drożej jest model z GTX 1060 i to 6GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie w tej cenie trudno się do czegokolwiek przyczepić.

Jeśli HDD ma być tylko magazynem to od biedy ujdzie (w innym wypadku to Hitachi Travelstar 7K1000 się prosi o instalację) - nie wiem, co teraz też jest w modzie w Dream Machines w slocie M.2, ale tutaj przydałoby się zmienić nośnik na MX300 275GB, bo żadna z opcji 120GB nie jest nawet "meh..."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...