Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ANONIMOWY321

Smartfon do 1400zł

Polecane posty

Cześć, zastanawiam się nad kupnem nowego smartfona. Dotychczas używałem cały czas Xperii Z3 ale pomyślałem, że czas na coś nowego. Nie jestem nastawiony sceptycznie do mark egzotycznych, chyba że są zbyt egzotyczne. Moim aktualnym faworytem jest Huawei P9.

Na czym mi zależy?

-długi czas pracy na baterii (jak na dzisiejsze standardy, oby wystarczało ładowanie wieczorem) i szybkość działania

-dobrej jakości zdjęć (filmy są nieistotne)

-wyświetlacza od 5' do 5,5' ew. 5,7' FHD

-jakości wykonania (najlepiej bez szkła z tyłu, mile widziany metal)

-dobrego zasięgu LTE

-czytnika linii

-aktualizacje i obsługa klienta

Jeśli chodzi o gry to gram tylko w mało wymagające, więc te co działają na Xperii Z3 starczą mi, a z nimi problemu nie może być najmniejszego.

Rozważałem też Xiaomi Mi5S ale wydaje mi się, że lepiej w moje wymagania wpasuje się Huawei, co prawda Snapdragon 821 to jest duża moc ale głównie pokazuje siłę w grach, a normalne użytkowanie podobne co potwierdzają benchmarki m.in. Antutu.

Może wychodzi coś co zmieni rynek ? Oczywiście nie będę czekał od wyjścia jednego do wyjścia kolejnego, bo to logiczne że każdy następny powinien być lepszy i korzystniejszy lub zwiększać opłacalność innego modelu ale w takim wypadku nic bym nigdy nie kupił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka fajnych telefonów w tej cenie min lenovo moto x style, lg g flex (dziwny kształt ale super leży w łapie:)), huawei mate s, huawei p9 i htc one s9. Zobacz też co Ci się podoba. Baterie w tych telefonach przy standardowym działaniu powinny starczyć na 1,5 dnia. Mi osobiście najbardziej pasuje htc w tym przedziale cenowym :) nie jestem pewna z czytnikiem linii, dla mnie to trochę zbędny gadżet :) a jeśli jest to dla Ciebie ważne to ciekawą propozycją może Lumia 950 xl która ma też czytnik siatkówki i powinna być w cenie około 1430 zł :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mannicca napisał:

...lg g flex (dziwny kształt ale super leży w łapie:))...

Masz na myśli Flexa 2? Mam go i wcale z baterią tak "różowo" nie jest.

Moje typy: Huawei P9 (na pewno znajdziesz go w tej cenie?), Lenovo Moto X Style, LG G5 SE, LG X Mach. Oba modele LG nie są jakoś super pieczołowicie wykonane, ale tragedii nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez większego problemu znajdę nawet i w trochę niższej od osób przedłużających umowę (odrzucając Plusa). Telefonik wydaje się naprawdę fajny i chyba to będzie najlepszy wybór. 

Postanowiłem czekać na obniżenie cen SGS7, bo jednak najbardziej mi się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2017 o 16:04, Bull3t napisał:

Masz na myśli Flexa 2? Mam go i wcale z baterią tak "różowo" nie jest.

Moje typy: Huawei P9 (na pewno znajdziesz go w tej cenie?), Lenovo Moto X Style, LG G5 SE, LG X Mach. Oba modele LG nie są jakoś super pieczołowicie wykonane, ale tragedii nie ma.

Jaki miałes problem z baterią? Bo nie słyszałam żadnych negatywów o tym

Dnia 10.04.2017 o 16:04, Bull3t napisał:

Masz na myśli Flexa 2? Mam go i wcale z baterią tak "różowo" nie jest.

Moje typy: Huawei P9 (na pewno znajdziesz go w tej cenie?), Lenovo Moto X Style, LG G5 SE, LG X Mach. Oba modele LG nie są jakoś super pieczołowicie wykonane, ale tragedii nie ma.

Co do Huaweia chidziło mi o straszy model :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, mannicca napisał:

Jaki miałes problem z baterią?

Nie nazwałbym tego problemem, bo wybuch ani nic podobnego nie nastąpiło. ;) Po prostu czas pracy nie powala w przypadku Flexa 2.

57 minut temu, mannicca napisał:

Co do Huaweia chidziło mi o straszy model :) 

Od kiedy jest dostępny P10, to P9 właściwie można uznać za "starszy model". Ale tak w ogóle to odnosiłem się do autora, który wyjaśnił, że zamierza kupić telefon od osoby przedłużającej umowę abonamentową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Huaweia już nawet nie patrzę po wczytaniu się w temat ubijania przez niego aplikacji.  Nieważne czy to P9 czy nowszy na dzień dzisiejszy odrzucam tego producenta. 

Będę polował jak wcześniej pisałem na Galaxy S7, bo najlepiej spełnia wymagania.

Flexa brałbym pod uwagę może 2 lata temu, gdy brałem Zetkę,  a nie przesiadając się z niej. 

Mimo że wymagania niewygórowane to oczekuję sporego skoku wydajności, a taki zapewni mi Exynos 8890 i Snapdragon 820/821.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2017 o 13:52, Bull3t napisał:

Nie nazwałbym tego problemem, bo wybuch ani nic podobnego nie nastąpiło. ;) Po prostu czas pracy nie powala w przypadku Flexa 2.

Od kiedy jest dostępny P10, to P9 właściwie można uznać za "starszy model". Ale tak w ogóle to odnosiłem się do autora, który wyjaśnił, że zamierza kupić telefon od osoby przedłużającej umowę abonamentową.

A zauważlyliście, że z Huawei p8 to to samo co p9? Chodzi o nowy model który ma kilka różnych azw w polce on jest chyba p9 w niemchech p8 2017... Moża się pogubić. 

Co do bateri w flex 2 faktycznie może szału nie robią, ale pojemność wskazuje na standardowe działanie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ANONIMOWY321 napisał:

Ostatnio z Huaweiem w ogóle różne sytuacje dziwne są, między innymi ta z różnymi częściami w tym samym smartfonie,

O czym dokładnie mowa?

Samsung również stosował różne części w swoich "flagowcach", a konkretnie różne matryce aparatu. Jedna była wyraźnie lepsza od drugiej, a nie wiedziałeś na którą trafisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jest wyraźnie napisane jaki procesor dostajesz. Co do aparatu to cały czas jest ISOCELL i SONY IMX w Galaxy S7 ale różnice są minimalne. Fakt faktem, że to jednak nieuczciwe i osoba kupująca powinna mieć możliwość wyboru, który chce dostać.

@Bull3t

Łap link:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bull3t

Też czytałem gdzie indziej, a dokładniej na forum androida ale wziąłem pierwszy lepszy link, który pokazał to całkiem dobrze.

O którym modelu Samsunga pisałeś mówiąc o różnych matrycach, S7 czy inny model miałeś na myśli ?

KLIK

Różnice aż tak znaczące nie są, ale fakt faktem że występują.

U Huaweia natomiast idzie pewnie odczuć gorszą wersję, szkoda że ta firma zaczyna się pokazywać od złej strony. Wcześniej o ile się nie mylę ukrywali informację o braku powłoki olefobowej w P10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...