Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Nowy komputer

Polecane posty

Wszędzie widzę, że ludzie biorą te mniejsze płyty główne. Czy to naprawdę takie super i jak bardzo blisko siebie te elementy. I czy z170 będzie dobra pod ten procesor i7 7700. A może jednak procesor Intel Core i5-7600. Nie widzę wielkiej róznicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty w formacie mATX (bo jak rozumiem to rozumiesz przez "mniejsze") to przede wszystkim mniej slotów na karty rozszerzeń - jeżeli nie masz w planach podłączania zbyt wielu dodatkowych sieciówek, dźwiękówek, czy czegoś w ten deseń, to pewnie zbytnio by Cię to nie zabolało. "Upakowanie" CPU/GPU/RAMu w ATX/mATX jest dość zbliżone - co prawda w przypadku ATX częściej można się natknąć na gniazdo PCI-Express x16 oddzielone od procesora jednym slotem, no ale raczej nie jest to olbrzymia różnica.

Chipsety Z170/Z270* wnoszą możliwość podkręcania procesora (tylko odblokowanych modeli z -K, więc Ciebie to i tak nie dotyczy), ze względu na wyższą cenę płyty zazwyczaj są też nieco lepiej wyposażone (choćby lepsza zintegrowana dźwiękówka), no i obsługują wysoko taktowany RAM - z jednej strony dopłata raczej nie pokrywa się ze wzrostem wydajności, z drugiej strony i7-7700 jest już na tyle miernie wyceniony, że dopłata na płycie staje się już relatywnie mała.

Co do doboru procesora - i7-7700 jest wyceniony dość miernie, problem w tym, że i i5-7600 jest zazwyczaj wyceniony tak sobie w porównaniu z np. i5-7500.
Jeżeli chodzi o wydajność jednowątkową, to rzeczywiście dopłata do i7 nie ma żadnego sensu, z drugiej strony w Twoich zastosowaniach pewnie będziesz w stanie wykorzystać dodatkowe wątki (które potencjalnie mogą dołożyć ~25-30% wydajności), co po części uzasadniałoby dopłatę do i7. A że 6-rdzeniowy Ryzen 5 1600(X), czy nawet 8-rdzeniowy Ryzen 7 1700 miałyby o wiele więcej sensu, to już inna sprawa...

*Ten drugi na pewno obsłuży procesory z serii 7000 - płyty na Z170 mogą wymagać aktualizacji BIOSu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już ostatnia próba. Nie wiem tylko czy zasilacz wystarczający do tego zestawu bo już dziś nie myślę.

OBUDOWA:
    - SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black

ZASILACZ:
    - Corsair CX550M 550W Bronze

PŁYTA GŁÓWNA:
    - Gigabyte GA-B250-HD3P (3xPCI-E DDR4 USB3.1/M.2)

PAMIĘĆ RAM:
    - Kingston 16GB 2133MHz Fury Black CL14 (2x8192)

PROCESOR:
    - Intel i7-7700 3.60GHz 8MB BOX

GRAFIKA:
    - Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce II OC 6GB GDDR5

DYSK HDD:
    - Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM - 209,00

NAPĘD OPTYCZNY:
    - LG GH24NSD1 SATA czarny OEM - 59,00

CHŁOODZENIE PROCESORA:
    - SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 - 109,00

SYSTEM OPERACYJNY:
    - Microsoft Windows 10 Home PL 32/64bit BOX USB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAM daj ten - https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-16gb-2x8gb-2400mhz-cl14-red-cmk16gx4m2a2400c14r-764776/ - lepsze parametry.

Zasilacz w porządku, ew. można dać Supremo M2 - https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-supremo-m2-gold-550w-spc140-774137/ - ma trochę wyższą sprawność (co przekłada się na certyfikat Gold).

Jak chcesz tę obudowę, to weź wersję z oknem - https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-regnum-rg1w-spc153-774109/ - zwykła ma tylko 1 wentylator, więc trochę bieda.

Reszta ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mam tylko takie małe 'ale' do tej grafiki gdyż nie wiem czy nie będzie problemów właśnie z renderingiem i np dwiema grami czyli GTA V i Wiedźmin 3. A może bez sensu jestem pesymistą :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2017 o 21:10, Bull3t napisał:

GTX 1060 ma odpowiednią wydajność do FHD, więc niepotrzebnie się martwisz.

 

Cieszę się, że ktoś to napisał, bo ja wymiękłem, więc najlepiej zastosować starą dobrą metodę zepchnięcia problemu. ;)

Jakbyś mógł wyjaśnić co tam się dzieje - jestem względnie pewien, że winna jest karta (sporo takich problemów w GTA V po necie i wspólnym mianownikiem jest GTX), ale dlaczego i jak to naprawić, to nie mam pojęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zmuszony jestem jeszcze powrócić do tematu gdyż komputera nie kupiłem z powodów pooperacyjnych siedziałem głównie w domu. Z drugiej strony może to i dobrze gdyż słyszałem, że mój wybór czyli i7 7700 ma problemy z temperaturami. Do tego właśnie przeczytałem ostatnie wypowiedzi, że np przy gta v są problemy z kartą GTX. Czy to wszystko prawda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z temperaturami to raczej bardziej w kwestii podkręcania i7-7700K były poruszane. Co GTA V - ta gra tak po prostu ma, niezależnie od modelu karty graficznej.

Jeszcze trochę poczekasz z zakupem (do sierpnia), to może załapiesz się na procesory Intel Coffee Lake (6 rdzeni fizycznych). ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie słyszałem o tych problemach z temperaturą zarówno z odblokowanym mnożnikiem, jak i bez . Intel Coffee Lake jest kuszącą propozycją, ale przekroczy maksymalną kwotę 4500 zł. Po przeczytaniu artykulu o tych i7 7700 nawet zacząlem kombinować nad i7 6700. Starsza generacja, ale tez chyba da radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...