Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

CD-Action 05/2017 – zawartość

Polecane posty

We wtorek 4 kwietnia należy odliczyć 15,99 zł i skierować się do najbliższego kiosku lub salonu z prasą. Czas na nowe CD-Action (05/2017). A w nim jak zawsze sporo rzeczy, które ucieszą graczy, w tym cztery pełne wersje gier (Valiant Hearts: The Great War PL/EN [Uplay], Prince of Persia: Piaski Czasu PL/EN [DRM free + Uplay], Spoiler Alert Collector’s Edition ENG [Steam], Guilty Gear X2 #Reload EN [Steam]) oraz masa świetnych tekstów.

W zapowiedziach mamy tylko trzy gry, ale za to jakie! Śródziemie: Cień wojny (specjalnie polecieliśmy do USA na prezentację), Uncharted: The Lost Legacy oraz Mordhau – produkcję, która ucieszy wszystkich zainteresowanych szermierką średniowieczną. W beta-testach jest aż 10 tytułów (w tym Diablo III: Rise of the Necromancer), ale prawdziwy szał zaczyna się w recenzjach. Mamy od dawna niewidzianą ocenę 10/10. Co ją dostanie? Mass Effect: Andromeda (7 stron piórem Smugglera, który jak wiadomo na punkcie ME ma kota), The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Cross), Ghost Recon Wildlands (Allor), Nier: Automata (Cross)? A może objawił się jakiś cichy bohater, jak np. futurystyczna ścigałka Fast RMX (Berlin) czy arcyklasyczna przygodówka Thimbleweed Park (Papkin)? Spis recenzji (obejmujący 21 tytułów) znajdziesz pod tym tekstem, więc sam(a) możesz się zastanowić, co ma szansę na dychę.

Dużo dzieje się też w Publicystyce, gdzie oferujemy wam sporo długich i naprawdę wartych uwagi tekstów. W „Robimy show-business” Papkin opowiada 20-letnią historię polskiej firmy Platige („Katedra”, „Miasto 44”, filmiki do Wiedźminów, a także znane reklamy telewizyjny). „Tencent: szara eminencja branży” przybliży Wam chińskiego potentata rynku gier, który zarabia więcej niż np. Electronic Arts. 10 lat Stalkera to okazja, by sprawdzić, jak się mają realia Zony do tego, co naprawdę dzieje się w Czarnobylu („Kłamstwa Striełoka”). W „35 latach gumiaka” Smuggler wspomina komputer ZX Spectrum, który obchodzi właśnie urodziny. W „Steam Direct: zapłać i wejdź” 9kier pisze o końcu Greenlighta i przygląda się jego następcy. „Z czego śmieją się architekci” to tekst o tym, jak architektura w grach ma się do rzeczywistości. Artykuł „Wielki Brat wie wszystko” porusza temat big data, tłumacząc, jak firmy i organizacje wykorzystują strzępki informacji, które zostawiamy po sobie w sieci. Mocny tekst, warty uwagi! Do tego Cross pisze o grach twórcy Niera i Drakengarda, Japończyka Taro Yoko („Danse macabre”), a Krigore narzeka na cziterów w Pokémonach („Pokémon’t GO”). Nie zabraknie również, bo jak by mogło, Szpil, od których – z tego co wiemy – wielu z Was zaczyna lekturę CDA. 

Nie obejdzie się też bez Na Luzie i Action Redaction.

Dział sprzętowy zaczynamy poradnikiem dla ludzi planujących zakup lub wymianę smartfona. Wytypowaliśmy te urządzenia, którym warto przyjrzeć się bliżej – niezależnie od tego, czy chcesz wydać 400 zł, czy kilka razy więcej. Rzecz jasna nie zabraknie też rozmaitych testów – konsoli Nintendo Switch i pada do niej, nowych procesorów AMD Ryzen, kart graficznych, gamingowego komputera, nietypowej obudowy, klawiatur, myszek, słuchawek i 8-calowego czytnika e-booków.

Na DVD oprócz wspomnianych pełnych wersji gier mamy też dema, freeware’y, mody i masę innych atrakcji (spis poniżej).

Zainteresowani? To przypominam: wtorek 4 kwietnia, 15,99 zł. Do zobaczenia!

 

SPIS TREŚCI


GRY
Info    

W PRODUKCJI
Śródziemie: Cień wojny    
Mordhau    
Uncharted: The Lost Legacy

JUŻ GRALIŚMY
Diablo III: Rise of the Necromancer
Oxygen Not Included
Blackwake
Quote
Observer    
Northgard    
Die for Valhalla    
Battlecrew Space Pirates
For The King
We Need to Go Deeper


RECENZJE

Mass Effect: Andromeda
How to Survive 2
Giga Wrecker    
Stories Untold    
Ghost Recon Wildlands
Nier: Automata    
Lego Worlds    
Chime Sharp    
The Legend of Zelda: Breath of the Wild
Desync 
Battlefield 1 – Nie przejdą
Blink
She Remembered Caterpillars
Thimbleweed Park
1-2-Switch
Styx: Shards of Dakness 
Snipperclips
Fast RMX
FlatOut 4: Total Insanity
Tom Clancy’s The Division: Ostatni bastion
Zen Pinball 2 – Star Wars Pinball: Rogue One

 

PUBLICYSTYKA

Robimy show-business
Tencent: szara eminencja branży
Kłamstwa Striełoka 
Felieton: Pokémon’t GO
Danse macabre
35 lat gumiaka 
Steam Direct: zapłać i wejdź    
Z czego śmieją się architekci    
Wielki Brat wie wszystko    
Szpile

 

TECHNOLOGIE

Info

MEGAPORADNIK
Kupujemy smartfona

TESTY
Procesory AMD Ryzen 7    
Konsola Nintendo Switch
Nintendo Switch Pro Controller
Nvidia GeForce GTX 1080 Ti Founders Edition
Sapphire Radeon R9 Fury Nitro    
E-czytnik PocketBook InkPad 2    
Słuchawki Easars Vortex    
Słuchawki Tracer Gamezone Hydra 7.1    
Klawiatura Corsair K95 RGB Platinum
Mysz Genesis GX85
Mysz Zalman ZM-M600R
Komputer NTT Game W900G
Klawiatura Razer BlackWidow Chroma V2
Obudowa Chieftec CI-01B

 

INNE

Na Luzie    
Action Redaction
Dodatki/DVD
Prenumerata

 

PEŁNE WERSJE GIER

Valiant Hearts: The Great War PL

Wersja PL: napisy
Ocena w CDA: 7 (Papkin w CDA 09/2014)
Multi: brak
PC: Win XP/Vista/7/8/10, CPU 3 GHz, 2 GB RAM, grafika z 512 MB pamięci

Najsłynniejszy bodaj z ambitnych „indyków” powstałych pod egidą Ubisoftu. Valiant Hearts: The Great War to na poły przygodówka, na poły moralitet podejmujący trudny temat wojny z punktu widzenia szeregowych żołnierzy frontowych. Technicznie Valiant Hearts stworzone zostało przy użyciu UbiArt Frameworku, a składa się z prostych zagadek logicznych i środowiskowych oraz sekwencji skradankowych, zręcznościowych, a nawet rytmicznych. 

Uwaga! Gry Valiant Hearts: The Great War nie szukaj na naszej płycie – dostępna jest wyłącznie w postaci cyfrowej w systemie Uplay.


Prince of Persia: Piaski Czasu ENG/PL

Wersja PL: pełna
Ocena w CDA: 9+ (Hut Sędzimir w CDA 01/2004)
Multi: brak
PC: Win XP/Vista/7/8/10, CPU 800 MHz, 256 MB RAM, grafika z 64 MB pamięci

Prince of Persia: Piaski Czasu to klasyczny już przykład platformówki, w której sekwencje zręcznościowe – czy wręcz akrobatyczne – splatają się w jedną całość z równie widowiskowymi walkami. Genialny pozostaje także pomysł „cofania czasu” dzięki tytułowym Piaskom Czasu, pozwalający naprawić błąd bez konieczności wczytywania sejwa. Do tego oprawa graficzna wciąż jest znośna, a gra ma pełną polską wersję językową, więc jeśli dotąd omijał was ten klasyk – warto go poznać. 
 
Uwaga! Na płycie znajdziesz też pliki, których edycja umożliwi grę w rozdzielczościach panoramicznych, np. natywnej dla większości monitorów 22-calowych 1680 x 1050. Ponadto możliwe jest pozyskanie gry w wersji cyfrowej w języku angielskim z systemu Uplay.

 

Spoiler Alert Collector’s Edition  ENG

Ocena w CDA: brak
Multi: brak
PC: Win XP/Vista/7/8/10, CPU 1 GHz, 1 GB RAM

Spoiler Alert to jeden z ciekawszych indyczków, jakie zaistniały na Steamie. To endless runner z odwróconą konwencją, tj. biegany wstecz. Tutaj – uwaga, spoiler – zaczyna się od końca, od „odpokonania” ostatniego bossa, i cofa się aż do samiuśkich początków w świecie 1-1. Po drodze czyha jednak nie tylko setka śmierci wskutek kolizji z otoczeniem i niemilcami, ale także działania niecnych „paradoksów czasowych”, kiedy nie zdołamy np. „oddać” zebranej wcześniej monety. Mówiąc prościej, to Mario, ale jakby Oiram, i przyznam, że choć grałem w takie rzeczy dziesiątki razy wcześniej, to zarazem nie grałem w nic takiego nigdy. I jeszcze jedno: w naszej wersji znajdziecie dodatkowe bonusy, m.in. edytor plansz, soundtrack czy gamejamowy prototyp gry. 

Uwaga! Gry Spoiler Alert nie szukaj na naszej płycie – dostępna jest wyłącznie w postaci cyfrowej w systemie Steam.


Guilty Gear X2 #Reload

Ocena w CDA: 9 (Czarny Iwan w CDA 11/2004)
Multi: dla 2 graczy
PC: Win XP/Vista/7/8/10, CPU 700 MHz, 256 MB RAM, grafika z 64 MB pamięci

Steamowa wersja klasycznej dwuwymiarowej naparzanki. Jednocześnie to wciąż konkretny system walki, w którym ważne jest liczenie klatek animacji i można robić „roman cancels”. Jeśli więc nie odstrasza cię tematyka ani stylistyka – polecamy.


ZAWARTOŚĆ DVD


PEŁNE WERSJE
Valiant Hearts: The Great War PL/EN KOD
Prince of Persia: Piaski Czasu PL/EN DVD
Spoiler Alert Collector’s Edition ENG KOD
Guilty Gear X2 #Reload ENG DVD + KOD

 

DEMA
Dead Metal Punks
Realpolitiks

 

FREEWARE
Alana
Minesweeper
Moirai
Sakura Sword
Shadows 2
Space Warrior
Undercolor Agents
Xecryst Remains

 

GALERIE
Blink
Desync
Diablo III: Rise of the Necromancer
Die For Valhalla
Division: Last Stand, The
Giga Wrecker
How to Survive 2
Legend of Zelda: Breath of the Wild, The
Mass Effect: Andromeda
Northgard
Oxygen Not Included
Quote
Stories Untold
Zen Pinball

 

MODULATOR
Mody do Hearts of Iron IV oraz Civilization VI

 

COSPLAY

BONUSY
 

CDA_5_2017_okladka_178kx.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc kupie z przyzwyczajenia, to zwlaszcza zapowiedzi For the King i Oxygen Not Included oraz recki Andromedy, Styxa, Zeldy i dodatku do BF1 sprawia, ze chetnie siegne po najnowszy numer. A do tego jest jeszcze publicystyka. Zapowiada sie dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jestem ciekaw waszej recki Mass Effect: Andromeda. Oglądałem kilka gamepay-ów ale co wasza recka to wasza. (przynajmniej już wiecie że kupię xD)

 

Co do reszty, to tak szczerze, to niektóre tytuły a wprawdzie 90% z recek, zapowiedzi itd. nic mi nie mówi. Jestem tak daleko z nowościami growymi, że nawet przysłowiowi afro-amerykanie/afro-afrykanie (słyszałem, że lepiej nie pisać murzyni, bo to rasistowskie, więc nie piszę) mnie wyprzedzili.

Więc jak będę przeglądał pismo i jak coś w oko wpadnie, to czytnę, a na pewno na Luzie i AR musowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Hagan said:

Chyba główny problem polega na tym że recenzja "Zeldy" była pisana przez fana, a "GR:Wildlands" przez antyfana gry. Przecież główną wadą Zeldy jest to że powstała wyłącznie na platformy Nintendo, Wii U i Switcha. Dla mnie zawsze największą wadą jest pomijanie najważniejszej platformy gamingowej ever - czyli peceta.

Chyba twój główny problem z Zeldą, polega na tym że w nią nie pograsz. Dlatego wszystkie recenzje dla Ciebie są pisane przez fanów.

Zgodzę się z Tobą że każda gra wydana na "duże" konsolę z pominięciem PC ma u mnie personalnego minusa i krzyżyk na drogę, ale kurde nie mam prawa wymagać od twórców aby robili dla mnie porty. Ale jeżeli chodzi o gry mobilne, takie jak Poki, Harvest Moon, Fire Elblem i inne cuda głównie z japonii, to wybacz ale na pc nie mają fragmentu swojego uroku, którym ociekają na 3DS i obecnie Switchu.

Prócz Crossa, Zeldę w ramkach ocenili też inni recenzenci, też przypadkiem fani?  A ten okropny Metacritict to też oczywiście setki obrońców N z Mario na tarczy ?
Więcej luzu. Ja mam już prawie 30 na karku i nadal pogrywam, choć prócz wiedźmina to raczej w indyki, bo przestały mnie bawić kolejne iteracje tego samego. 
Nagle w nowej Zeldzie czuje tą samą ekscytacje co w podstawówce, i mam ochotę dzwonić do kolegów opowiadać co nowego zrobiłem.
To po prostu dobra gra starej szkoły w nowoczesnych realiach, a wrażenie potęguje fakt że gram w łóżku na przenośnej konsoli.

PS: Mam nadzieję że nie napisałem za dużo szczegółów z numeru :).
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2017 o 07:43, Hagan napisał:

Inny z kolei chwali się że wyjeżdża na długo do Maroka, czyli między wierszami: patrzcie ile mam hajsu, stać mnie na ciepłe kraje

Jakbys przeczytal ze zrozumieniem, to ten czytelnik napisal, ze wyjezdza tam sluzbwo, nie na wakacje.

Widocznie sa takie listy publikowane jakie sa pisane. Raczej nie wynika to z tego,  ze antyfani pisza i sa zlewani. Prawdopodobnie mlodzi ludzie nie pisza bo CDA swoich przemyslen wiec zostali starsi gracze a tacy maja o czym pisac? Glownie o nostalgii, o tym ze sa dorosli i ze gry ich bawia/nie rajcuja. Sam napisz jakis blyskotliwy list i wyslij, tutaj ciezko narzekac na redakcje bo to raczej zadanie czytelnikow i redakcja pracuje z tym co im wysla czytelnicy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra parę słów ode mnie, nom więc akurat fakt już długi czas nie zakupywałem CD-Actiona, ale sam fakt, że w tym roku trochę mnie zaskoczyliście. Takie gierki jak Aciek czy Far Cry 3, a nawet Prince of Persia to się ceni. A co Zeldy, gralem prawie we wszystkie odsłony jakie tylko wyszły począwszcy od komórek na Symbiana, aż po 3DS' sa i sama gierka jest spoko, ale wydaje mi się, że najnowsza cześć będzie o nieba lepsza od pozostałych cześći. Nie mówię, że jest jakimś odgrzanym kotletem czy coś. Ale na moje może być ok.

 

Pozdro ;P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam za sobą połowę przeczytanego numeru (jestem obecnie po tekście o studiu Plastic Image) i zauważyłem, że coraz bardziej ceny gier na PC w Polsce zbliżają się do konsolowych. Różnica przy dużych produkcjach to już zaledwie 40-20 zł (przy indykach różnice są jeszcze mniejsze, czasem ceny wyższe są zaledwie o złotówkę lub dwa w zależności od platformy). Widać ewidentnie, że polski rynek się globalizuję. 

Wspomnę też o Zeldzie, u nas Nintendo nigdy nie było przesadnie popularne. Gdyby nie klon Nesa, tj. Pegazus produkcji bodajże tajwańskiej, nie rozumielibyśmy chociażby fenomenu Contry oraz pierwszego Mario. W Polsce pierwsza Zelda nie była dostępna na Pegasusie ze względu na to, że Azjaci nie potrafili skopiować baterii, gdzie były zapisywane sejwy z tej produkcji. Dlatego graczom z Polski tak trudno się pogodzić z oceną 10/10 Legend of Breath Wild i fenomenem Zeldy. Czytając recenzję Crossa ja nie czułem fanbojstwa ze strony tego redaktora, sam zresztą przyznaję, że nigdy nie był fanem tej serii, ale inteligentnie wyłożył w artykule kawa na ławę czym zachwycały pierwsza odsłona na Nes oraz Ocarina of Time (po raz pierwszy w historii gier produkcja prowadziła gracza za rączkę, co dzisiaj jest powszechne). Swoją drogą Nintendo Switch ma niezłe produkcje na start, nie mówię tylko o Zeldzie, ale także o Paperclips oraz wyścigach w stylu serii Wipeout, w dodatku kosztujące około 80 zł, czy całkiem niedużo.

Na koniec pragnę zauważyć na lamenty użytkowników, że CDA daję dane gry tylko w wersji cyfrowej . Problem w tym, że czasem nawet producenci indyków nie chcą słyszeć o takich wersjach (przykłady to Child of Light oraz Valiant Hearts: The Great War, które wogóle nie miały wersji box). Zjawisko dostępności danej gry tylko w sklepie cyfrowym dotyczy też produkcji wysokobudżetowych (przykład to choćby Bayonetta na PC, gdzie na karcie gry przedstawiciel muve.pl wyraźnie powiedział, że na wersję pudełkową nie ma co liczyć). To samo tyczy się takich produkcji, jak piąty Metal Gear (wersję pdełkową można dostać tylko za granicą), Dragon's Dogma, czy też seria Final Fantasy wydawana tylko na Steamie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2017 o 07:43, Hagan napisał:

Chyba główny problem polega na tym że recenzja "Zeldy" była pisana przez fana, a "GR:Wildlands" przez antyfana gry. Przecież główną wadą Zeldy jest to że powstała wyłącznie na platformy Nintendo, Wii U i Switcha. Dla mnie zawsze największą wadą jest pomijanie najważniejszej platformy gamingowej ever - czyli peceta.

Ekskluzywność jako wada gry to jest w sumie ciekawy temat... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem przez cały numer i muszę przyznać, znów mnie zaskoczyliście. Spodziewałem się po wypowiedziach na forum, że 10 powędruje do Zeldy ale zaskoczyły mnie noty dla Andromedy (ja rozumiem Smuggler twoje argumenty ale historia w Andromedzie jest taka jakaś... nie pasująca do oryginalnej trylogii) dla mnie o pół stopnia za wysoka, za wysoka jest też moim zdaniem nota dla Flatout 4 która mogłaby wynosić 2+ - 3 i byłaby bardziej sprawiedliwa. Publicystykę przeczytałem prawie całą i w zasadzie jedyny artykuł który mi nie podszedł to ten Rahida, którego jednak miło znów zobaczyć na łamach CDA. Z pełniaków ogrywam Księcia i na odstres odpalam co jakiś czas Guilty Gear.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...