Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KoRnish

Dlaczego kupujemy CDA? Czy jest lepsze pismo? [archiwum]

Polecane posty

Jak jestem przy kasie to kupuje więcej gazet, ale gdy jest krucho to tylko CDA, bo ma najlepsze pełniaki, wciągającą treść i szeroki dział z czytelnikami. W Play zajmuje on 75% strony(bo jeszcze mini komiks jest)a tu 4 strony ciekawych spostrzeżeń na temat cda,gier komputerowych,itp.,a w KSGRY wcale takiego działu nie ma i CDA wymiata pod każdym względem.Play 2 razy do roku wyskoczy z jakimś super pełniakiem, a potem przynajmniej 5 miesięcy posuchy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję ze względów oczywistych, NIE MA lepszego czasopisma o grach dla graczy. W tym czasopiśmie zawsze czuć swoisty klimat gdy zdziera się folię, gdy otwiera zawartość pisma. Zawsze są świetne recki, świetne działy teksty w AR i NL takich wspaniałości nie posiada żadne inne pismo o grach + płytka która spełnia miły dodatek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasopisma lepszego nie ma, a CDA po prostu robi to co właściwe. Dostosowuje się do czasów w jakich jest wydawane. Wie czego oczekuje gracz, czyli moim zdaniem magazynu z polotem, przy którym można się wyluzować, odpocząć od chwilowych problemów, a zarazem pooglądać i poczytać o grach, o rynku komputerowym etc. (często próbuje zaskoczyć czymś nowym, stara się urozmaicać tak, aby gracz czuł się ważny, że dla niego powstaje to pismo). Ma to coś co przyciąga, a czego nie potrafią inne dzisiejsze magazyny komputerowe :tongue: Ma wiele ciekawych działów. Nie mam ulubionego :tongue: wszystkie są dobre, każdy ma w sobie coś czym mnie zainteresuje. Staram się zawsze przeczytać całego CD-Actiona. Często też wracam do starych numerów, zwłaszcza recenzji. Od tak aby porównać własne spostrzeżenia z tymi z czasopisma: czy mam podobne czy inne zdanie niż recenzujący? Czy bym postawił taką samą ocenę, czy niższą lub wyższą? To wszystko sprawia, że lubię to czasopismo.

Żałuje też, że nie było mi dane poznać niektórych, dawnych magazynów jak: Gambler, Secret Service, Reset, Top Secret, Świat Gier Komputerowych (wiem, że można by znaleźć skany, ale to nie to samo :tongue: ). Niektóre upadły nie z własnej winy, a w wyniku zdarzeń losowych, a inne cóż ten kto idzie z duchem czasu (tu pokłon w stronę całej redakcji CDA :smile: ) będzie nadal trzymał się na rynku, a ten kto kurczowo obstaje ciągle przy tym samym w końcu popełni samobójstwo na własne życzenie :tongue:

Dla mnie dzisiaj liczy się jedno czasopismo-> CD-Action :smile: I oby tak zostało :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję CDA głównie dla zapowiedzi, następnie dla recenzji (nie zawsze się z nimi zgadzam, ale w końcu recenzje od tego są, by przedstawić subiektywne wrażenia recenzenta). Najmniej to chyba dla gier na DVD, nie mam po prostu czasu w nie grać. Wystarczy że kupię grę na miesiąc, dwa, a mam czas wypełniony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie ma na rynku lepszego pisma. Lata temu z zapałem kupowałem Secret Service (później zamieniony na New S Service, czy coś takiego). To były czasy... Pamiętam pierwszy numer SS, jaki wpadł mi w ręce, bodajże z 1994 roku... Pamiętam zamieszczony tam top 10 wydanych na CD. Autor zaznaczył, że jest to tylko ciekawostka, gdyż królowały wtedy giery na dyskietkach. Co za czasy..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i lepsze pismo gdzieś jest, ale po co szukać gdy na półce w kiosku świeży świeżutki CDA, na wyciągniecie ręki? Kupuję dlatego, bo... Cóż, to pismo ma swoją... Atmosferę. Zespół redakcyjny sprawia wrażenie jednej rodziny, że tak powiem. A po za tym, ciekawe działy oraz ich zawartość, z których najsłynniejszy jest chyba AR.

Niestety muszę się zgodzić - CD Action zmienia się powoli na pismo dla konsolowców. Ja sama mam Xboxa, ale nic nie jest lepsze jak stary, dobry blaszak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem Clicka, a CDA uznawałem za marne, nieciekawe i niewiele oferujące pismo :P

Jednak Click schodził na psy, a CDA stawał się coraz lepszy. Przez jakiś czas kupowałem oba pisma, które świetnie się uzupełniały (takie pewnie było założenie wydawcy).Lecz Click całkowicie zmienił image (na gorszy!) i zaprzestałem go kupować. 2 miech później Click upadł, a CDA kupowałem nadal. Teraz już nie kupuję CDA, chyba że jest w nim coś co mnie interesuje (recenzja, pełniak). Czasami kupię też inne czasopisma np. ostatnio (dobra jakiś rok temu) kupiłem Playa z sagą Fallout na coverze.

Moim zdaniem CDA trzyma najwyższy (co nie oznacza wysoki :P kiedyś były lepsze pisemka) poziom w tej branży.

BTW. Co się stało z załogą Clicka? Z martinem i Herr Odynem ? Dostali jakąś posadę w CDA, a może pracowali w obu czasopismach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Co się stało z załogą Clicka? Z martinem i Herr Odynem ? Dostali jakąś posadę w CDA, a może pracowali w obu czasopismach?

Martinem? A to nie ten, który recenzuje nam w CDA przygodówki? Herr Odyniec to przypadkiem nie był Czarny Iwan pod innym pseudonimem? Ja trochę tęsknię za EGM-em, pisał co prawda tylko o przygodówkach, których ja nie trawię, ale po samych jego tekstach widzę, jaki to inteligentny człowiek i ile ma do przekazania. Prawie zawsze rzucił jakimś żartem, czasem ciekawostką i nawet chciało się czytać o jakimś kolejnym nudnym point'n'clicku :)

No i częściowo macie rację, nie jestem za zmianami w CDA w stronę konsol, ale na rynku został tylko słaby Play z "recenzjami" na pół strony, więc jak mam pokazać niezadowolenie? Nie da się, trzeba kupować CDA. Właściwie to Play serwuje opisy gier a'la Gry Online, brak tam subiektywizmu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Za starych dobrych czasów czytałem Secret Service i Świat Gier Komputerowych. CD Action tylko od czasu do czasu.

Po upadku tamtych pism godny uwagi pozostał tylko CDA i mam nadzieję, że wprowadzane obecnie zmiany nie zniechecą mnie do tego tytułu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja CDA kupuję, bo prawie w każdym jest fajna gierka, która mi pasuje ;). Po za tym, za taką cenę dostajemy grube czasopismo, gdzie IMO każdy znajdzie coś dla siebie. Lubię czytać w CDA recenzje gier, o sprzęcie też i w ogóle lubię czytać CDA od deski do deski.

Lepszej gazety jak dla mnie nie ma. W tym czasopiśmie jest trochę powagi, trochę luzu i w ogóle jest to dla mnie Number 1 w Polsce od nośnie czasopism z grami.

EDIT: Poprawione BanQ ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś czytałem clicka miał podobną objętość i recenzje .Chociaż w Cd action wszystko wydaje się lepsze, pełniaki są o wiele fajniejsze

Kiedyś czytałem clicka miał podobną objętość i recenzje .Chociaż w Cd action wszystkowydaje się lepsze, pełniaki są o świetne, więcej dzialów dłuższe recenzje .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...