Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KMASBIn

Świeża instalacja oraz pierwsza styczność z Windows 10.

Polecane posty

Witam, 

Jako iż będę instalować po raz pierwszy raz Windows'a 10 jutro na nowym ssd, to mam jedno pytanie odnośnie niego. A dokładniej co po instalacji powinienem wyłączyć/włączyć w panelu sterowania, bądź innym miejscu? Czy jest w ogóle jakiś zbiór takich rzeczy które typowy użytkownik systemu w10 i gracz powinien od razu wyłączyć/zrobić aby w przyszłości nie musiał się martwić o niepotrzebne problemy?

PS Linki oraz wszystkie inne odnośniki do takich tematów również chętnie przejże.

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używaj takich programów. Spora część z nich potrafi dosyć mocno namieszać w systemie, co może uwidocznić się dopiero po pewnym czasie. Nie piszę już o tym, że część tych programów antyszpiegowskich szpieguje bardziej niż Windows 10*.

Ogólnie dobrze przeczytać sobie np. to. A jeśli komuś naprawdę przeszkadza to szpiegowanie, to mam złą wiadomość - nie da się tego wyciąć do końca nie uszkadzając przy tym systemu, więc należy przesiąść się na coś innego. Ponieważ w mniejszym lub większym stopniu szpieguje każdy WIndows od XP zaczynając i każdy Mac OS X, to wybór ogranicza się do systemów takich jak Linux, czy BSD.

 

* Właściwie ktoś może mi powiedzieć w jaki sposób Windows 10 szpieguje? Informacji o tym, że to robi na jakąś ogromną, niespotykaną wręcz skalę jest w necie mnóstwo, ale jeśli się zapytasz ludzi,, którzy to głoszą, o to co dokładnie wycieka i czym różni się to od tego co robią ich smartfony z Androidem/iOSem, to nagle jest takie "eee..., yyy..., no szpieguje, no".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są opcje związane z ustawieniami prywatności, takimi jak dostęp Windy do kamery, mikrofonu co zwłaszcza przy latopach warto wyłączyć. Podobnie zdalny dostęp i warto pogmerać w ustawieniach dostępu, zmienić sieć na domową itp. Generalnie instalacja 10 na ssd, zwłaszcza przy wykorzystaniu pendrive albo bakapu to jest kilka minut roboty. Później obligatoryjnie update, ja tez zawsze ustawiam opcje tak żeby jak w 7 najpierw powiadamiał a później dopiero ściągał update, z uwagi na ograniczoną przepustowość netu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, komandor_Tarkin napisał:

Są opcje związane z ustawieniami prywatności, takimi jak dostęp Windy do kamery, mikrofonu co zwłaszcza przy latopach warto wyłączyć. Podobnie zdalny dostęp i warto pogmerać w ustawieniach dostępu, zmienić sieć na domową itp. Generalnie instalacja 10 na ssd, zwłaszcza przy wykorzystaniu pendrive albo bakapu to jest kilka minut roboty. Później obligatoryjnie update, ja tez zawsze ustawiam opcje tak żeby jak w 7 najpierw powiadamiał a później dopiero ściągał update, z uwagi na ograniczoną przepustowość netu.

Jak mogę właśnie tak ustawić z upadat'em aby nie instalował się sam? Bo nie mogłem znaleźć takiej opcji? Po drugie jak jeszcze mogę wyłączyć te godziny użytkowania, albo czy da się w ogóle? Strasznie one są irytujące kiedy chce się na noc zostawić ściąganie gry, a się dowiaduje później że komputer uruchomił się ponownie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...