Skocz do zawartości

Laptop - Studia z Informatyki


suCCHy

Polecane posty

Witam Serdecznie,

Od października tego roku planuję rozpocząć naukę na studiach Informatycznych. 

W związku z tym poszukuję laptopa który byłby mi niezmiernie potrzebny czy to na wykładach czy w trakcie przerw między nimi.

Laptop najlepiej by spełniał moje wymagania:

Dysk SSD 250 gb

Rozdzielczość FHD

Podzespoły wydajne na tyle by móc spokojnie obsłużyć programy które będą na tych studiach nauczane.

Brak systemu operacyjnego (Studia zapewniają bezpłatny dostęp do produktów Microsoftu)

Od czasu do czasu pogram w jakieś mniej wymagające gierki.

CENA : (wiadomo im taniej tym lepiej ale nie chciałbym się ograniczać do jakiejś konkretnej sumy bo Laptop ten musi wytrzymać mi 3 lata studiów)

To jak, Mogę na was liczyć ?

Pozdrawiam,

suCCHy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)  Ma być mobilnie, czy wydajnie? Bo jak ma być sensownie mobilnie i sensownie wydajnie trafiamy w pobliże cen pięciocyfrowych.

2) Jeśli ma być wydajnie to zacząłbym od laptopów z i5-6300HQ/i5-7300HQ oraz 16GB RAM, a następnie wybrał +/- układ graficzny na podstawie tego w co będziesz grał.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ma być na tyle wydajnie aby programy które będą na studiach nauczane działały poprawnie, jeśli chodzi o gry to raczej mniej wymagające tytuły pokroju cs:go czy Fifa 17 

Z tego co wyczytałem to będą tam zaliczane takie programy jak : 

Oracle, Solid works, AutoCAD, Derive, Maltab, Corel Draw czy EdgeCAM.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tym, że FIFA 17 jest już na Frostbite, więc tu może się okazać, że kolejne wersje mogą być cokolwiek wymagające.

Z punktu widzenia tych programów: bazowo wyszedłbym od jakiegoś kadłubka na Clevo (Dream Machines, Smart 7, Hyperbook) z i7-7700HQ, 16GB RAM oraz GTX 1050 i nośnikami 240-275GB (SSD) + 1TB (HDD), czy Lenovo Legion Y520-15 w podobnej konfiguracji (w granicach ~5 tys.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...