Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

d_j_siwy

Rozwiązany: pc za 2300 z systemem

Polecane posty

Witajcie

Kolega planuje zakup komputera pod online-ówki głównie Path of Exile i Lol czasem coś innego

Myślałem o złożeniu platformy opartej na bazie G4560 (praktycznie godny następca i3)  i grafice GTX 1050Ti lub RX 470 zależnie od tego czy się zmieścimy w budżecie. Kolega jest totalnie zielony jeśli o kompy chodzi - w PoE chce co najmniej 150FPS i nigdy nie zamierza grzebać (czyli zero OC w przyszłości) . Ze starego kompa zostaje dysk i napęd reszta ma być nowa.

Myślałem o platformie

Pentium G4560 około                                                                                                                                                         -  250-260 zł 

GTX 1050-Ti lub jeśli starczy RX 470                                                                                        - (zależne od rodzaju karty)   - 700 - 850 zł

8GB DDR4 - jakieś najtańsze rozsądne myślałem o  Corsair 8gb Value Select cl 15                                                                  - około 250 zł

zasilacz około 400-450W coś budżetowego - firmowego np Areocool PGS VX- 450                                                                   - około 130 zł

jakaś rozsądna buda i chyba z lepszym wariantem mocowania zasilacza na dole (max 120-150 zł ale mile widziane tańsze)       - około 120 zł

Płyta - tu zdaję się na Was bo na 1151 nie znam się w ogóle -                                                                                              - około 250 zł

System windows 10                                                                                                                                                           - około 450zł

wychodzi około 2300 i liczę na Waszą twórczość jeśli o zmiany chodzi :)

Moim zdaniem taki zestaw ma duże możliwości na przyszłą rozbudowę (dołożenie 2 kości ram i zmianę CPU na jakieś i5) . 

Jestem ciekaw najtańszych Ryzenów bo może będą ciekawą alternatywą ale na razie cen nie znamy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, d_j_siwy napisał:

taki zestaw - co o nim sądzicie ??

Sądzę, że zdecydowanie nie zaszkodziłoby zapisanie go, żeby mógł go zobaczyć ktoś poza Tobą ;)

A co do zasilacza - nie wiem, jaką alternatywę zaproponowałeś, ale 600W Vero to chyba najtańszy zasilacz z niezależną regulacją napięć (co ponoć przekłada się na ich stabilność).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On teraz ma HD4650 i bardziej zależy mu na FPS-ach niż ciszy ostatecznie mogę mu tą kartę zmienić na 20 zeta droższego G1 (to samo co ja mam) i tak wszystko co lepsze/nowsze   od 9800GT/HD4650 jest dla niego do zaakceptowania ostatecznie można się pokusić o GTX 1060 3GB które i tak jest szybsze w wielu tytułach od 1050Ti mimo 1GB mniej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza - dwie słabe linie 12V (14A+16A), do tego mierne okablowanie (do przykładowego Gigabyte'a byłaby potrzebna przejściówka), no i 2-letnia gwarancja (żeby nie było - podobnie jak w Vero). IMHO kolejne dopłaty 20 zł do VS350 (słabszy, ale mocniejszy ;)), VS450 i właśnie Vero L1 600W byłyby jak najbardziej uzasadnione.

A tak poza tym - wypadałoby uzupełnić zestaw o aktualizację BIOSu, no i miałbym spore opory przed umieszczaniem podzespołów tej klasy w obudowie bez żadnego wentylatora (a to trzy wentylatory mniej od Z3, do którego trzeba dopłacić raptem 35 zł).

I tak swoją drogą - dysk i ewentualny napęd są na złączu SATA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że trochę przyoszczędziłem Bull3t-a zestaw jako alternatywę też przedstawię, choć trochę szkoda zjeżdżać do GTX1050Ti (choć do PoE to i tak demon) i wolałbym żeby dopłacił do RX w lepszej budzie i z lepszą zasiłką ale decyzję pozostawię jemu. Ja sam mając lichą obudowę i dosyć leciwy zasilacz biorąc nawet ten tańszy wariant obudowy podejrzewam że temperatury by mi spadły bo u mnie na razie żadnego "wentylka"  nie ma wiec i temperatury są wyższe niż u przeciętnego "Kowalskiego" który na pewno ma lepszą "budę" ode mnie.

Wracając do wątku - to on zdecyduje czy woli taki wariant czy taki bo w sumie te "słabe 2 linie" i tak na RX czy GTX-a wystarczą. Co do dysku - tak - ma na sata bo niedawno wymieniał na 320GB bo stara 160 mu padła. Napęd nie wiem jaki ma ale jakby co odstąpię mu mój na sata bo leży bezużyteczny (kiedyś 2 nagrywarki do "kopiowania w locie" były w modzie teraz wszystko leży)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...