Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mw2fan

słaba wydajność dysku ssd

Polecane posty

Witam.Zauważyłem, że system jakoś wolno działa, wolniej niż tuż po zakupie ssd, wykonałem test w benchmarku i w porównaniu z wynikami z sieci wypada sporo gorzej.Czy to może wynikać z tego, że mam stare złącze na płycie głównej?Płyta Asrock H61M-S.Zdjęcie po lewej wynik znaleziony na stronie, po prawej wynik mojego dysku.

58cda90daa8df.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard
Jesteś pewien? Ja swego czasu na B85-G43 uzyskałem coś takiego (po prawej już na SATA III) - właściwie obecnie nie jestem pewien, jak udało mi się podłączyć dyski (sztuk dwa - oba miały podobne osiągi) przez SATA II, no ale z tego, co kojarzę, to problem rozwiązałem jedynie żonglerką kablami (i zapewne gniazdami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SATA II to 3Gbit/s. Dzieląc przez 8 mamy 375  MB/s. Tam dochodzi jakiś narzut itp. i to, co rzeczywiście wyciąga się z SATA II to około 358 MB/s. Jasne, przeważnie będzie mniej, ale tu jest prawie 1/3 mniej niż być powinno. Dodatkowo 4k (zwłaszcza zapis) dosyć mocno ucierpiał. Być może jest to błąd dysku (w dużej części jest zajęty), być może kontrolera, a być może systemu.

U Ciebie przynajmniej zapis 4k wygląda sensownie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System to windows 10.Dzisiaj dla próby opróżniłem trochę dysk i przez chwilę szybko działał system, ale później wszystko wróciło do poprzedniego stanu, a niczego nie instalowałem.Jeszcze przyszło mi do głowy, że może ma za wysoką temperaturę?Hdd ma nie więcej niż 33 stopnie, a ssd nawet do 42 stopni pod obciążeniem, więc różnica jest znaczna.Chociaż temperatura nie powinna mieć na to wpływu, bo od początku ma taką samą temperaturę, a tak jak już wspomniałem na początku dobrze działał, dopiero później zwolnił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak, wie ktoś?Jeszcze mam drugie pytanie, zrobiłem próbę i odłączyłem dysk hdd 500 gb na którym mam gry itd., który jest zapełniony prawie do końca i zauważyłem, że sporo szybciej komputer chodzi, mimo to, że nie jest to dysk systemowy.Jak to możliwe, że dodatkowy dysk spowalnia komputer?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2017 o 11:46, mw2fan napisał:

A tak poza tym to czy da się sprawdzić S.M.A.R.T dysku zewnętrznego?

Może Twój dysk po prostu nie wspiera S.M.A.R.T. Ja mogę odczytać S.M.A.R.T dysku zewnętrznego (Hitachi Travelstar 7K1000 włożony do zewnętrznej kieszeni).

Dnia 24.03.2017 o 19:23, mw2fan napisał:

Jeszcze mam drugie pytanie, zrobiłem próbę i odłączyłem dysk hdd 500 gb na którym mam gry itd., który jest zapełniony prawie do końca i zauważyłem, że sporo szybciej komputer chodzi, mimo to, że nie jest to dysk systemowy

Co masz dokładnie na myśli? Mam nadzieję, że nie chodzi tu o wczytywanie np. gry zainstalowanej na HDD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2017 o 11:46, mw2fan napisał:

EDIT:A tak poza tym to czy da się sprawdzić S.M.A.R.T dysku zewnętrznego?Jak próbowałem sprawdzić to po podłączeniu nic w zakładce S.M.A.R.T  nie pokazuje.

Popróbuj z różnymi programami. Nie wszystkie radzą sobie ze wszystkimi kontrolerami (taki HD Tune nie radzi sobie prawie z niczym). Spróbowałbym odczytać S.M.A.R.T. za pomocą HDDScan lub CrystalDiskInfo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer szybciej chodzi przy odłączonym hdd (na ssd jest system, przeglądarka i trochę plików), a gdy podłącze hdd to przeglądarka wolniej chodzi, system się dłużej ładuje, wolniej się otwierają foldery nawet te, które są na ssd.W uefi zauważyłem, że dysk chodzi w trybie IDE, a gdy przestawię na AHCI to wyskakuje blue screen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kolejną próbę, odłączyłem kabel sata oraz kabel zasilający , kabel sata ten sam podłączyłem więc teoretycznie to nie miało znaczenia, a zasilanie podłączyłem z innej wiązki od zasilacza i dysk co dziwne się ożywił jednakże również na krótki czas, ale sporo dłużej działał, niż przy próbie z usuwaniem plików.Jak będę miał od kogo pożyczyć to podmienię zasilacz i zobaczę jak na nim będzie chodzić i napisze czy coś dało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...