Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

URGON

Rozwiązany: Upgrade karty graficznej

Polecane posty

Posiadam następujące części w komputerze:

Procesor: Intel Core i5-4590 3.30GHZ
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 750Ti 2GB DDR5/128 bit 
Płyta główna: ASRock B85 PRO4
RAM: 14GB DDR3
Zasilacz: Chieftec APS-450S / 450W
System: Windows 7 64bity (możliwa przesiadka na Windows 10, gdy gry będą się w dużym stopniu opierać na DX12)
Dysk: WD 512 GB + 2 dyski przenośne, brak SSD
Obudowa: Zalman Z3 Plus

Zależy mi na wymianie karty graficznej, na której spokojnie pograłbym przynajmniej na wysokich detalach w Wiedźmina 3 / Nier: Automata i inne gry AAA. Myślałem o tej karcie: Zotac GeForce GTX 1060 i ogólnie o modelu GTX 1060 od Nvidii. Na karte jestem w stanie wydać powiedzmy do tych 1500 złotych i raczej prywatnie nie jestem przekonany do Radeonów (jak bardzo opłaca się RX480?). Do modelu od Zotaca przekonuje mnie szczególnie długa gwarancja możliwa do uzyskania po rejestracji produktu na stronie producenta. Dodam jeszcze, że korzystam z dwóch monitorów. 

Co myślicie o takiej zamianie w porównaniu do pozostałych części? Czy karta nie będzie robiła problemów pozostałym komponentom? Może polecicie jakieś inne modele? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z RX 480 - brać MSI Gaming X, XFX GTR (Black), ew. HIS (ma ponoć świetne chłodzenie, ale 2-letnią gwarancję), raczej unikać Sapphire Nitro, XFX RS, Gigabyte'a i wszystkiego z jednym wentylatorem (wszystkie ze względu na chłodzenie), a także Asusa (ze względu na nisko ustawiony power limit i zbijanie taktów pod obciążeniem, choć nie jestem pewien, czy problem tyczy się 480tki, czy tylko 470).

Jeżeli chodzi o GTX 1060 (naturalnie 6GB) - wyróżniłbym MSI Gaming X i Palita (Super)JetStream za kulturalne chłodzenie, acz tutaj nawet modele ze słabszym chłodzeniem aż tak nie odstraszają, zważywszy na niższy pobór energii (choć naturalnie wszystkiego z jednym wiatrakiem bym unikał).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...