Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

progamer1

rx 480 (z i5 7500 3.4Ghz) vs gtx 1060 (z i5 7400 3Ghz)

Polecane posty

Cześć,

zastanawiam sie nad kupnem komputera pc do grania w wymagające gry o wartosci okolo 3000zł i mam problem nad wyborem ostatecznym.

Otóż mam zrobione dwa gotowe zestawy: 

https://www.morele.net/inventory/info/AkwJLd/ (  Karta graficzna Palit GeForce GTX 1060 JetStream 6GB GDDR5 i  Procesor Intel Core i5-7400, 3GHz )

https://www.morele.net/inventory/info/MuzBmb/ ( Karta graficzna Gigabyte Radeon RX 480 G1 Gaming 4GB GDDR5 i Procesor Intel Core i5-7500, 3.4GHz )

Mój problem polega konkretnie nad wyborem karty graficznej bo w ostateczności jestem w stanie wrzucic do gtx'a i5 z 3.4ghz.

Zakup planuje na okolo poczatek kwietnia, posiadam windows 7 oraz monitor z wejsciem hdmi, full hd, bez podkręcania.

Proszę o pomoc w wyborze oraz o ewentualne poprawki w zestawach. :) 

Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte to naprawdę oryginalny wybór, kiedy taniej jest MSI Gaming X (czyli właściwie najlepsze możliwe chłodzenie vs jeden z gorszych niereferentów). Drugi zestaw przekonuje mnie bardziej (bo nie widzę większego sensu w dokładaniu do GTX 1060), acz sporo bym pozmieniał:

  • GA-B250M-DS3H za dodatkowe kilka zł oferuje wyraźnie ciekawsze wyposażenie (M.2, 4 sloty na RAM)
  • RAM podmieniłbym na ten, bądź najlepiej ten.
  • Zalman Z3 za dodatkowe 20 zł oferuje dużo lepszą sytuację wentylatorową (bo jeden wiatrak 120mm przy takich podzespołach wygląda dosyć marnie). Jakbyś chciał coś lepszego - może M35/M35W?
  • Vero L1 600W ma lepsze bebechy (niezależna regulacja napięć). Ewentualnie np. CX450M będzie miał "tylko" ~2-krotny zapas mocy, a w zamian jest modularny i z 5-letnią gwarancją.
  • Jeżeli nie jesteś przesadnie przewrażliwiony pod względem głośności pracy, to ze Spartana raczej z powodzeniem mógłbyś zrezygnować (dlatego też zaproponowałem powyżej kilka dopłat). A jak jesteś - jak już się wybijać ponad poziom Intelowego boxa, to raczej na poziom Spartana Pro/Fery.

Tak czy siak do początku kwietnia ceny pewnie się nieco pozmieniają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę fakt, że z GTXami są od jakiegoś czasu różne problemy (np. klik), to jednak Radeon wydaje mi się lepszym rozwiązaniem. Co prawda za GTXem przemawia 6GB vRAMu, no ale po pierwsze dzieli je przepaść cenowa, a po drugie ciut taniej jest RX 480 8GB (MSI, czy nieco tańszy XFX GTR). Jeżeli nie planujesz zbyt szybkiej wymiany karty, to dopłata do wersji 8GB mogłaby się za rok-dwa okazać niegłupim pomysłem, choć obecne 200-250 zł różnicy to już w sumie trochę dużo (tym bardziej, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że taka kwota pozwoliłaby na podmianę HDD na SSD ~250GB).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Radeonami też zdarzają się różne dziwne problemy. Tylko te z GTXami ostatnio są ciekawsze.

I ostatnio NVIDIA odgrażała się, że wyda sterowniki, które mocno poprawią wydajność ich kart w DX12. Szczerze mówiąc nie za bardzo w to wierzę, ale być może warto poczekać ten tydzień i zobaczyć co i jak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeśli chodzi o wybór karty to mi zależy na wyborze bardziej przyszlosciowej gdyż nie zamierzam szybko wymieniać jej albo ogólnie "upgradowac" mojego przyszłego kompa.

I z tego co się też wyczytałem to chyba bardziej przyszlosciowa kartą jest RX 480 tylko kwestia teraz jeszcze dla mnie czy postawić na np 4GB i dorzucić do kompa ssd czy postawić na samą 8GB wersję. 

Dajcie znać co o tym sądzicie :)

3 godziny temu, webtom napisał:

I że z pomocą tego narzędzia nadal może za darmo przejść na 10tkę ;)

A to będę mógł uczynić na moim nowym kompie, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2017 o 10:54, progamer1 napisał:

I z tego co się też wyczytałem to chyba bardziej przyszlosciowa kartą jest RX 480 tylko kwestia teraz jeszcze dla mnie czy postawić na np 4GB i dorzucić do kompa ssd czy postawić na samą 8GB wersję. 

Wiesz... SSD zawsze możesz dorzucić z czasem, a kartę będzie trudniej wymienić, także jeśli nie planujesz wymieniać często grafiki to chyba jednak postawiłbym na kartę.

 

Zajrzyj do tego tematu
http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=271216
Darmowa wysyłka + montaż/pendrive za symboliczną złotówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...