Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wolfur

RYZEN (CPU+Mobo+RAM)

Polecane posty

Witam

Ostatecznie jakimś cudem doczekałem się premiery RYZEN siedząc na Phenomie II x6.

Celuję w R7 1700 ale nie mam pojęcia jakiej płyty głównej  AM4 potrzebuję żeby móc komfortowo podkręcić procesor (jak założę lepsze chłodzenie) do 3.8-4.1 GHz.

Pojęcia nie mam jakie Mobo wybrać i którego producenta.

Raczej nie planuje robić SLI ani crossfire.

Aktualnie mam 16GB DDR3 więc nie chciałbym schodzić poniżej tej wartości. Może warto by nawet iść w 2x16gb jeśli uważacie że warto w takie kości zainwestować żeby sobie nie zamykać rozszerzenia RAMu w przyszłości. 

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc!

 

=]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że warunki się nie zmieniły od poprzedniego tematu wyglądają ok to R7 1700 + Gigabyte GA-AX370-Gaming 5 + 2x16GB DDR4 3000MHz CL15/3200 MHzCL16.

5 godzin temu, Wolfur napisał:

Raczej nie planuje robić SLI ani crossfire.

Zważywszy na liczbę linii PCI-e na AM4 to byłoby i tak dość nierozsądne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AB350 średnio przekonująco wygląda tylko częściowo chłodzona sekcja zasilania. Ja bym ogólnie wolał poczekać na większą dostępność płyt, bo na razie jest słabo, nie wspominając już o tym, że sporo redakcji zgłaszało niedopracowane BIOS-y w praktycznie każdej z testowanych MOBO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle problemem są ceny samych płyt do OC, bo ewidentnie jedynie topowe modele X370 są przeznaczone dla tych, którzy chcą 8 rdzeni podkręcać (patrząc na sekcje zasilania i ogólnie na średnie wyposażanie płyt na B350).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała dostępność to i ceny z kosmosu. Podejrzewam, że jeszcze z 2 miesiące miną zanim to się ustabilizuje, jak nie więcej... Może do premiery Ryzen 5 i Ryzen 3 się wyrobią z dostępnością płyt :P 

W każdym razie, teraz jak dla mnie jest kiepski moment na kupowanie Ryzena i jak już tyle siedzisz na tym Phenomie, to poczekałbym jeszcze trochę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta, a za dwa miesiace bede czekac na Skylake-X bo wyciekną cenniki i okaze sie ze będzie niezwykle korzystnie wyceniony oraz wysoko taktowany xD

 

Oczywiście rozumiem sytuację. Będę śledził dostępność płyty Gigabyte GA-AX370-Gaming 5, bo chyba doszliśmy do konsensusu że to najlepszy wybór spośród obecnie znanych płyt głównych, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment brakuje testów i opinii userów by wyciągać takie wnioski. Ta Gigabyte jest droga z tego co widzę, jak zresztą każde mobo z serii Aorus.

Z innych sensownie wyglądających i trochę tańszych udało mi się znaleźć m.in. MSI X370 GAMING PRO CARBON czy ASRock X370 Gaming K4, no ale z ich dostępnością też szału nie ma. Ewentualnie na X-Kom jest jakiś Asus - https://www.x-kom.pl/p/352303-plyta-glowna-socket-am4-asus-prime-x370-pro-3xpci-e-ddr4-usb31-m2.html - ale też cisza o nim w sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem że od taktowania pamięci zależy taktowanie Infinity Fabric (połączenie między oboma klastrami czterech rdzeni każdy).

Sprawa może być dość poważna :s

EDIT:

Dla przykładu tutaj:

https://forums.anandtech.com/threads/ryzen-strictly-technical.2500572/

Cytuj

The northbridge of Zeppelin is officially called as the data fabric (DF). The DF frequency is always linked to the operating frequency of the memory controller with a ratio of 1:2 (e.g. DDR4-2667 MEMCLK = 1333MHz DFICLK). This means that the memory speed will directly affect the data fabric performance as well. In some cases, it may appear that the performance of Zeppelin scales extremely well with the increased memory speed, however that is necessarily not the case.

In many of these cases the abnormally good scaling is caused by the higher data fabric clock (DFICLK) resulting from the higher memory speed, rather than the increased performance of the memory itself.

The highest officially supported memory speed for consumer (AM4) Zeppelin parts is 2667MHz (two single rank / sided modules in total) or 2400MHz (two dual rank / sided modules in total), however memory ratios for 2933MHz and 3200MHz speeds are available (not officially supported), at least on some motherboards.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...