Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 04/2017 - zawartość

Polecane posty

 

No i proszę - CDA stuknęło 21 lat! Tzn. oficjalnie stuknie 1.04, ale my świętujemy już od 7.03 (wtorek), gdy do sprzedaży trafi CDA 04/2017. Postaraliśmy się, by urodzinowy numer był lepszy niż zwykle. Po pierwsze - dajemy Wam dwa znakomite pełniaki (Far Cry 3 PL/EN [Uplay] oraz Assassin's Creed: Brotherhood PL/EN [Uplay] + DLC Porwanie da Vinciego). Po drugie - dostaniecie kilka bonusów: kod do gry Margonem o wartości 70 zł, darmowy kurs angielskiego online oraz pełną wersję pakietu F-Secure na 3 urządzenia (w tym mobilne).

 

Jest też oczywiście masa naprawdę dobrych tekstów. Zacznijmy od działu zapowiedzi, gdzie najgłośniejsze tytuły to Pillars of Eternity II: Deadfire i Dirt 4, ale warto również zwrócić uwagę na intrygujące polskie My Memory of Us i długo wyczekiwane Rime. W beta-testach znajdziecie Preya, Project CARS 2, Get Even, Conan Exiles i Warhammera 40,000: Dawn of War III. (Oczywiście gier jest dużo więcej, tutaj tylko podaję smakowite przykłady - cały spis macie poniżej). Dział recenzji też kipi od Głośnych Tytułów: For Honor (to nietypowy tekst - sami zobaczycie dlaczego), Nioh, Sniper Elite 4, Horizon Zero Dawn, Torment: Tides of Numenera. Z drugiej strony fani kaszanek też będą mieli w co się wgryźć. Czy gra z oceną 1+ wystarczy? Nie? To co powiecie na 0- (ZERO MINUS)? Tak, jest takie paskudztwo.

 

A co w mojej ulubionej Publicystyce? O, panie, ile się dzieje! "Gdy chrzęści i chrupie" to opowieść o crunchach, czyli okresach wytężonej pracy (czasem ponad siły), których nienawidzą wszyscy twórcy gier. W "Myszką i mieczem" zajęliśmy się walką bronią białą, a dokładniej tym, jak szermierka w grach ma się do prawdziwej. "Benefis" to tekst urodzinowy, a że pisał go Papkin, to powiem, że jest… no, zobaczycie. Tylko żeby wam oczy nie wypłynęły. "Nie graj w zielone" to małe co nieco o organizacji PETA i jej dziwnych akcjach związanych z elektroniczną rozrywką. W tekście "Resident Evil - filmy godne gier" Cross udowadnia, że istnieją dobre ekranizacje gier. Nie jest to koniec tematyki filmowej, bo w "Nie wszystek umrę" opisujemy, jak można zmusić do występu we współczesnym filmie nieżyjącego aktora. W trzeciej części Historii gier mamy natomiast "Gwiezdne Wojny Ślimaka", czyli historię Spacewar! Dalej Krigore pastwi się nad cyklem CoD ("Call of Duty: Wojna z recyklingu"), a w obronie serii staje Cross ("Call of Duty nie jest złe"). Do tego proponujemy felieton "Wychodzę po angielsku" Papkina oraz, rzecz jasna, Szpile.

 

Dział sprzętowy zaczynamy od megatestu pendrive'ów, kart pamięci i chmur. Testujemy też procesor Intel Core i7-7700K, płytę główną Gigabyte Aorus Z270X-Gaming 9, stacjonarnego peceta Xede Play 1070A, notebooka/tablet Lenovo Yoga Book, gamingowego laptopa MSI GS63 7RE Stealth Pro, a także smartfony, myszki, słuchawki i klawiatury. W Faktach i mitach mierzymy się z tematem grania w 4K.

 

Nie mogło też zabraknąć Na Luzie i Action Redaction.

 

Jeśli uważasz, że to wszystko jest warte 15,99 zł - zapraszamy do kiosków i salonów z prasą od 7.03, czyli najbliższego wtorku.

 

Do zobaczenia!

 

 

#######################SPIS TREŚCI###############

GRY

 

Info

 

W PRODUKCJI

Pillars of Eternity II: Deadfire

Rime

Valkyria Revolution

Enlisted

Dirt 4

My Memory of Us

 

JUŻ GRALIŚMY

Prey

Project CARS 2

Galactic Junk League

Get Even

Conan Exiles

Impact Winter

Warhammer 40,000: Dawn of War III

Inner Chains

Dropzone

 

RECENZJE

For Honor

Night in the Woods

Take on Mars

Resident Evil VII: Banned Footage Vol. 1&2

Deus Ex: Rozłam ludzkości - Kryminalna przeszłość

Nioh

Youtubers Life

theHunter: Call of the Wild

Dandy Dungeon: Legend of Brave Yamada

Diluvion

Doodle God

A Normal Lost Phone

Symulator Autobusu 2017

Bloody Boobs

Husk

Sniper Elite 4

Horizon Zero Dawn

Drone Hunter VR

Tales of Berseria

Torment: Tides of Numenera     

Halo Wars 2

2 Ninjas 1 Cup

Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue   

Call of Duty: Infinite Warfare - Sabotage

Psychonauts in the Rhombus of Ruin

Brut@l

Fire Emblem Heroes

 

PUBLICYSTYKA

Gdy chrzęści i chrupie

Myszką i mieczem

Benefis

Nie graj w zielone

Resident Evil - filmy godne gier

Felieton: Wychodzę po angielsku             

Historia gier, cz. 3

Call of Duty: Wojna z recyklingu

Call of Duty nie jest złe

Nie wszystek umrę

Szpile

 

TECHNOLOGIE

Info

 

MEGAPORADNIK

Dane w kieszeni - czyli najlepsze pendrive'y i karty pamięci

 

TESTY

Intel Core i7-7700K

Gigabyte Aorus Z270X-Gaming 9

Monitor AOC Agon AG251FZ       

Komputer Xede Play 1070A

Mysz Roccat Kone EMP

Klawiatura Trust GXT 880

Mysz Trust GXT 177

Słuchawki Logitech G533

Klawiatura Cooler Master Masterkeys Pro L White           

Słuchawki Trust GXT 363

Notebook/tablet Lenovo Yoga Book       

Notebook MSI GS63 7RE Stealth Pro       

Smartfon Archos 55 Diamond Selfie        

Słuchawki Roccat Cross

Smartfon Umi Plus

 

FAKTY I MITY

Granie w 4K

 

 

INNE

Na Luzie

Action Redaction

Prenumerata

Dodatki

PRENUMERATA

###############PEŁNE WERSJE GIER

 

Far Cry 3 PL/EN [Kod/Uplay]

 

FPS o RPG o otwarty świat

PEGI: 18

Wersja PL: napisy

Ocena w CDA: 9 (Allor w CDA 01/2013)

Multi: do 8 graczy, co-op do 4 graczy

PC: Win XP/Vista/7/8/10, CPU 2 x 2,6 GHz, 4 GB RAM, GPU z 512 MB

 

Panie, panowie, z okazji 21. urodzin oddajemy w wasze ręce jedną z najlepszych, jeśli nie po prostu najlepszą pełną wersję strzelanki w całej historii naszego pisma. Jest nią wydany w 2012 r. Far Cry 3, który nie tylko okazał się wówczas najwybitniejszą grą swej serii, ale pozostaje nią do dziś pomimo późniejszych premier "czwórki" i Primala. W niej jej twórcom jak nigdy wcześniej i nigdy później udało się pogodzić otwartość świata z wymogami fabularności i naprawdę wyśmienitą grywalnością.

 

Far Cry 3 to FPS z elementami skradanek, ale także ścigałek oraz rozwojem postaci wzorowanym na role-playing. Jest przy tym grą w otwartym świecie, w której w dużej mierze od gracza zależy, jak bardzo inwestować zamierza w każdą z jej składowych. Atutem Far Cry'a 3 jest także mnogość aktywności pobocznych - od polowania po wyścigi. Jest również dodatkowy tryb multiplayer oraz współpracy dla dwóch do czterech osób, co łącznie z kampanią fabularną daje spokojnie 50 godzin świetnej zabawy.

 

Uwaga, z przyczyn od nas niezależnych nie byliśmy w stanie umieścić instalatora gry na naszym DVD i niezbędne jest ściągnięcie jej z Uplaya. Wiemy, że dla części z was transfer 10 GB to sporo, ale możecie nam wierzyć - warto się poświęcić.

 

################

 

Assassin's Creed: Brotherhood PL/EN + DLC Porwanie da Vinciego [Uplay]

 

akcja o platformowa o otwarty świat

PEGI: 18

Wersja PL: napisy

Ocena w CDA: 8+ (Qn`ik w CDA 12/2010)

Multi: do 8 graczy

PC: Win Vista/7/8/10, CPU 2 x 1,8 GHz, 2 GB RAM, GPU z 256 MB

 

Druga i zdaniem wielu najlepsza część trylogii Ezio Auditore z Florencji (poprzednią dostaliście od nas w numerze 02/2017). Powracamy w niej do XVI-wiecznej Italii i postaci naszego ulubionego renesansowego asasyna w moment po pamiętnym finale Assassin's Creed II. Naturalnie nie po to, by cieszyć się resztą życia w luksusach pracowicie odnawianej uprzednio posiadłości, lecz by ponownie stawić czoło okrutnym Templariuszom w ogóle i rodowi Borgia w szczególności.

 

Trwająca kilkanaście godzin kampania single player to czysta esencja Assassin's Creeda - i pewnie dlatego gra do dziś uchodzi za najlepszą część trylogii Ezio. Uwaga też, w naszej wersji zawarte jest bezpłatne DLC - Porwanie da Vinciego, które odblokować można w sekcji Nagrody w kliencie Uplaya.

 

 

################

 

BONUSOWO

 

Kod do gry Margonem o wartości 70 zł, dzięki któremu otrzymasz:

 

o Strój Głębinowej Armii o wartości 3000 Smoczych Łusek,

o 750 Smoczych Łusek,

o 750 Smoczych Run,

o Skrzynkę Arcymaga, a w niej Zwój orzeźwienia, Duży skórzany worek, dający 30 dodatkowych miejsc na przedmioty, oraz Wykrywacz herosów.

 

UWAGA! Na jednym koncie można wykorzystać tylko jeden kod!

 

Możliwość użytkowania pełnego pakietu F-Secure (na 3 stanowiska, w tym urządzenia mobilne) przez 4 miesiące. Pakiet obejmuje ochronę antywirusową, ochronę przeglądania i bankowości, ochronę sieci oraz ochronę rodziny.

 

Trzymiesięczny kurs angielskiego on-line z eTutorem warty 199 zł gratis - od poziomu A1 do C3, a także angielski w podróży i angielski w biznesie.

 

 

 

 

##################BONUSY I ZAWARTOŚĆ DVD############

 

PEŁNE WERSJE

Far Cry 3 PL/EN              KOD [UPLAY]

Assassin's Creed: Brotherhood PL/EN      DVD [UPLAY]

 

BONUSOWO

*Kody do gry Margonem o wartości 70 zł

 

*Możliwość użytkowania pełnego pakietu F-Secure (na 3 stanowiska, w tym urządzenia mobilne) przez 4 miesiące.

 

*Trzymiesięczny kurs angielskiego on-line z e-Tutorem, warty 199 zł, gratis - od poziomu A1 do C3, a także angielski w podróży i angielski w biznesie.

 

 

 

GALERIE

Conan Exiles

Galactic Junk League

Nioh

Take On Mars

Youtubers Life

 

MODULATOR

Mody do Far Cry'a 3

 

COSPLAY

Athariel

 

BONUSY

ActionMag

Marek Lenc

Tapety

 

!!!!!!!!!!!CDA04_2017.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% dokonam zakupu, na pewno zagram w AC bo II mnie zachwyciła, więc chętnie sprawdzę ciąg dalszy, możliwe również, że ogram FC3 bo uwielbiam FC2 i FC: Primal, a w trójkę jeszcze nie grałem. Dobry numer jeśli chodzi o zawartość, będzie co czytać. Ciekawostka... 4 lata temu w numerze urodzinowym pojawił się FC2... więc w 2021 zapewne ujrzymy FC4, zaś na osiemnastkę daliście pierwszego Asasyna, więc można powiedzieć, że te pełniaki to podtrzymanie pewnej tradycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem pisma, ale moje zaskoczenie, że Far Cry 3 daliście było niemałe.Trochę mi głupio, bo nie wierzyłem, że dacie, dlatego załatwiłem sobie tą grę jakieś 2 miechy temu i jeszcze nie skończyłem, LECZ Assassin'a z chęcią dodam do mojej kolekcji gier. Będzie to już trzecia gra z serii oprócz II i III.Szczerze to nawet nigdy nie grałem w tą grę a bardzo mnie interesuje, dlatego nie gardzę, skoro dają prawie że za darmo :D

 

Plusik dla was w tym miesiącu i życzę dalszej dobrej passy, jeśli chodzi o spełnianie oczekiwań czytelników waszego pisma :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i urodzinowy numer CD Action już zakupiony. Niektóre teksty też już przeczytane. Zresztą uśmiechnąłem się jak podczas lektury najnowszego numeru dostałem maila, a w nim informację, że "możesz już kupić urodzinowe wydanie CDA". Uważam, że obie pełne wersje w tym numerze są świetne. I choć obie posiadam już od dawna, to i tak z pełniaków się cieszę. Swoją drogą gdyby ktoś chciał pograć w Far Cry 3 w trybie co-op proszę o kontakt na priv.

A tymczasem wracam do lektury. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem z komputerem i aktualnie nie mam napędu DVD żeby odtworzyć płytę z grą. Chciałem zapytać czy te gry z najnowszego wydania CDA (Far Cry 3 i Assassin's Creed Brotherhood) wymagają odpalenia płyty na komputerze? Czy może da się wpisać sam kod do konta Uplay i pobrać obie gry a następnie zainstalować je bez uruchamiania płyty. Generalnie nie mam napędu i nie odpalę żadnej płytki na komputerze więc zastanawiam się czy kupować najnowsze CDA. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, LuckyLuke7 said:

Czy może da się wpisać sam kod do konta Uplay i pobrać obie gry a następnie zainstalować je bez uruchamiania płyty. 

W przypadku obu gier dostajesz kod do UPlay i obie da się bez problemu ściągnąć z klienta UPlay. CDA możesz śmiało kupować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłuściutki numer i ładna rocznica.. Gratulacje! CD-A może już kandydować do Sejmu i Parlamentu Europejskiego ;) 

Bajdełej: str 118 (Technologie/Sprzęt) laptop MSI GS63 7RE Stealth Pro...za 4500 pln...  najtańsza oferta w necie to 1670 euro na Słowacji: ~7200 pln ... rozumiem że MSI planuje w Polsce jakąś super promocję z okazji 21 urodzin CD-A ? ;-D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Zakupiłem dziś archiwalny numer CD-Action, a konkretnie : NR 01/2017. Magazyn oczywiście był oryginalnie zafoliowany. Niestety załączony kartonik na płytę CD był pusty i przyznam że po raz pierwszy spotkałem się z tego typu problemem (Kupuję CD-Action systematycznie od 2014 roku). Czy ktoś miał podobną sytuację? Czy zgłosić to do reklamacji?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chcialbym kupic ten komputer XEDE ktorego test robiliscie za te 4999PLN. Niestety ceny jakiegokolwiek egzemplarze ich komputerka z 1070 zaczynaja sie od 7200. To raptem tylko 44% drozej niz u was. Jezeli te w sumie reklamowe testy maja az tak przekłamywać rzeczywistość to chyba powinniscie je sobie darowac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...