Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rafioza02

Ocena mojego zestawu złożonego dla kolegi

Polecane posty

Witam, 
Kolega napisał do mnie z prośbą o złożenie peceta do streamowania wraz z możliwością OC, do 5k zł (+/- 200zł), ze starego zestawu został mu hdd 1TB i napęd. 
Złożyłem coś takiego. 
https://www.morele.net/inventory/info/Syl473/

Co o tym sądzicie? :) 
Zastanawiam się czy nie zrobić downgrade'u tej 1070 do 1060 i upgrade i5 na i7. 
Wiadomo, że najrozsądniejszym wyjściem jest poczekanie na premierę ryzenów, na pierwsze testy w grach oraz cenę po premierze w Polsce wraz z podatkiem od nowości.
Napisał mi, żebym i tak złożył coś poglądowego na teraz, ale dał  do zrozumienia, że poczeka na ryzeny. Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam.  



 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda sytuację może nieco ratować szeroka obudowa, ale i tak nie byłbym pewien, czy pod Grandisem zmieszczą się RAMy z wysokimi radiatorami (które zresztą nie zachwycają również ceną).

W jakiej rozdzielczości kolega będzie grać?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie takie Ripjawsy są tak przecudownie wycenione, że taniej wyjdzie wzięcie ich i (cichszego) Macho. Zakładając, że taka cena nie dotrwa w przypadku tych kości (jak i kolejnych Ripjawsów) - z reguły najfajniejsze ceny miały Corsairy (3000/CL15, 3200/CL16 - te drugie są śladowo szybsze).

No i jak monitor ma 120Hz, to można mieć dylemat - z jednej strony GTX 1070 dałby pewnie więcej klatek, które w tym przypadku nie będą nadmiarowe, z drugiej - kartę i tak będzie trzeba za jakiś czas wymienić, a być może biorąc RX 480, uda się bez większej gimnastyki upchnąć najtańszego 8-rdzeniowego Ryzena, który pewnie w dłuższej perspektywie zapewni w grach więcej klatek. No ale póki co pozostaje czekać na testy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę twój optymizm odrobinę zweryfikować

GTX 1080 ma obniżoną MSRP z $599 do $499. To powinno się przełożyć na obniżkę cen sensowniejszych niereferentów do 2500-2750 złotych.

GTX 1070 ma obniżoną MSRP z $379 do $349. To powinno się przełozyć na obniżkę cen niereferentów do 1750-1950 złotych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...