Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MartiiCore

Wymiana grafy, proszę o radę

Polecane posty

Witam, dobrzy ludzie!
Wymieniam grafikę na jakaś za max. 1400 złotych, tak żeby gierki lepiej szły (szczególnie pod nowego mass effecta).
Mój obecny sprzęt:
Asrock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA1155 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3)
Intel Core i5-3570k Ivy Bridge LGA1155 BOX
MSI GeForce GTX660 TwinFrozr III 2GB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-Express
SilentiumPC Deus M1 550W

+2 x 4gb ram 

najbardziej skłaniam się do tej oto karty: https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce-oc-6gb-gddr5-192-bit-2xdvi-d-hdmi-dp-box-gv-n1060wf2oc-6gd-974808/

Moje pytanie brzmi czy bez problemu mogę ją montować przy reszcie komponentów, którą aktualnie posiadam. 
No i ewentualnie jestem otwarta na sugestie czy jest coś lepszego w podobnej cenie na co powinnam patrzeć.
Dziękuję Wam za każdą radę i pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało brać GTXa 1060 do swojego zestawu. Ewentualnie do rozważenia jest model MSI Armor OC V1 (widzę, że ludzie narzekają na "strzelający" plastikowy backplate w karcie od Gigabyte'a).

Choć nieco bardziej przyszłościowym wyborem może okazać się RX 480 8GB (MSI Gaming X lub XFX GTR/Black Edition).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam nad AMD, ale ciężko mi przeskoczyć moje przywiązanie do Nvidii. Podobno teraz większość gier jest robionych pod właśnie nią. Może jakaś pomoc w uspokojeniu mojego strachu przed AMD?
A ta  MSI Armor OC V1 rozumiem, ze identyczna jak ten geforce. Znów pod nią niektórzy mówią o piszczących cewkach. Nie wiem co jest mniejszym złem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MartiiCore napisał:

Znów pod nią niektórzy mówią o piszczących cewkach

Piszczące cewki mogą się zdarzyć w karcie od każdego producenta, więc to jest loteria. Gdy się trafi taki egzemplarz, to zawsze można skorzystać z możliwości zwrotu w ciągu 14 dni.

1 godzinę temu, MartiiCore napisał:

Może jakaś pomoc w uspokojeniu mojego strachu przed AMD

Nie ma się czego obawiać. Nowe karty od AMD mają mniejszy apetyt na energię, a ze sterownikami już nie ma problemów. Poza tym w podobnej cenie dostajesz o 2GB pamięci więcej (w porównaniu do GTX 1060 6GB) oraz jakiś topowy model (np. MSI Gaming X).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bull3t napisał:

Nowe karty od AMD mają mniejszy apetyt na energię

Żeby nie było niedomówień - mniejszy niż starsze karty AMD, porównywalny z Maxwellami (poprzednia generacja kart nVidii) i nieco większy niż Pascale (obecna generacja nV).

1 godzinę temu, Bull3t napisał:

ze sterownikami już nie ma problemów

W DX11 nadal wymagają mocnego pojedynczego wątku.

Co naturalnie nie zmienia faktu, że wolałbym RXa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...